Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszón egy kislány "zaklatj...

A játszón egy kislány "zaklatja" a fiam. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Mindketten 2.5 évesek, a kislány folyton ölelgetni puszilgatni akarja a fiam, aki menekül előle már szabályosan, de a kislány jön, tépi a ruháját, ma már az arcát, száját is tépte, mert a fiam ellenkezett.

Mit csináljak ha a szülei semmit nem reagálnak erre az egészre? :( max mosolyognak, meg lefotózzák milyen édi...

Ha elhívom az enyémet, jön utánunk, hiába mondom neki hogy nem akarja, nem kér puszit stb...


2016. júl. 2. 13:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

A mosolygós fotózós reakción kívül eddig annyit tett anyuka, hogy miután már a fiam sírt, meg köpködött( homokos kèzzel beletúrt a kislány a szájába :(), hogy elrángatta a lányt, hogy elegem van megyünk haza ha így viselkedsz.

De persze nem mentek sehova... 2 perc múlva folytatódott.

2016. júl. 2. 13:41
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezek után én a kislányra szólnék rá. Ha a szülei nem csinálnak vele semmit, akkor csinálnék én. És ez amúgy nem "édi", nem is értem miért tartják ezt a kislány szülei elfogadhatónak.
2016. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy legközelebb ilyen alkalommal szépen elmagyaráznám a kislánynak, hogy "petike" nem szereti ha puszilgatják, és hogy neki fáj, ha ilyen durván viselkedik. Nem örül neki, és legyen kedves szépen játszanak együtt. Ha ennek nincs foganatja, akkor még egy pár alkalommal esetleg szólnék a kislánynak, de utána az anyukával beszélnék szépen.
2016. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi, próbáltam neki már mondani,hogy nem akarja, fáj neki, de nevet, és csinálja tovább...

Komolyan, olyan kellemetlen az egész :(

2016. júl. 2. 13:54
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy ki kéne figyelni, hogy mikor nincs ott a kislány a játszótéren, és akkor mehetnétek ti. Viszont , ha mindig ottvannak, akkor beszélgetni kéne először tényleg a kislánnyal, hogy a kisfiadat zavarják ezek a dolgok, és nem akarja, hogy ilyeneket csináljon vele. Ja de várjunk, ha két és fél éves, akkor nem tudom, mennyire fogná fel. Fúha, nagyon nehéz eset. De lehet, hogy az anyjára hallgatna, vagy nem tudom, de ha az anyja viszont nem hallgatna rád...
2016. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már semmi nem hat, fizikailag akadályoznám meg - természetesen úgy, hogy a kislánynak nem okozok fájdalmat. Kettejük közé állnék, felemelném a fiam, játszanék vele én amikor a kislány is ott van.
2016. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az anyjával beszélnék..
2016. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is az anyjával beszelnek, eleve ne fotózza le a gyerekem ( tenyleg engem ez zavar).


Másrészt nevelje a sajátját.

2016. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem nagyon tudjuk elkerülni egymást, sőt valószínűleg egy bölcsibe is mennek szeptemberben.

Meg szeretném, ha a fiam megtanulná vagyis elkezdené tanulni addig is, hogy mi lesz a helyzet közösségben, és hogyan oldja meg. Csak nehéz, így hogy az anyukája igazán csak félvállról nagyritkán avatkozik bele, én meg nem nagyon mertem eddig más gyerekét "fegyelmezni".

2016. júl. 2. 14:29
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig meg kell tanulni kiállni a gyerekedért, mert lesznek még keményebb dolgok is sajnos. Beszélj az anyjával, a kicsi lány ezt nem fogja még érteni.
2016. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!