Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom nagyon rossz evő,2...

Kislányom nagyon rossz evő,2 éves szinte minden nap fejtörést okoz hogy mit fözzek neki?

Figyelt kérdés

Ti gyermeketek jó evő? Mit eszik reggelire,ebédre,vacsira?

Nálunk ami mindig jöhet az a répa és a fött hús,virsli ritkán egy joghurt,alma,dinnye,eper,csemege uborka! Édessséget nagyon nagyon ritkán fogadja el ezzel nincs is probléma szerencsére de már teljesen kivagyok! Salátak,pari,paprika öklendezik,tésztábol,rizsböl par falat,tehát szinte mindennel bajban vagyok!



2016. jún. 30. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Fiam azóta eszik meg kb mindent, mióta ovis. De ő is ilyen volt.

Most a lányomon a sor.

Érdekes, mert ő is imádja az uborkát (ecetes) magában... :D

Amúgy CSAK a levest eszi meg, abból is a zöldbab és a cukorborsó, semmi más. Főtt répa néha, virsli, szintén eper, tészta szósszal, meg nokedli szafttal. Ennyi.

Szerintem ez életkori sajátosság lehet, mert sok helyen olvastam ezt a 1,5- 2 éves kor körül előjövő problémát, illetve 2 barátnőmnek is ekkora gyereke van, és ők is csak 3-4 féle ételt hajlandóak megenni.

2016. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

hát a lányomnál (szintén 2) annyit figyeltem meg, hogy ha a fejem tetejére állok se eszik annál többet mint amihez kedve van, és rájöttem hogy erőltetni, görcsölni is teljesen felesleges rajta, ha sokat eszik másnap többet kakál szóval kb. szerintem teljesen mindegy a szervezetének, és ő biztosan jobban tudja mikor mire van szüksége...most pl többet eszik az elmúlt 3 hétben viszont baromira nem iszik semmit...előtte meg rengeteget ivott viszont alig evett...

szóval valószínű tudja ő mikor mit kell..


egyébként nagy nasi király, sajnos nálunk a főtt étel és a szendvics okoz fejtörést, a gyümölcsféléket imádja, a nyers zöldségeket is, de rákattant most a natúr joghurt-müzli kombóra is, főtt kukoricára, ropi, babkeksz, fagyi, tejberizs - ilyesmiket enne állandóan - persze nem hagyom :))


borsófőzelék volt most azt egész jól ette, sörtésztában sült cukkinivel...ma kínai (brokkolis-szójás csirke rizzsel) hétvégén lövésem sincs, de nagyon bírja ő is a rizst meg a krémleveseket levesgyöngyel, húst alig eszik, a tojást utálja, bár ez is hangulat függő, tegnap pl csodák csodája megette a rántottáját..azokat szereti amik golyó formájúak: borsó, bab, olíva bogyó...lehet csinálok hétvégén gnocchit vagy valamit amiből golyót lehet formázni :)

2016. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk rizs, sült krumpli, alma, rántotta, de csak ha nincs benne semmi, kenyér/zsemle belseje, levesből csak a répa, ritkán a tészta, ecetes uborka, paprika, görögdinnye. És persze tej és sajt. Semmilyen húst nem eszik meg, és ezeket az ételeket is csak egy formában. Szaftos rizshez nem nyúl, krumplipüréhez sem. Mintha ném érezné, hogy úgy finomabb. Egyébként én ezeket készítem, mást nem tudok tenni. Ha néha van egy úgy ötletem, kipróbáljuk, de nem nagyon szokott működni.
2016. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Én azt vettem észre, hogy a gyerekek azokat az ételeket szretik amivel nem kell dolgozni, nem kell megrágni csak nyelni. Pl. a tészták, Bolonyai, meg a turós, diós,stb-stb. a piros dolgok is kedvencek, paradicsomos ételek, vagy pl, jóa tejszínes-csirkés rizs azt se kell nagyon rágni. A reggeli, csak ami illatozik, pl. melegszendvics, virsli.
2016. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Kihagytam a paradicosmos gombóc, azt se kell rágni.
2016. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
ó, akár az én lányom...húsleves csigatésztával, ha a tesói ettek külön répát, azért sorba állt még. Egyébként nála is alma, savanyúság, néha málna vagy eper... mikor már a kakaós palacsinta sem kellett, pedig az a kedvence, akkor úgy döntöttem, elég volt - biztosan kell vmin változtatni. Így aztán most pótoljuk a vasat meg a vitaminokat, és úgy fest, kezd hatni. Előtte mindig mondta, hogy éhes, de semmi nem volt jó, múlt héten már legalább megkóstolta, amit elétettem (bármit), most meg már eszik is belőle. Alakulunk...
2016. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Hát azért annak inkább örülni kéne, hogy nem akarja a virslit nagoyn elfogadni (nem is kéne adni neki, a színhúst add, a szemetet hagyd el), meg az édességet... könyörgöm minek egy 2 évesnek édesség?


Egyébként próbáld meg gyerekbarát módon tálalni az ételeket, hátha megjön hozzá a kedve:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



ha nagyon édességet akarsz készíts neki szép színes smoothie-kat gyümölcsből (pl. lila áfonyasmoothie) vagy pl. avokádós/banános csokikrémet, egészséges és finom is. Vagy pl. vicces alakú zabkekszek, stb.


A rizst, tésztát lehet rosszul készíted. A gyerekek pl. a normális, ragacsos rizst szeretik, mert azzal lehet jásztani is, nem úgy mint az ehetetlen pergőssel. Plusz ugye puha, nedves, jobban esik enni mint valami száraz micsodát. Próbáld ki így :)

2016. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Az én fiam is 2 éves, de már kb. 9 hónapja küzdünk a rosszul evéssel. Előtte megevett mindent kb. fél évig a hozzátáplálás kezdetétől.

Ami neki bejön az a krémleves. Az mindig. Van egy ún. "mindent bele" zöldségkrémlevesem, amiben minden van, ahogy a neve is mutatja (répa, karalábé, karfiol, krumpli). Na, ezt imádja. De van, hogy megeszi a karfiol krémlevest, vagy a sütőtök krémleves is nagy kedvenc. Még a húslevest is szereti. De szinte semmilyen szilárdabb ételt nem tudok beletukmálni, mint például rizst vagy tésztát. Péksütiket eszik még, de feltét nélkül. Ja, és a pizza is megy. De nyilván nincs mindig pizza itthon. Azon eszi meg egyedül a sonkát (a kenyér, melegszendvics tetejéről leszedi) Gyümölcs csak pürésítve. Nem szereti megfogni, mert olyan lesz a keze. De pl. megeszi a rántott halat. Van jó minőségű halrudacska (ami tényleg halból készül). Ha nem eszi meg, amit én főztem, mindig van otthon ilyen. Vagy egy kedvenc bébiétel. Ezek csak azért, hogy ha valamiért tényleg nem eszik semmit.

Ha nem lakik jól a levessel, amibe húst is teszek mindig, akkor kap még utána egy joghurtot vagy vajas kiflit. De mivel nem nagy étkű, általában csak később kér belőle.

Átérzem a problémád. Én azt hittem, hogy ilyenkorra már mindent fog enni, amit mi. Hát nem így lett. De még a közelében se jár :( Bízom az oviban. Sokan mondják, hogy ott változott a rosszul evő gyerekük.

2016. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

A 7. nagyon jókat írt, a gyerekek a maszatolós ételeket szeretik :)

amit a 8. írt a krémleves szintén remek ötlet.


Ezenkívül ha a püréket esetleg elfogadja akkor krumplipüré helyett karfiol, zeller, brokkoli stb.

Tészta, rizsen kívül próbálkozz más köretekkel pl. Lencse, vöröslencse, kuszkusz, quinoa, gersli, hajdina stb. Nagyon egészségesek nem kell 2 dolognál leragadni!

2016. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok,és látom sokan küzdünk ezzel a problémával. Sose volt jó evő már probálkoztam mindennel de úgy látszik akkor ez majd rendezödni fog! Nem etetem édességgel de mondjuk amikor egy nap 5 félét elé rakok és nem eszik akkor örülnék ha egy tejszeletet vagy csak a felét megenné! Virsliből csak is a legjobbat kapja ezt is elkeseredésembe engedtem meg! Inni viszont rengeteget iszik!
2016. jún. 30. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!