Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindjárt 2 éves és nem beszél?

Mindjárt 2 éves és nem beszél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 23 hónapos és nem beszél. Régen több szót mondott mint most. Néha-néha mond valamit, de aztán többé nem. Aggódjak?
2016. jún. 27. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi baja, akkor ne aggódj. Nyilván kiderült volna a vizsgálatok során, ha gond van.

Van aki kicsit lustább ebben.

Nálunk is volt a családban kisgyerkőc, aki nagyon későn kezdett el beszélni, de nem aggódtunk érte, mivel látszott, hogy mindent megért, amit mondunk neki, reagált is rá normálisan, csak éppen nem beszélt.

2016. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mi fiunk sem beszélt ennyi idősen, de 2,5 évesen sem, akkor vittük el szakemberhez, mert nála súlyos dühkitörésekkel párosult ez az egész és aggódtunk, hogy valami komoly baj van. Szerencsére semmi gondot nem találtak, csak annyit mondtak, hogy szellemileg előbbre jár, de kifejezni nem tudja magát és ez frusztrálja. Korai fejlesztést javasoltak, és két hónap alatt látványos eredménye lett, a szókincse kibovult és elkezdett mondatokat alkotni. Három hónap alatt beérte a kortársait. Ha nem lettek volna dührohamai, akkor mi sem aggódtunk volna, de így jobbnak láttuk, ha megnézi egy szakértői bizottság.
2016. jún. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Fiam a 2 éves státuszon 6 db szót tudott (apa, nyanya, mama, papa, autó, titá-traktor).

Én nem aggódtam, és csak kiröhögtem a védőnőt, amikor kérdezte, E/1-ben beszél-e...

Ez áprilisban volt. Szeptemberben kezdte a bölcsit, és karácsony után kezdett sok szót mondani. Aztán rohamosan fejlődött, és a 3. szülinapjára már beszélt.


És tényleg igaz, hogy addig örülj, mert utána be sem áll a szája. Nemhogy a híradót, de még 1 db hírt sem lehet meghallgatni, mert csak mondja, és mondja...

2016. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Mindent megért szerencsére, csak valamiért nem mond semmit, csak megmutatja, odahúz vagy hisztizik azért amit pont akar :D

Azért várom már, hogy beszéljen:)

2016. jún. 27. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem 22 hónaposan 7 szónál tart :-( igaz jól megérteti magát, és babanyelven egyre többet gagyog magyaráz így remélem fejlődik majd
2016. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 évesen sztem max 15 szót mondott. Most 27 hónapos lesz, de már egyszerű mondatokat is mond. Nagyon beindult a beszédfejlődése, azóta énekel, mondókázik. :-D
2016. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!