Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elalvás probléma 6 évesnél?...

Elalvás probléma 6 évesnél? Mit tegyek? Már nem bírom idegekkel.

Figyelt kérdés

Tavaly májusban kezdődött, volt egy felfázása, és minden este/éjjel sokat járt pisilni, meg is szenvedtünk vele. Akkor az szépen meggyógyult, nyáron semmi gond nem volt. Ősszel újra kezdődött az egész. Pontosabban csakis este. Lefektettem fél 9kor, és a szokásos 10-15 perc alatt másfél óra volt, mire elaludt, és közben kiment vagy 15x pisilni. Néhány csepp mindig jön. Elkezdtünk újabb köröket futni, de szervileg minden rendben, minden eredmény tökéletes.

Aztán feltűnt, hogy csak hétköznap csinálja, szombaton és vasárnap nem. Gondoltam, talán hogy alszik az oviban, nem fárad el eléggé, de mondjuk esténként már nyüglődik, hogy fáradt, nem tud aludni. Kimegy 8-10x pisilni, és az utolsó után leteszi a fejét, és varázsütésre elalszik.

Próbáltam beszélni az óvónővel, hogy ne altassák, de azt mondja, hogy olyan megoldás nincs.

Most itt volt a téli szünet, annyira gyönyörűen elaludt minden este egyetlen pisi meg 5-10 perc után...

Még hétfőn sem volt semmi gond, már kezdtem azt hinni, hogy minden rendben. Aztán kedden este újrakezdődött. Tegnap több mint két órába telt hogy elaludjon és nem tudom, mit csináljak vele. Ovi után legalább egy órát kint rohangálunk a kertben, de nem használ.

Akkor sikerül hamarabb elaludni, ha én is elfekszem vele (egymás mellett van az ágyunk - tavaly már egyedül aludt, de az első felfázás után visszaszokott mellénk), de akkor meg én is elalszom, és nekem nagyon nem hiányzik, hogy fél 9kor már aludjak... Ezernyi dolog lenne, amit abban a két órában csinálni tudnék.

Semmi ötletem nincs, hogy mit tehetnék...


2016. jan. 7. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Tedd le akkor, adj neki egy lapozgatós könyvet vagy valamit és foglalja le magát szépen az ágyban, ha amúgy sem bír elaludni, olyan mindegy, hogy asszisztálsz-e ehhez vagy közben jut időd másra is. Ha ott szobrozol mellette 2 óráig, mikor nem fáradt, persze hogy nem alszik és csinálja a 'pisilős műsort". Más gyerek meg ilyenkor még szomjas, éhes, fázik, megint szomjas és társai. Olyan szervi probléma meg aligha létezik, ami hétvégenként nem jön elő...
2016. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Semmi baja nincs,túldramatizálod,sima hiszti az egész,te meg asszisztálsz hozzá,naná,hogy élvezi a gyerek.Lazíts.Lefekvés után köszönj el,és kész.Csináld a dolgod.Nagy gyerek,könyörgöm,6 éves,ha pisilnie kell kimegy.Csak le tudja húzni és visszamenni a szobába,nem?
2016. jan. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki olyat is, hogy akkor játszhat nyugodtan, de azt mondja, hogy fáradt, és nem tud aludni.

Tudom, hogy nem szervi, ez egyértelmű.

2016. jan. 7. 08:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, van-e valami elalvási szeánsz nálatok, de az mindenesetre sokat segít.


Nálunk úgy van, hogy az ovisoknak lefekvéskor még mondok egy rövid mesét halvány fénynél. Folytatásos, fejből mondott, egyszerű mesére gondolj. Egy cicacsaládról szól, és persze beleszövök mindig valami aktuálisat, ami a napjukhoz illik. Hétvégente megmondhatják, hogy aznap miről szóljon, és akkor úgy mondom. Utána választhatnak egy-egy éneket, aztán imádság, és "búcsúpisilés". Ezt így is hívjuk tényleg. Utána már nem szabad hangoskodni, el kell aludni. Meg is mondom nekik, hogy nem fogok tudni bemenni, altatom kistesót.


Szerintem te is mondj valamit, hogy miért nem tudsz bemenni már, tessék elaludni. Esetleg készíts oda egy bilit, akkor megunja, hogy műsorozás nélkül kell pisilnie azt a pár cseppet.

2016. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nálunk úgy van, hogy fogmosás, zuhany/fürdés, kicsit hozzám bújik, akkor beszélgetünk, és utána alvás.

De lehet, hogy bevezetem, hogy nem leszek bent, bármi is van.

A bilit nem akarom egyelőre kockáztatni, mert félek, hogy "visszaszokik" rá...

2016. jan. 7. 09:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem altatgatnék már egy 6 évest. Nagy gyerek már, kisvillanyt is letudja kapcsolni, menjen a szobába, beszélgessetek kicsit, bújjatok össze de rövid idő után mond neki hogy akkor te most elmész és ő próbáljon aludni vagy nézegessen könyvet, játsszon még egy picit. Én a 3 évesemet sem altatgatom, ha kijön miután leraktam, visszakísérem és elmondom neki hogy alvás van és kész. Engem is így neveltek, nem könyörögtek soha hogy aludjak, rámszóltak hogy alvás és kész.
2016. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem az ovis alvással függ össze hanem az ovival. Vmiért szoronghat nem akar elaludni mert tudja másnap ovi... nem történt vele vmi az oviban? Óvatosan kérdezgesd ki. Sztem lelki oka van nem szervi.
2016. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A lelkire is gondoltam már, kérdezgettem is (ősz óta ezt csinálom), de semmi olyan kirívó dolog nincs, amire foghatnám. az egyik óvónő szigorúbb, kiabálni is szokott, de már 2 éve ő az óvónő, amúgy nincs vele baja.

Visszük majd pszichológushoz (csak hosszú a várakozási idő), talán ő rájön, hogy mi nyomasztja...

2016. jan. 7. 11:26
 9/10 anonim ***** válasza:

A fiam is 6éves,ő nagyon későn alszik el.

Este fürdés,utàna vagy mesét olvasok,vagy játszunk még valami nyugisat. Aztàn megmondom,hogy nekem még dolgom van,menjen a szobájába,este van.

Ez olyan 9 óra.

Olyankor ha még nem fàradt,akkor rajzolgat,könyvezik,vagy van,hogy kéri,hogy nézhessen mesét.

Mikor àlmos akkor elalszik.

Szerintem este köszönj el,adj neki lehetőséget,hogy csendesen lefoglalja magàt,és hagyd ott.

Beszéld meg vele,hogy van dolgod még,nem tudsz itt ülni óràkig.

2016. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pisilési gond biztosan stressz tünet, azt hiszem ideges hólyag szindrómának is nevezik. Én is tapasztaltam már hasonló korú lányomnál, az elsőt egy nem túl drámainak számító óvónői büntetés váltotta ki, megszégyenítésnek érezte a büntetést, és akkor kezdődött. Néha visszajön, időszakosan tapasztalom hogy állandóan pisilnie kell, szervi oka nincs, aztán elmúlik. Stresszkezelésre nagyon javaslom ezt az új könyvet: Aludj el szépen Bendegúz! Nagyon jól kitalált relaxációs mese, én felmondtam egy diktafonra, és a magnóba elindítom minden este. Nagyon szeret erre elaludni a 6 éves lányom, szuper kis mese! Lehet hogy eleve hangoskönyvként is kapható.Szóval stresszkezelés, és ne keríts nagy feneket a pisilős ügynek, mert ha érzi, hogy felbosszant ezzel a plussz problémával, akkor ettől is stresszben lesz, és nem fog javítani rajta.
2016. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!