Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Strandon vagy tengerparton...

Strandon vagy tengerparton miért fura az embereknek ha a gyerekek meztelenül vannak?

Figyelt kérdés
Vagyis télleg ennyire elítélendő? egy 4-5 vagy esetleg 6-7 éves kislány vagy kisfiú pucér látványa ennyire zavaró?

2016. jún. 22. 16:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
59%
Akik szerint "az a baj, hogy elszoktunk a természetessgtől" elárulják nekem, hogy az emberiség történelme során mikor volt szokás nyilvánosan ruhátlanul mutatkozni?
2016. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%

4-5-6-7 éves gyerek ne pucérkodjon, max otthon az udvarban.

igenis fura... és sok a beteg ember is :/


komolyan, ha a strandon lehet meztelen, akkor lehet egy fürdőben is az... majd az uszodában is, a játszótéren is... tényleg ennyire fura és elítélendő? igen.

2016. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Akik azt mondják sok a beteg ember,oké lehet hogy télleg sok van de ezek szerintem pont nem a strandra fognak járni,mert a legtöbbje vagy börtönben csücsül vagy pedig részegen a kocsmában ülnek,akiket zavar egy meztelen gyerek kérdezem miért? mert még gyerek és szabadon élvezi a nyári meleget? jó tudom nem nagy macera rájuk adni egy kis gatyót vagy bugyit,de aki nem ad rájuk semmit az biztos így látja jónak és nem kell ezért el ítélni senkit,én például azt nem tartom normálisnak akik kislányukra bikini felsőt is adnak amikor még semmi mellük nincsen,egyberészes vagy csak simán bugyi elég lenne rájuk bőven,amikor felnőtt nők napoznak melltartó nélkül érdekes az nem zavaró? fura hogy a felnőtteknek szabad mindent gyerekeknek meg nem.
2016. jún. 23. 18:05
 14/33 anonim ***** válasza:
64%
Amikor felnőtt nők napoznak felső nélkül, hidd el, ugyanolyan zavaró, de szerencsére már ki is ment a divatból. Szíved joga nem adni semmit a gyerekedre, nem visz el az ízlésrendőrség, másnak viszont legyen már joga egyet nem érteni veled, ha már kérdezed. Nem hiszem, hogy azok a gyerekek, akiknek a szüleik tiszteletben tartják az emberi méltóságukat, kevésbé élveznék a nyarat.
2016. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
78%
kérdező akkor gondolkodj másként. Te örülnél annak ha annak idején meztelenül lettél volna? A nyarat lehet úgy is élvezni hogy nincsenek meztelenül. Azzal mg nem értek egyett hogy börtönbe vagy kocsmában lennének. Soha nem tudhatod egy jól szituátnak kinéző ember milyen a lelke neki és mit akar.
2016. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%

Még ami eszembe jutott a témával kapcsatban: manapság már a csapbólnis az folyik, hogy tanítsuk meg a gyerekeinknek a fehérnemű-szabályt, vagyis hogy senki nem nyúlhat a bugyijuk által takart részek alá. Én ezt nagyon helyesnek tartom, így már egy egészen pici gyerekben is tudatosulhat, hogy bizonyos testrészei az ő magánügyét képezik. Ez nem prűdéria, hanem védelem és józan erkölcsi nevelés egyszerre. Egy olyan gyerekben, akinek az a természetes, hogy közszemlére van téve mindene, valószínűleg nem alakulnki idejében a megfelelő korlát, talán még az is később tudatosul benne, ha bajba kerül.

A bikinifelsős felvetésedhez pedig még annyit, hogy aki úgy dönt, leveszi a felsőjét, saját magát teszi közszemlére, aki viszont a gyerekét szaladgáltatja pucéron, az őt, vagyis egy akaratnyilvánításra nem képes másik embert. Ezért nem ugyanaz a kategória, bár kétségtelenül ízléstelen mindkettő.

2016. jún. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ebben is van azért átmenet. Itthon a kiskertbe kimehet pelus nélkül (kétéves lesz). Voltunk strandon, a pléden szintén levettem róla a vizes fürdőpelenkát, és amíg ott ült és száradt, nem adtam rá semmi, hadd szellőzzön kicsit (gondolhatod milyen überklassz egy nájlonban pállani egész nap, míg nem lesz szobatiszta :P) de már a büféhez pólóban, pelenkában mentünk, a vízbe is úgy vittem be, játszani is. Szerintem létezik egy egészséges szemérem, más közeg egy sima strand, megint más egy nudista. És mondjuk három éves korig kb nem is olyan zavaró ez a dolog, mert még olyan kicsik, de nagyobb gyereknek szerintem már nem elfogadható. Egyszerűen meg kell tanulni mi a szokás otthon vagy a nagyinál vagy a strandon.

Amit pedig felettem írtak, a fehérnemű szabály, csak egyetérteni tudok!

2016. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
69%
Engem zavar ha gyerekeket látok meztelenül, ahogy felnőttek is zavarnának meztelenül. Az ilyesmire a nudista strand való. Hogy miért zavar? Talán pont azért mert engem már nem egy pedofil zaklatott gyerekkoromban... és tudom hogy az elképzelésekkel ellentétben tök átlagos apukák, nagyapáknak tűnnek az ilyenek... csak épp gyerekekre gerjednek, ott vannak mindenhol. Én nem értem a normális emberek miért nem féltik ezektől a gyereküket?? Azt hiszik velük nem történhet semmi rossz? Dehogynem. Jobb ha nem jár senki meztelenül. Fertőzések elkerülése érdekében is.
2016. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
59%
A meztelenkedésre ott a saját udvarunk, medence, meg mamáéknál is csupszkodnak! 2 és 6 éves gyerekeim vannak, a kicsi fiú, a nagyobb lány. Sosem fürdettem nyilvános helyen egyiket sem meztelenül, szerintem nem helyén való! A beteg emberek miatt sem, és alapból sem! Tanulják csak meg, hogy az egy intim terület, amit nem mutogatunk nyilvános helyeken! Arra ott a nudista strand! Ja, és felteszel egy kérdést, aztán még lehülyézed aki pl "bikinifelsöt" ad a kislányára. Hát elmondanám, hogy én adok! A kislányom szeme ragyog a boldogságtól, ha egy szép két részes fürdőrucit lát, mint anilyen a "nagyoknak" van. Jó,hogy nem mondom azt neki, hogy nem kislányom inkább fürödj csupaszon több tucat ember elött, vagy nem, te csak egyrészest vehetsz, mert lapos vagy... Én örülök, hogy korán megtanulják, hogy az intim testrészeik nem tartoznak idegenekre! Pláne, hogy nekik is nagy öröm egy szép csini fürdőruci/menő fürdőgatyó!
2016. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek azoktól akiket meg sértettem nem állt szándékomban,csak azt mondom hogy egy kislányra totál felesleges a bikini felső amíg nincsen melle,de persze mindenki azt ad rá amit jónak lát,de amúgy én sem fürdetem pucéran a gyerekeimet,csak otthon lehetnek a lakásban vagy az udvaron csupaszon,csak látom sokan meg szólják azokat akik nem adnak semmit a gyerekükre nyilvános helyen,mi okból? azok a szülők biztosan így látják jónak,nem kell senkit meg szólni azért mert mások náluk az érték rendek,semelyik szülő se egy forma,mindenki másképp csinálja.
2016. jún. 25. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!