Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El kell altatnunk a kutyát....

El kell altatnunk a kutyát. Hogyan lehet ezt elmagyarázni egy 3 évesnek?

Figyelt kérdés

Többször mútötték a kutyust az utóbbi időben, tudja hogy beteg. Persze azt nem mondom, el hogy az orvos csinálja.

Semmi ötletem nincs mit mondjak neki. Van már aki fenntről vigyáz ránk. De a kutyust hova rakjam?

Készítsem fel rá vagy csak utánna szóljak?

Én is annyira sajnálom :(


2016. júl. 9. 10:42
 1/9 anonim válasza:
100%

Egy három éves gyermek még kicsi ahhoz, hogy az ilyen dolgot súlyát átérezze. Én mindenképpen az ő nyelvén mondanám el, amit ő is megért. Talán olyan szavakkal, hogy el kellett mennie a kutyusnak valahová, jó helyen van, vigyáznak rá, mert ha meseszerűen közlöd vele, talán nem fáj neki annyira.

Remélem tudtam ezzel segíteni, és kívánom, hogy minél hamarabb sikerüljön feldolgozni, sajnos tudom milyen érzés! :(

2016. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

'Van már aki fenntről vigyáz ránk. De a kutyust hova rakjam? '


Ugyanoda. Ha el tudta fogadni, hogy van olyan csaladtag, aki mar csak az emlekeitekben van veletek, a kutyus is jo helyen lesz nala.

2016. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én azt mondtam a 2.5évesemnek hogy elaludt a kutyus!! Most már nem keresi hanem azt mondja Ő is hogy alszuk a kiskutyája! Nem biztos hogy a legjobb megoldás de így könnyen feldolgozta a hiányát! És rá 3hónapjára kapot egy kiskutyát!
2016. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is éppen 3 volt a kislányom, kb 4 hónapja, amikor elaltattuk a kutyát. Ha valaki esetleg kérdezi tőlünk hol van, a kislányom mondja, hogy az angyalkákkal van. Valahogy ez bejött.
2016. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Egy dologgal kell vigyázni, lehetőleg nem azt mondani, hogy elaludt. Ismerek olyan kisgyereket, aki retteg az alvástól, mert a kutyája "elaludt" és attól fél, hogy ő sem fog felkelni.
2016. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-össel egyetértek! Én az mondanám, hogy már rég óta várják a kutyus szülei.
2016. júl. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánk akkor halt meg, amikor 3,5 éves volt a lányom. A szeme előtt, bent a lakásban szépen elaludt.

Megmondtuk neki, hogy a Rami meghalt (egyértelmű volt, hogy nem elaludt, mivel ott bőgtünk), és holnap eltemetjük a frissen ültetett madárberkenye alá és ő fogja táplálni a fát.

Néha megjegyzi, hogy ott a Rami a fa alatt és ennyi. Eltartott egy darabig, amíg feldolgozta (sokat kérdezősködött), de nem lett belőle gondunk.

2016. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak NE elaludjon az a szegény kutya, mert ha olyan beállítottságú a gyereked, akkor félni fog az alvástól.

Beteg volt, és felment ide-oda (amiben hisztek), vagy meghalt.


Mi macskásak voltunk, így elég hamar szembesültem az állathalállal (meg nyuszik, kecske, stb.), de egyszer sem aludtak, hanem meghaltak, mert idősek, stb. voltak.

2016. júl. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nem értem mert hiszik azt sokan hogy egy 3 éves már nem képes felfogni a halált simán megérti ha elmondják neki hogy beteg volt a kutyus mert öreg volt és ezért szegény meghalt ez az élet rendje nem egy oylan dolog amiről nem tudhat
2016. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!