Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri közösködést hogy...

Játszótéri közösködést hogy oldjam meg, hogy ne az legyen hogy a saját játékával nem játszhat?

Figyelt kérdés

Pl 2 gyerek pakol a dömperjébe, szeretne VELÜK játszani, tétován ő is homokot szor arra, ami a többinek nem tetszik, igy szinte utolso lépésként jön az, hogy elkéri a dömpert hogy vele játszanak a többiek.

Amikor odaadják viszont persze mással kezdenek játszani, nem lesz közös játék, igy a dömper már nem kell. Félrerakva igy szemet vet rá megint valaki megint elkérik es kezdődik előlről, es megint olyan az egész, mintha nem játszhatna a saját játékával..



Igazábol még nem érti hogy azok a gyerekek játszanak együtt akik testvérek vagy barátok rokonok stb. Az én gyermekem meg olyan "egyke".vannak ugyan bölcsiben társai de nincs olyan kapcsolatunk hogy egyutt játszozzunk es pl pont a kisbarátja szülei nem is nyitottak erre.


Hogyan alakithatom én ezt a játszoterezést hogy élmények és ne csalódások érjék?


2016. júl. 20. 01:56
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ne vigyetek dömpert meg semmilyen játékot csak saját magatokat . Aztán kapcsolódjon be a gyermeked mások játékába, összecimborál így a többi gyerekekkel, utána már vihet szerintem amit akar együtt fognak játszani civakodás kiközösítés nélkül .
2016. júl. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsisek nem egymással,csak egymás mellett játszanak. Ne aggódj,majd ha nagyobb lesz,oviba jár,jobban megtanulja a barátkozást is. Na és persze elég nagy előny,ha tud beszélni már. Lányom hamar tudott már,szóval ő bölcsibe is mondta a magáét mindenkinek,ő pl nem beszélő gyerekkel nem szeret lenni.
2016. júl. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd kislány 4 hónappal idősebb, 2 évesek.

Nagyjából ugyanaz a játékkészletük, csak más színű/formájú.

Mi azt tanítottuk nekik, közösen a másik szülőkkel, hogy kölcsönvehetik egymás cuccait, de akkor a megfelelő sajátot oda kell adni. Így néha egymás motorján motoroznak, vagy homokozólapátot cserélnek.


De volt már tulajdonjogi "vita" köztük egy közösen talált kavics miatt.

2016. júl. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

én 2-3 éves korában még bizony leültem mellé homokozni. ugyanis 3 éves kor után alakul csak ki az együtt játszás, addig egymás mellett játszanak, amihez anyu/apu kiváló segítség (hogy már mégsem legyen egyedül, na meg ne tudják elhordani a nagyobbak a játékait, ha a kicsi mamlasz -mert bizony sokszor az. enyémtől kicsiként ha elvettek valamit, még mondta is, hogy "tették" :D)

amúgy meg aki a bölcsiben pajtás, nem biztos, hogy a játszótéren is az lesz. számtalan olyan gyerek van, aki bölcsiben, oviban nem (volt) pajtása a kisfiamnak, de a játszón következetesen keresik egymás társaságát. az oviban pedig még csak nem is köszönnek egymásnak, pedig egy csoportban vannak.

2016. júl. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is leültem melle, es ugy könnyebben játszottak velunk, amugy nem minden esetben igaz, hogy bölcsisek csak egymás mellett játszanak


Az en lányomnak 2 barátnője is van a bolcsiben, ossze is jarunk veluk.

2016. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ma amíg mászókáztam meg csúszdáztam, hintáztam vele, végig másoknál voltak a játékai.dömpert nem vittem, hanem azt a fagyis szettet(amivel egy anyuka játszott egyik pillanatban), ami mindenkinek van, de úgy néz ki még sem elég, mert a mienk kell...meg egy mini traktort.


Komolyan, még én érzem kellemetlenül magam, hogy el kell kérnem más gyerekektől és néznem kell a szomorú arcokat.

A gyermekem viszont ma valahogy senkitől nem kért el semmit az égvilágon csak megnézte, mert ugye tanulja hogy nem veszünk el kéz alol semmit.de az övével meg játszik az egész játszótér...

2016. júl. 20. 20:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
gondozónő vagyok, szerintem csupán arról van szó, hogy a te gyereked még nem érett meg a közös játékra. ez amúgy 3-4 éves kor között alakul ki többnyire. ez, hogy másnál van valami és neki az kell, ebben a korban nem a közös játék vágya, hanem a tulajdon kialakulása. ha azzal játszik épp a gyereked, akkor ne adjátok kölcsön.
2016. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van, ha anyuka szól más gyerekének, hogy helló, most az enyém gyerek akar játszani a saját játékunkkal... de én első perctől kezdve arra tanítom a fiamat, hogy amit játszótérre (strandra, bölcsibe, oviba) elviszünk, az bizony KÖZÖS... ha nem akarja, hogy játsszon vele más gyerek, ne vigyük.

Így jutottunk el oda, hogy max egy labdát viszünk mindenhova.

2016. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi minden segítő tanácsot.


Most még ott tartok én amatőr, hogy szinte nem is tud játszani a játékaival mert máshoz került míg pl csúzdázott es ezért néz más után.kb olyan érzésem van, mintha én látnám el a jatszoteret(de strandon a babamedencét is)játékkal.


De reménykedem hogy ahogy nő, ugy változnak ezek is majd. Összeteszem majd a kezem, ha valakivel egyszer együtt várat épit.

2016. júl. 20. 22:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Most látom utolso választ.

Szoval natur kérjem el mert a miénk...

Ilyenkor sülnék be azzal, hogy csak addig kellett...o my god

2016. júl. 20. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!