Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet visszaszoktatni...

Hogyan lehet visszaszoktatni a gyerekeket a saját ágyukba?

Figyelt kérdés

Hosszabb betegeskedés miatt fiam beszokott az ágyamba. Ha már jó mélyen alszik és akkor rakom át a sajátjába is felébred és sír. Az, hogy ott aludjon el, sem működik.

Nem tudok aludni tőle, mert sokat mocorog és félek, hogy lepottyan valahol, mert álmában vándorol az ágyban és sokszor rám is fekszik. Apa átköltözött a másik szobába emiatt, mert nem tudott pihenni a betegség alatt, mert éjszakákon át fent szenvedtünk ő meg 12 órákat melózik és sokat utazik naponta mellette.( Lehet, hogy hiba volt átfeküdnie, de az se jobb, ha elalszik útközben.)

Hogyan tudnám visszaszoktatni? Éjjelente 1x ébred és szopizik. 11 hónapos, még nem beszél így a megdumcsizzuk még nem járható út.

Van ötletetek?

Léci, könyveket ne írjatok, mert ott tart a helyzet, hogy hajat mosni se tudok.


2009. ápr. 2. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz mást csinálni, mint átrakni az ágyába. Nem úgy, hogy nálad alszik el és utána átrakod, hanem már ott kéne elaludnia. Lerakod, simi, kijössz. Ha nagy az üvöltés perc múlva visszamész, simi és újra kijössz. Mindíg növeld az időt, amíg nem mész vissza. Lehet, hogy 1 éjszaka alatt visszaszokik, de az is lehet, hogy egy hétbe is beletelik. Nem tudtok mást tenni, mint kibírni.

(és legközelebb ha beteg inkább te aludj nála egy pár éjszakát, mert lehet, hogy a betegség alatt fárasztóbb, de megspórolod magadnak a betegség utáni időszakot.

2009. ápr. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy szobába vagyunk vele. :( Nyárra tervezzük a nagy szétköltözést. :)
2009. ápr. 2. 07:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóképp csináltam, mint az első válaszoló, azzal a különbséggel, hogy kivettem, mikor üvöltött, és leraktam mikor már megnyugodott.

Első éjjel kb 70x játszottuk el, második éjjel kb 20x, aztán 2x és onnantól csak az éjjeli evéshez vettem ki.


Igaz, ő esténként ölben alszik el, miközben ringatom és énekelek, de napközben magától is elalszik az ágyában.


Mivel egy szobában vagytok(ahogy mi is), szerintem rá fog jönni, hogy nem történt tragédia, mert ha kellesz, ott vagy hogy segíts a baján... legalábbis a lányomnál így volt.

sok sikert és kitartást, az elején húzós lesz, keményítsd meg a szívedet, hogy mindig vissza tudd rakni...

2009. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ugyanez, csak úgy, hogy a saját ágyába teszed.
2009. ápr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos, 3 hónapos koráig velünk aludt, aztán ahogy elkezdtett forgolódni kényelmetlen volt vele együtt aludni, mert keresztbe fordult, rugdosott, így áttettük a kiságyba, zokszó nélkül megszokta. 1 éves lehetett, amikor ő is nagyon beteg lett / kruppos köhögés, nehéz légzés, magas láz /, betettük közénk, kb. egy hétig aludt velünk és olyan jó volt a kisasszonynak, hogy ki sem akart szokni. Ő első naptól a mi ágyunkban alszik el este / nappal a kiságyban /, én ebben nem találok kivetni valót, mert, ha elaludt átteszem az ágyába és reggelig csicsikál. Szóval én is azt csináltam, amit a többiek javasoltak. Ha elaludt, betettem a kiságyba, amikor pedig felébredt odaálltam, simogattam, de nem vettem ki, csak, ha nagyon sírt. Ha vígasztalhatatlan volt kivettem, megnyugtattam, de nem tettem be az ágyunkba, akármennyire fárasztó volt. Odahúztam a kiságyat mellénk, fogtam a kezét és így aludtunk el. Nagyon fárasztó volt, mert első este 3 órát fent volt éjszaka, de ki kell tartani, mert nem lesz eredmény egyébként. Második este már csak 2, harmadik este pedig csak 1 órát szenvedtünk, a negyedik napra újra gond nélkül átaludta az éjszakát a saját ágyában. Mi is most csináljuk a gyerekszobát, szerintem az is érdekes menet lesz, de már 15 hónapos, itt az ideje, hogy külön költözzön. Sok sikert nektek!:o)
2009. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én az 5 éves fiammal jártam így. egy szobája van a 7 hónapos kishugával és hogy ne ébressze fel a köhögéssel a picit helyet cseréltem vele. 2 hétig apával aludt és azóta nem tudjuk visszaszoktatni az ágyába. Egész nap ígérgeti, hogy egyedül fog aludni, de mikor le kéne feküdni depresszióba esik és csak sír. Már nem tudok vele mit kezdeni.
2009. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mégegy megoldás. Kicsit fura és csak ha már semmi nem megy.:)

250x200-as ágy, vagy a gyerekek, gyerek heverőjét odatolni miénkhez vagy közel hozzá. 7-8 évesen úgy is ő akar majd külön menni.

2009. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző válaszoló, azért ez szerintem nem megoldás. Ha a gyerek 7-8 éves koráig a szüleivel alszik, akkor az a házasélet halála.
2009. ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindent meg lehet oldani!
2009. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!