Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne visszaszoktatni...

Hogyan lehetne visszaszoktatni a saját ágyába?

Figyelt kérdés

A 2 éves lányunk beteg volt egy hétig, ezért, ha éjjel felkelt, a férjem maga mellé vette. Nem szokott éjjel kelni, de most a lázát néztük, így kihoztuk, ha felébredt.

Szerencsésen meggyógyult, de továbbra is hajnali 2-3 körül felébred és követeli, hogy hozzuk ki.


Pár hetes kora óta átalussza az éjszakákat, csak fogzás vagy betegség esetén ébredt éjjel. A hajnali riasztás munka mellett elég megterhelő.

A férjemmel a horkolása miatt külön ágyban alszunk, mert nagyon éber alvó vagyok, meg egyéb markáns különbségek is vannak az alvási igényeinket tekintve.

A lányunkat a jelek szerint nem zavarja a horkolás, sőt, ő is horkol, csak értelemszerűen kevésbé hangosan.

Valamiért az apjára kattant rá, mellettem nem alszik el, inkább játszani akar. Erre vevő vagyok, csak nem az éjszaka közepén.


2016. júl. 20. 06:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha vissza szeretnétek szoktatni, rá kell szánni néhány napot, amikor vállaljátok, hogy éjjel kevesebb alvás lesz mint máskor. Meg lehet próbálni, hogy ha felébred, nem apa megy hozzá, hanem Te, és megpróbálod visszaaltatni, vagy mellette maradni, amíg visszaalszik. Vagy bemegy hozzá a férjed, megdajkálja, és félálomban visszarakja a saját ágyába.

Mi már többször szoktattunk vissza gyereket saját ágyba, és ez gyakran azzal jár, hogy néhány napig a gyerek többször ébred éjjel, vagy nehezebben alszik vissza.

2016. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!