Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha szinte nincs dackorszak,...

Ha szinte nincs dackorszak, mondhatni a gyermek nem önállósodik, nem alakul a saját egyénisége? Mivel lehet ezt segíteni?

Figyelt kérdés

Igaz még 27 hónapos.de nemigen van saját akarata, mondhatni az összes ami van az csak "önvédelem" nem akar fogatmosni vagy hajatmosni mert esetleg nem esik jol az inyét is hogy éri a fogkefe, vagy mert szemébe megy a viz, vagy még játszani akart furdés előtt stb


De alapvetően annyira utánzos elfogados korszakát éli még, mint szinte babakorában, ha a baba iszik a fényképen, neki is innia kell, ha a tanito mesekonyvben pisil a kisgyerek, ő is csurgatja, ha alszik a maci es betakarjuk, ő is elfordul aludni, stb.

Ill beszéde is még csak környezetleírás.ott a cica, ott a rendőrauto, stb.



Mivel, hogyan fejleszthetném, ill segíthetném a személyiségfejlődését, vagy googlen mire, milyen témákra keressek rá?

Ugyanis erre épülne minden a későbbiekben.a kreativitása, céljai, érdeklődési körei, erősségei, gyengeségei, kognitiv képességek, az egész jelleme, talán motiváltsága, ambícioi is, amik vezetik majd az életben. Maga az egyén, a személyiség, beállítódottság ami meghatároz gondolatokat, célokat, életutat.


Ugy érzem hiába mesélek még, mintha csak rövid történeteket ertene még pl nyuszi elesik ezért fáj a térde. De ha pl oldalak szolnak arrol hogy nyuszi keres valamit egyik oldalon az erdőben masik oldalon a süninél harmadik oldalon a réten es csak utolso oldalon irja hogy és vegre megtalálta a répát, szerintem nem is érti hogy az egész könyv keresésrol szolt csak azt hogy nyuszi most az erdőben van.nyuszi beszél sünivel.nyuszi répát eszik.


Hogyan lehet gondolkodást fejleszteni?


2016. júl. 15. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a gyereket te borzasztó görcsösen neveled. Lesed minden apró dolgát, ez miért furcsa, az nem jó.
2016. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mivel mindenhonnan az folyik, hogy dackorcasz meg önállo akarat...
2016. júl. 15. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja a gyerekednek.

Lazíts, mert ha azt látja rajta, hogy a semmiségeken aggódsz, akkor garantáltan megfelelési kényszeres lesz.

2016. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"nem alakul a saját egyénisége"


Ezzel megint csak nem értek egyet.

2016. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd békén 😂

Az enyém is nyugis, nem dacoló, kompromisszumra kész gyerek, most nyolc éves, babának is ilyen volt. Szeretik az iskolában, szerettek az oviban, sok barátja van, velem szájal, ez el sem hiszi róla senki amúgy. Imádom, úgy ahogy van, szerintem nagyon szerencsés, szerethető személyisége van.

2016. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha ötlete, kívánsága, akaratnyilvánítása van, erősítsd meg, dicsérd meg érte.

Kínálj fel neki választási lehetőséget, döntési lehetőséget.

Érdeklődési körét könnyen kibontakoztathatod, ha beírat könyvtárba. Tudom, hogy nem tud olvasni, még mielőtt vki nekem esne.

Ha beszédértési problémára gyanakszol, akkor érdemes megnézetni beszédjavító intézetben vagy más gyógypedagógusnál, logopédusnál, bár nem tudom, hol laktok.

A gondolkodást, sőt semmit a gyerekben nem kell kifejezetten fejleszteni, ha egyébként egészéges a gyerek. Csak változatos tevékenységek, sok mozgási lehetőség, sok beszélgetés, ingergazdag élet, de ez semmi különöset nem jelent, amit amúgy is ne csinálnál. Ha meg valami gond van, vagy gyanakszol rá, arra vannak a szekemberek. ez esetben viszont a "minél előbb, annál jobb" elv az érvényes.

2016. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lazíts, így nem lehet gyereket nevelni. Ha meg falba fejbeverős hisztit csapna, akkor azért aggódnál. Teljesen természetes, hogy még nem látja át, ha egy egész könyv q répa kereséséről szól. A mi fiunk ennyi idősen pl még meghallgatni sem volt hajlandó egy mesét. Még 2,5 éves sincs, túl sokat vársz el tőle. Attól, hogy még sok mindent leutánoz, lesz személyisége.
2016. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Gyakorlom majd vele.

A választás is érdekes még.mintha azt szeretné, amit én.pl ha gyurmázunk es mondom most akkor már nyomdázzunk, az is rendben van.

2016. júl. 15. 17:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Amugy logopédusok nem beszélnel velem érdemben mert nincs 3 éves a gyermek, igy szerintük be se vigyem :(
2016. júl. 15. 17:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem választás, hogy gyurma után te inkább nyomdáznál. Játék elején pakold ki a gyurmát és a nyomdát, és kérdezd meg, melyiket szeretnè. Akkor fog igazán ő válsztani. Egyébként az én nagyobbam is ilyen volt, kreatív, központi személyiség volt az oviban, szabad akarattal rendelkezik, nagyon jó a személyisége. Egyébként simán visszaszájal nekem, persze az ismerősök nem hiszik el, ha vendégségben van, akkor is egy angyal.

Nem kellene különösebben erőltetned semmit, szerintem teljesen rendben van a gyerkőcöd. Mesét én is csak később olvastam (hosszabbat), viszont rengeteg mondókàt megtanítottam, sok olyat is, amihez mozdulatok is társulnak. Hihetetlen memóriája van, és jó szövegértésben is (persze a saját korában).

2016. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!