Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fegyelmezési tippek 2 évesnél?

Fegyelmezési tippek 2 évesnél?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hétig flottul ment minden. Következetesség, adott esetben magyarázat (ne fogd meg a sütőt, mert forró és fájni fog/ne igyál a szappanos vízből, mert fájni fog a hasad), csendes, de határozott rászólás - tök jól működött.


Most valami változott és elkezdte játszani az alkalmi süketet. Kisebb, rá nem veszélyes, csak nekem bosszantó helyzetekben elmondom, hogy most mérges vagyok rá a viselkedése miatt. Utána bevonom a "kárrendezésbe". Kiöntött ital, szándékosan ledobott étel és társaik. Fel kell törölnie, ilyenkor a szándékot nézem, nem a tökéletességet.


Amiben segítséget, tippeket várnék: a "gyere ide" az ő értelmezésében "fuss az ellenkező irányba, de gyorsan".

A múltkor triciklivel elindult a járdán a vakvilágba, hiába szóltam, hogy álljon meg. Végül elkoboztam a járgányt, amit persze földre rogyós, krokodilkönnyes hiszti követett.

Elmondtam, hogy figyelmeztettem, ne csináljon ilyet, ez veszélyes.

A lakásban, bár ott kevesebb a veszélyforrás, szintén elrohangál, ha hívnám. Egyszer elkaptam, a szemébe néztem és nagyon szigorú arccal elmondtam, hogy ez nagyon csúnya dolog volt, haragszom rá. Ha hívom, akkor jöjjön vissza. Képenröhögött. A második alkalomnál meg elkezdett vicces hangokat kiadni, ott én csesztem el, mert elröhögtem magam.


Félelemkeltő eszközökhöz nem akarok folyamodni (verés, verbális megszégyenítés), de ezen kívül bármire nyitott vagyok.


2016. júl. 3. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Én még otthon közölném vele, ha most kint ezt fogja csinálni, akkor haza megyünk. ...és be is tartom.
2016. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem tök jól csinálod, ahogy leírtad. De megkezdődött a dackorszak a gyerkőcnél, elkezdi feszegetni a határait. Továbbra is muszáj következetesnek maradnod, még ha földhöz is veri magát...😊 Emlékszem volt, hogy a lányom is meglépett a kismotorral, mire hazamentünk és eltettem a spájzba jó magasra, és aznap nem volt már mozorozás, hiába kérte. Mondtam, hogy ha legközelebb sem fogad szót, akkor nincs motor...
2016. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak a hatarait feszegeti... tarts ki amellett amit mondasz, és legyél következetes. Ha többszöri figyelmeztetés után sem hallgat rád, csinálj "következményt". Ha rahagyod, azzal sajnos azt tanulja meg, hogy anya mégsem olyan kitartóan következetes. ..
2016. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Túl sokat mondasz neki. A tiltást nem kell megmagyarázni, h miért nem. Egyszerű határozott mondattal, nem szabad. És utána nem kell elkezdeni magyarazkodni. Vida és Vekerdy ezeket leírja jól, érdemes ilyen könyvet olvasni erről. Fiam 2 éves, és nálunk ez abszolút jól működik. Persze nem volt zökkenő mentes.
2016. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem magyarázom túl. A sütőnél jól működik a "forró", ő maga mondja és egy méterre kikerüli. A rózsát tudja, hogy "szúr", nem nyúl hozzá.

Amikor mondtam, hogy fájni fog a hasa a szappanos víztől, még el is játszotta a hasfájást, tehát értette. Azóta nem iszik belőle.


Először a NEM jön, utána magyarázok, ha látom, hogy figyel rám. Rövid mondatokban, tudom, hogy a figyelmi idő ilyenkor még elenyésző.

2016. júl. 3. 23:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem korral jár.az én gyermekem is detto hasonlo! Es most kezdte ő is a kirohanásokat! Eddig szépen sétált velem vagy motorozott járdán, megállt ha szólok, pár napja meg nem ajarja hogy fogjam a kezét joformán kirohanna az úttestre!!, legutobb egy jo nagy rotweiler kutya után hirtelenjében kivágodva, sikitva örömmel, felé nyujtott karral, hogy majd megsimogatja!még jo hogy nem ijedt meg a kutya a hirtelenségtől és nem vette támadásnak és épp nem voltak felkavarodva a hormonjai, csak mert persze hogy szájkosár nélkül sétáltatták hosszú porázon, hirtelen vissza se tudta volna fogni a gazdája.


Ez szerintem nem anyai fegyelem kérdése hanem most a hirtelenkedés korszak van.én láttam rajta hogy hiába magyarázok a nyelvén hogy értse, hogy autouton bumm lesz meg kopp aztán sirás, a kutya meg harap, megesz ham ham, sehogy nem fogja fel, vigyorog tovább miközben engem a szivinfarktus kerülget!most ott tartok hogy lehet veszek bilincset hogy véletlen ki ne rántsa a kezét a kezemből, mert azokra a pillanatokra vadászik.

Legutobb vizet kért, egy pillanat alatz odaadtam a cumisüveget abban a pillanatban kiszaladt az erkélyre.

2016. júl. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*(szoval amíg balra léptem egyet a vízért, azon nyomban kirohant jobbfelé az erkélyre)Pillanatvadászok!
2016. júl. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Két és fél évesemnél is ebben az időszakban jelentkezett ez a viselkedés. Az utcán elszaladásra a csuklóját fogtam meg . Gyorsan rájött, hogy jobb megfogni a kezemetAmikor motorral,bicajjal közlekedünk, akkor a zebránál le kell szállnia róla és én viszem, őt kézen fogom. Ha nem akar jönni, akkor elköszönök tőle és elindulok, ilyenkor szinte auzonnal ő is elindul. Ha lakásban csinálja , és elfut, akkor sarkon fordulok, hagyom, mivel sokszor pont azt akarja, hogy kergessem, mert jó móka. És az azonnali következmények még beváltak, mint ,hogy nem megyünk a játszóra, nem lesz mese olvasás, stb... Nálam is van néha úgy, hogy elröhögöm magamat, vagy nem tudom higgadtan tartani a fent leírtakat, de hát nem csoda. Szerintem jól csinálod.
2016. júl. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!