Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, ha a 4 éves...

Mit tehetnék, ha a 4 éves lányom ennek volt szemtanúja?

Figyelt kérdés

Egy olyan veszekedést látott a lányom köztem és az apja között, ami Sajnos tetlegességig fajult.


Mostanában kibírhatatlan voltam és a párom is nagyon feszült volt. Engem ez nem érdekelt akkor, amikor összevesztünk és mivel olyat mondott ami nekem nagyon nem tetszett felpofoztam. Ettől nagyon dühös lett és visszaadta. Persze durvábbnak tűnt, amit én kaptam. És ekkor láttam meg, hogy a kislányom ezt az egészet látta. Nagyon sajnálom, mert ilyenre példa még soha nem volt. Nem tartjuk ezt a fajta módszert megoldásnak egyébként. De valahogy nagyon ki vagyunk most borulva. Nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy a kislányom nem mondja, de látom rajta, hogy neki ez nagyon rosszul esett. Talán rosszabbul, mint nekem. Hogyan tudnám megnyugtatni? Hiszen én is hibás voltam. Attól nem tartok, hogy még egyszer ez előfordulna, mert tudom, hogy a helyzetet én provokáltam ki. De a lányomnak mostanában sok változáson kellett átesnie. Elköltöztünk: új ház, ovi, barátok. Ráadásul hamarosan a testvére is megszületik. Nagyon félek, hogy ez komoly trauma volt neki. Vigyem pszichológushoz? A környezetemnek ezt nem merem elmondani, úgysem értenék meg. Így csak itt névtelenül tudok tanácsot kérni.



2016. júl. 17. 22:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyik ismerősömet is megütötték terhesen és ELVETÉLT. Érted? ELVESZTETTE A GYEREKÉT. A férjecskéd a születendő gyermeketek ÉLETÉVEL játszott, felfogtad??? Nem úgy látom. Az a szegény még meg se született, és már ilyen dolgokat kellett kiállnia, mi lesz vele, ha ő is a családotok része lesz??? Belegondoltál már ebbe??? Majd ha hisztizik, neki is lekever párat, mert ő provokálta ki és úgy már oké? A gyerekeid testi-és szellemi épsége a fontosabb, vagy egy ilyen állat??? Sajnos tudom rá a választ. Hidd el...... ha valaki egyszer kezet emelt egy nála gyengébbre, az többször is meg fogja tenni. De minek prédikálok én neked. Ha ez kell neked, edd meg majd, amit megfőztél.
2016. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Hagyjátok is. Úgysem mer kiállni magáért. Majd a következő pofonnál is azt mondja, hogy többet nem fordul elő. Aztán az azutáninál is. Aztán amikor a gyereket pofozza meg, ők lesznek a hibásak, egy idő után pedig csak becsukja a szemét. Jönnek sorban a kifogások, akkor majd az lesz, hogy "2 gyerekkel nincs hova mennem"...
2016. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
55%
Jesszus, a nő ütött először!!! Feszkó az egekben! Férfiként nyílván tűrni kell a pofont, mert Férfi vagy, nem??? Fogalmatok sincs a mindennapjaikról. Ne legyetek már ennyire ítélkezők!
2016. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell tűrni, le kell állítani, de nem visszaütni. Nemcsak azért, mert nő, és nemcsak azért, mert terhes, hanem mert ember. De ez csak az én véleményem, végül is bunyózni is lehet.
2016. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Ma megtörtént a "beszélgetés". Elmondtuk neki, amit itt javasoltatok: "ez egy hiba volt a részünkről. Nem így kellett volna lennie, de már bánjuk." Szerencsére azt látom, hogy nyugodtabb. Most már egy kicsit én is :)
2016. júl. 20. 20:07
 26/26 anonim ***** válasza:
57%
Szuper. Mondom én, hogy semmi gond nem lesz, ha ez valóban csak alkalmi eset volt. A gyerek csak kicsi, de nem hülye. A maga szintjén ellehet neki magyarázni a dolgokat.
2016. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!