Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos fiam szinte egész...

16 hónapos fiam szinte egész nap álmos, aludhatna, nem rajtunk múlik a dolog. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Este fél8kor fürdés aztán 8kor már alszik. Reggel legtöbbször hatkor kel. Nappal többnyire 1 órát alszik, azt is még délelőtt. Ritkán sikerül neki 2-3 órát is aludnia, tőle függ, hogy elalszik-e 2x, vagy hogy megriad-e hamarabb. Már reggel ásítozik, szemet dörzsöl. Próbáltunk mindent, de ha ő nem akar aludni, nem is alszik.
2016. júl. 9. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

persze, hogy álmos, még a 6 évesem is többet alszik!

az, hogy kipihent legyen a gyerek, nem épp egy 1,5 éves döntése, ha 1 órát alszik, akkor vagy vissza kell altatni, vagy délután is letenni, de semmiképp nem ráhagyni, főleg ha emiatt egész nap nyomott

2016. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elárulom, többet alszik most, mint eddig valaha.

Kevés alvásigényű volt mindig, most, hogy fáradtabb, nehezebben bír magával. A védőnő hipernek nevezte, vannak rá utaló jegyek.

2016. júl. 9. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:

a védőnőt jelentsd fel! a hiperaktivitás nem azt jelenti, hogy valaki nagyon aktív. súlyos figyelemzavar a jelentése és semmilyen tünete nincs 3-4 éves kor előtt.


én kisgyermeknevelő vagyok és azt gondolom, hogy a rossz napirend és a határozottság hiánya, következetlenség az oka 95%-ban ebben a korban ha nem alszik a gyerek eleget

2016. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a szabadságra nevelés híve vagyok. De ez nem azt jelenti, hogy egy 16 hónapos megmondhatja, hogy mikor és mennyit alszik. 16 évesen igen, ennyi idősen nem. A rendszeresség nagyon-nagyon fontos. Fix időben van nálunk 5 étkezés (+/-15 percet értek ez alatt). Ezekhez képest pedig 3x van alvás. A nagy este 9-től reggel 7ig, egy óra hossza délelőtt és 3 óra délután, ebéd után. Így tartottuk magunkat, akkor is, amikor 2 éves kora után dacolni kezdett. A délelőtti alvás elmaradt, amikor elég nagy lett, de a délutáni nem. Most 3 évesen is maga megy, hajtja be az ajtót és fekszik le, mert tudja, hogy ez következik. Mert ez a szabály.


Könnyű rámondani, hogy "hiper", vagy ez, vagy az, de akármit is nyomunk rá bélyegként (ennyi idősen ez felháborítóan nevetséges), akkor is a szülő felelőssége az alvás, az étkezés, a ritmus. Hogy mikor-mit tehet a gyerek, azt nem ő dönti el. A saját érdekében.

2016. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak még egy gondolat, hogy ez a gyakorlatban hogy nézett ki, amikor ő nem akarta: Igen, tudom, hogy nem akarsz aludni, de nálunk az a szabály, hogy ebéd után pihenés van. Elhelyezkedem mellette, villanyt lekapcsolom, redőny lyukacsosra eresztve, egy mese, majd csendben maradok. Ő is. Ha motoszkál, visszafektetem egy szó nélkül ,fogom a kezét, ha kéri, de ennyi. Akkor is, ha 1 órát nem alszik, csak csendben fekszünk és fogom a kezét. Akkor is csendes pihenő van. De 99%-ban 5 percen belül alszik.
2016. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg fontos a fix, szinte oramű napirend es mindig egyformán kovetkező események.

Nálunk pl ugy van ebéd, utána mosogatok, neki játekidő, peluscsere, kiságy(kb ebed után 3/4 orával) tejital cumisuvegben, enyhén sötétites es tente.


Nehez is volt bolcsiben mert ott ebed után rögtön altatnak es nem várják meg az emésztési folyamatokat, egészségteken dolog, de mit lehet tenni. 4 honapon át nem aludt bent el..

2016. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nincs napirendetek. Egy 16 hónapos nem akkor alszik, amikor éppen eldől a fáradtságtól, hanem amikor ott van az ideje. Praktikusan ebéd után, 12-15 között érdemes. A bölcsikben sem véletlenül akkor altatják őket.
2016. júl. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A vedono inkompetens. A DSMV. Mar 7 eves kortol diagnosztizalja csak a hiperaktivitast....


Tobbet kell altatni.

2016. júl. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amit leirtatok, többnyire minddel tisztában vagyok. Este magától alszik el a kiságyában, nappal melléfekszünk, de van, jogy csak sokadjára alszik el...orumon olvastam számos hasonló habitusú gyerekről, így nem aggódom emiatt, persze jobb lenne, ha kipihent lenne, nem lenne nyűgös emiatt. Ha dolgunk van valahol, mindig jól bírja. Testvére érkezik napokon belül, így lesz változás megint.
2016. júl. 10. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!