Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, ha a 4 éves...

Mit tehetnék, ha a 4 éves lányom ennek volt szemtanúja?

Figyelt kérdés

Egy olyan veszekedést látott a lányom köztem és az apja között, ami Sajnos tetlegességig fajult.


Mostanában kibírhatatlan voltam és a párom is nagyon feszült volt. Engem ez nem érdekelt akkor, amikor összevesztünk és mivel olyat mondott ami nekem nagyon nem tetszett felpofoztam. Ettől nagyon dühös lett és visszaadta. Persze durvábbnak tűnt, amit én kaptam. És ekkor láttam meg, hogy a kislányom ezt az egészet látta. Nagyon sajnálom, mert ilyenre példa még soha nem volt. Nem tartjuk ezt a fajta módszert megoldásnak egyébként. De valahogy nagyon ki vagyunk most borulva. Nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy a kislányom nem mondja, de látom rajta, hogy neki ez nagyon rosszul esett. Talán rosszabbul, mint nekem. Hogyan tudnám megnyugtatni? Hiszen én is hibás voltam. Attól nem tartok, hogy még egyszer ez előfordulna, mert tudom, hogy a helyzetet én provokáltam ki. De a lányomnak mostanában sok változáson kellett átesnie. Elköltöztünk: új ház, ovi, barátok. Ráadásul hamarosan a testvére is megszületik. Nagyon félek, hogy ez komoly trauma volt neki. Vigyem pszichológushoz? A környezetemnek ezt nem merem elmondani, úgysem értenék meg. Így csak itt névtelenül tudok tanácsot kérni.



2016. júl. 17. 22:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%
Hogy mit lát a lányod? Hogy az anyja gyenge, meghunyászkodó, tipikus ostoba nő, aki képtelen kiállni magáért, inkább bemagyarázza, hogy "ez volt az első és utolsó", "én provokáltam ki", "miattam volt", "Ő nem ilyen", "csak sok a gond mostanában", "stresszesek vagyunk"... De persze szülj neki még egyet.
2016. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Igen, vidd el pszichológushoz. Ne az legyen a fejében, hogy rendben van hogy terhesen megver a férjed, mert te provokálod....
2016. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Hát......

A párom és köztem is vannak kisebb-nagyobb veszekedések/félreértések sok probléma, de terhesen nem hiszem hogy úgy feltudnám őt idegesíteni vagy egy pofonnal felhúzni hogy ő kezet emeljen rám. Mindenképpen le kell ülni apukával együtt a gyerek mellé és meg kell beszélni a problémát! Semmiképp ne tegyetek úgy mintha misem történt volna!!

A férjeddel pedig legközelebb ne a gyerek előtt veszekedjetek pl.: vonuljatok el a fürdőszobába.


26 hkm

2016. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Szerintem te és a férjed együtt üljetek le vele megbeszélni a dolgot.

Ha ti felnőttek tényleg ki tudtatok békülni, és egymással is tudtátok tisztázni a történteket, és őszinték tudtok lenni - elsősorban egymással, majd a lányotokkal -, akkor a lányotoknak is hitelesen el tudjátok mondani. Ezáltal neki is van lehetősége megérteni, feldolgozni.

Elmondhatjátok, hogy mostanában feszültebbek vagytok, hogy nagyon rossz megoldást választottatok, és hogy mindezek ellenére nagyon szeretitek egymást (te és a férjed), valamint hogy SOHA nem fordulhat ilyen elő még egyszer.

Azért szükséges, hogy a férjed is jelen legyen a beszélgetésnél, mert ha csak te beszélsz a lányoddal, akkor abban van egy olyan mellékzönge, hogy "apa háta mögött", és hogy mégiscsak van egy hibáztatása részedről, és a lányod, aki ha jól értem jelenleg amúgy is az apukáját ítéli el jobban, továbbra is csak a te mentegetőzésedet fogja kapni.

Ha egyből pszichológushoz viszed, akkor pont az nem kapja meg, amire pedig szüksége lenne: a családjában történő helyrerakását az eseményeknek.


Ezek után, ha a még beszélni szeretne róla, akkor beszéljetek róla, rajzoltasd sokat.

Ha

2016. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

Azt mondjátok el neki, hogy mindenki hibázik néha, és ti is hibáztatok mikor pofont adtatok egymásnak, mert nagyon idegesek voltatok stb., de ez nem fordulhat elő még egyszer, ez nem megoldás semmire, nem lett volna szabad, megbántátok és szeretitek egymást és őt is.

Ha többet tényleg nem fordul elő ilyen akkor oké, viszont ha megismétlődnek a durva veszekedések akkor elgonolkoznék a helyedben hogy hogyan tovább...

Viszont az tényleg elgondolkoztató, hogy ha már most ilyen stresszesek vagytok akkor mi lesz egy újszülöttel, akivel nyilván sokkal nehezebb mint egy 4 évessel, sok átlamtaln éjszaka után?

2016. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 SzCJudit ***** válasza:
52%

Szia! A történtekről nem szeretnék véleményt alkotni, megpróbálok inkább válaszolni a kérdésedre!

Szerintem egy veszekedés után fontos, hogy a gyerek lássa a kibékülést, bocsánatkérést is. Nyilván a tettlegesség egy sokkal dúrvább kategória de ha már megtörtént, hibáztatok és látta a gyermek, láthatja azt is hogy megbánást tanusítotok egymás felé. Túl hosszan nem beszélnék vele erről, csak annyit, hogy apa és anya nagyon helytelenűl viselkedett stb...

Inkább játéktevékenységgel próbálnám oldani a gyerek feszültségét, elmondani úgysem fogja, illetve nem tudja még szerintem egy 4 éves.

Bábozz vele, hagyd, hogy ő irányítsa a játékot.

...és sok-sok szeretet!

2016. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Kövezzetek meg de a válaszolók kicsit túldramatizálják a dolgokat. Én a saját esetemből kiindulva (ahol akkor még én voltam a gyerek), tisztán emlkszem mekkora feszkó volt a Szüleim közt mikor építkeztek. Ráadásul átmeneti albérletben laktunk mert másik városba költöttünk. A vállalkozásuk kezdett becsődölni, az építkezéshez fogyott a pénz, az albérletben valami mindig elromlott és én is folyton problémáztam, hogy se barátok, új hely, stb. Éjjel-nappal feszültség volt otthon, pattanásig feszült idegekkel. Ha egy fél fokkal is vehemensebb bármelyikük, tuti hogy elcsattanik egy pofon is. Csak apám ilyenkor fogta magát és inkább elment az építkezéshez. Pedig rájuk sem jellemző a veszekedés. Ráadásul itt van egy plusz stresszfaktor, egy baba. Az, hogy pszichológushoz küldenétek emiatt a gyereket kedves kommentelők, szerintem baromira túlzás. Meglehet ezt vele beszélgetni. És ha valóban nem rendszeres, túlfog rajta lépni.
2016. júl. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez nem kifogás, de tényleg feszültek vagyunk mostanában. Nem csak a baba miatt. Egyébként én úgy tudom ezt csak felfogni, hogy egy "nyugtató" pofon volt a részéről. Azért, hogy kizökkentsen abból az állapotomból. Persze, ez nem mentség. Nem az volt a célja, hogy fájdalmat okozzon, ez biztos. Nem kérem, hogy bárki higgyen abban velem együtt, hogy ez volt az utolsó, mert korábban ezt én sem hittem volna.

Azt, hogy miért történt nem részletezném, mert ahhoz ismerni kellenem az én és a párom érzelmeit. Szóval nem lenne értelme elmondani. A lényeg, hogy egymást nagyon feldühítettük, megbántottuk és sajnos ez lett a vége.

Meg fogjuk próbálni együtt megbeszélni. Köszönöm a tanácsokat!

2016. júl. 18. 11:41
 19/26 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nincs mentség itt arra,hogy visszaütött. Bár arra sem,hogy te pofon vágtad. Akármi stressz is van,szerintem egy normális ember tudja kezelni. Bár az ordibálás sem jobb sajnos. Lányom apjával volt szörnyű kapcsoaltunk már egy idő után. Szavakkal bántott,ordibáltunk.Egyszer vágott pofon engem,nem nagyot ugya,de igazságtalanul. MEgmondtam neki akkor és ott,hogy ezzel vége. Az esetnél a kislány mellettem feküdt az ágyon és épp hisztizett,mert kiverte a szemem a párnával én meg visszadobtam a fejére.Naa ezért kaptam a taslit. A lányom elkezdett zokogni és ölelgetett,simogatott engem,hogy apa ne bántsd anyát. 2,5 éves volt akkor.

Fél évig ott éltünk még,mert nem találtam lakást. És még fél évig volt,hogy jelenlegi párommal ha nevetgéltünk,vagy mondjuk kikiabáltam neki a konyhába valamiért,vagy anyóséknál ,ahol nagy a ház,ki-be hangosan beszéltünk mind,mindig kérdezte,anya ti most veszekedtek?! Szörnyű volt hallani egy kis gyermek szájából. Soha többé nem akarom átélni ezt. A lányom is sokat kapott amig ott éltem az apjával állandó feszkóban ( nem volt verve ,de heti 1x biztos rá volt csapva a fenekére,kezére és állandóan hisztis volt),mióta nyugalomban élek,élünk,havi 1x hisztizik,akkor el van zavarva a szobájába,és havi 1x ha rá kell ütni a kezére,mert épp bekattant és hajigál,vagy engem csapkod. Teljesen más lett,pedig eddig is nagyon kiegyensúlyozott volt.


Összességben én nem lennék ilyen kapcsolatban,de amit tudok tanácsolni,rengeteg közös program hármasban. Rengeteg,rengeteg,rengeteg. És közösen leülni elé és elmondani,mérgesek voltatok egymásra és sajnáljátok a dolgot.

2016. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Vígasztald meg a kislányt és mondd el neki hogy szeretitek ennyi.Ehez még nem kell pszihologus.A gáz ebben az hogy tudhatnád ,hogy ha egy férfit megütsz és ha nem egy anyámasszony katonája akkor vissza fogja adni ,amúgy ez a kapcsolatra is rányomja bélyegét.Szerintem kérj bocsánatot a férjedtől hátha ő is metgeszi .Ez nem megoldás semmire először pofonnal kezdődik aztán már szumó.Majd a sérelmek miatt mindennapossá válhat.Neee.
2016. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!