Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reagálnátok arra ha a 3...

Reagálnátok arra ha a 3 éveseteket a fületek hallatára cikizné 2 nagyobb gyerek?

Figyelt kérdés

A fiam 3 éves, 2 hónapja ovis, okos-értelmes gyerek viszont a beszéde le van maradva. Reggel köszönt az egyik dadusnak, hogy Szia Uzsi néni (Zsuzsi), mire két nagyobb gyerek elkezdte cikizni ez miatt. A fiam csak nevetett velük, ő még nem érti a cikizést, vagyis nem veszi rossz néven, viccesnek tartja. Egyébként a két nagyobb fiú szereti őt, jóban vannak.

Én nem akartam szólni, nem vagyok egy anyatigris aki azonnal leteremt bárkit aki egy picit is nem úgy szól a gyerekéhez ahogy illene.

Ti mennyire veszitek az ilyesmit komolyan? Ha többször előfordulna szóljak rá a két gyerekre vagy ne foglalkozzak velük? Úgy gondoltam, hogy amíg a fiamnak nem esik ez rosszul addig biztos nem dumálok bele a dolgokba.


2016. jún. 13. 12:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Én nem vagyok mérvadó, anyatigris vagyok akkor ezek szerint, de én védem a gyerekem. Ha ő nem tudja felmérni, hogy épp megalázzák, akkor szerinted semmi gond???????
2016. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Az ilyesmi CSAK AKKOR gond, ha a gyereknek rosszul esik. HA velük nevet, akkor mi a probléma?!?!?
2016. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Első tíz perc okulásra: ő is velük nevet, azt hiszi, a barátai. Szerinted ez nem probléma? https://www.youtube.com/watch?v=I5DGXSxv530
2016. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Azt is jó lenne tudni, hogy pontosan mit mondott a 2 nagyfiú.

Amúgy nem rontanék neki két nagyobb ovisnak akik lehetnek 4-5 évesek anyatigrisként, de valószínűleg nem bírnám ki szó nélkül sem és kedvesen, de rájuk szólnék, pl. mondanák annyit, hogy ti is hasonlóan tanultatok meg beszélni, ti már ügyesek vagytok, de Pistike még most tanulja, ilyesmiért nem szabad egy kisebb gyereket bántani.

2016. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Elsővel maximálisan egyetértek,többet nem is fűznék hozzá.
2016. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Jó, 1-es, 5-ös álljunk már meg. Arról beszélünk, hogy két OVIS kisgyerek cikizett egy kisebb ovist, ami nem szép, de még ők is gyerekek, akik meg nem tudják felmérni hogy megaláztak valakit (ha tényleg megalázták, mert az nem derül ki, hogy pontosan mit mondtak), őket is nevelni kell még, elmondani nekik hogy nem helyes, nem pedig anyatigrisként leteremteni őket, könyörgöm, mi vagyunk elvileg a felnőttek, nem? Én a 4-essel értek kb. egyet.
2016. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Más gyerekek nevelése nem az én dolgom. De persze nem tarolnám le őket, vagy ilyesmi, de a "légyszives így ne beszélj" sem az én stílusom. Az biztos, hogy még egyszer nem cikiznék a fiam a kiejtése miatt, és engem ez az egyetlen egy dolog érdekel. A másik két gyerek lelkivilága az ő anyjukra tartozik.
2016. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én azért vagyok tanácstalan és azért érdekel mások véleménye mert nem tudom, hogy mi a helyes, hagyni hogy a gyerekem megvédje magát vagy védjem meg én 2 társával szemben de akkor nem-e azért fogják piszkálni mert félős, gyáva, anyukának kell őt megvédeni. Nem volt még ovis korú gyerekem, nagyjából emlékszem hogy mi volt az oviban, ha az én anyukám szólt volna be két társamnak utána biztos az lett volna, hogy huuu de ciki vagyok hogy az anyukám véd meg. (aztán lehet, hogy nem, nem voltam ilyen szituban)

A cikizés nem volt annyira durva, ha durva lett volna akkor biztos nem hagytam volna, csak jobb mások véleményét kikérni és azután még elgondolkozni hogy ha előfordul legközelebb ilyen akkor miként cselekedjek.

Ilyen mondataik voltak: Uzsipetike, jaj nem tudja kimondani hogy Zsuzsinéni, Uzsika-Uzsika, Petiuzsika... Tehát nem olyan durva, meg mint írtam, én úgy látom (és hallom az óvónőktől) hogy szeretik a fiamat, csak ez a két fiú elég nagynak érzi magát. (egyébként pont ez a két fiú verekedett múlt héten össze mellettünk, tehát kicsit vadabbak)

2016. jún. 13. 13:34
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Én elmagyaráztam volna a 2 nagyobb gyerkőcnek, hogy nem szép dolog csúfolni a másikat. Nem éppen kedvesen, de nem is bántóan, és ezután az óvónéninek is szóltam volna, ha neadjisten valamelyikük problémázna.

Ki más védje meg a gyerekemet, ha nem én?!

2016. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
5-ös vagyok. Utolsóval is egyettértek és 100x lepontozhattok,azért had legyen már véleményem. Te úgy látod jól (passzz hogy hányadik válaszoló) én meg így. És??? Megint egy olyan kérdés ahol nem fogadják el a véleményeket. Megvédeném 1 évesen is a gyerekeimet meg 15 évesen is ha szükségük van rám. Attól függetlenül hogy érti vagy sem. 4 évesen belökött egy 5-6 éves lány a bokorba az oviba és apu semmit sem szólt. A mai napig nem felejtettem el. Na ezaz amit a gyerekeim soha sem fognak átélni.
2016. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!