Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet gond abból, ha a nagydol...

Lehet gond abból, ha a nagydolog bement a nemiszervbe?

Figyelt kérdés
Még pelenkás a 2 éves kislányom. Ma hígabb volt a kaka, és befolyt a nuniba. Akárhogy tusoltam, fürdettem, délután is volt egy kis folt a pelenkán, tehát biztosan belülről folyt ki. Aggódom, mi lehet ebből, és hogyan előzzem meg a bajt, mert máris panaszkodott, hogy kicsit fáj ott lent. Kenjem gomba elleni krémmel? Vagy mit tegyek? Más is járt így?
2016. júl. 16. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Gomba ellenivel semmiképpen, mivel a gomba nem így fertőz. Egyenlőre ne kend be semmivel, ha baj van, akkor úgyis doki kell majd.
2016. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos hogy belülről folyt ki, lehet hogy jött még egy kis kaki később. A fiamnak is volt már ilyen (hogy később kicsit kakis voltwa pelus) és neki nem tud honnan kifolyni csak a helyéről :D, na szóval érted. Szerintem egyelőre gomba ellenivel ne kend be, lehet hogy csak azért fáj mert kicsípte neki. Sudocrem-et tennék rá csak, és figyelném pár napig. Ha csúnya, piros, viszket, stb.akkor doki.
2016. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Húgyúti fertőzés=felfázás lehet belőle. Ecolinak hívják. Szerencséd van, hogy még nem volt hozzá szerencséd.:/ de nem minden esetben lesz, figyeld, fáj-e neki, ha pisil. Ha aggódsz, jövő héten szaladj be egy magánalborba egy kis vizeletmintával (kicsiktől is lehet venni) és vizsgáltasd meg. Pár óra múlva van eredmény és beutaló se kell.
2016. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem három lányom van, és néha-néha előfordult ilyen, hogy minden igyekezet ellenére maradt ott egy kis "barna".

Nálunk ebből sosem lett semmi.

És egyet értek a második válaszadóval, jöhetett még a popsiból egy nagyobb szellentéssel egy kis mennyiség.


Azért van ellenálló képességük, hiszen ha nem tudod azonnal pelenkázni kakilás után, hanem mondjuk csak 15 perc múlva, akkor is ott érintkezik egy ideig, az esetek nagy százalékában még sincs baj.

Szóval ne izgulj, várj és figyelj.


Egy két éves meg könnyedén mondja azt, hogy "fáj", akkor is, ha nem. Meg az azt is jelentheti, hogy kipirosodott ott a bőr picit.

A fertőzést amikor már "érezzük", az nem aznap kezdődik, hanem később...

2016. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! Sajnos épp most van hozzá "szerencsénk"!! :((( Nem szeretném, ha a kis hüvelye is befertőződne valamivel. Azt hogy kezelnénk ki? Náluk nem lehet szó hüvelykúpról, ilyesmiről. Őszintèn szólva eléggé kivagyok mostanában, ezért kezdtem el parázni ezen is. :(
2016. júl. 16. 18:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de felnőtteknél sem feltétlen hüvelykúppal kezelnek ilyesmit! Húgyúti fertőzést antibiotikummal kezelnek! Az e-colinak kell 2-3 nap
2016. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha baj van keres fel egy gyermeknőgyógászt! Addig is nyugodj meg már semmit nem tehetsz.. figyeld aztán írány a doki.
2016. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! A kúpot a hüvelyfertőzéssel kapcs írtam, nem az ecolira. Mármint, h felnőttek azzal kezelik. Az ecolira épp megy az antibiotikum kúra, mivelhogy most vagyunk benne. Remélem a következő vizeletmintában nem lesz. Egyébként ma nem nyafizott, hogy fájna a nuni, a pelót egész nap fel se vettük. Irány a szobatisztaság.
2016. júl. 17. 16:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Miféle hüvelyfertőzésre gondolsz?????? A székletből nem kap pl hüvelygombát (írtad a gomba elleni krémet :O)

És képzeld hüvelyi problémákra is van szájon át bevehető gyógyszer!

a kedves 6-os voltam

2016. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!