Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy kisgyereket...

Hogyan lehet egy kisgyereket az ordításról és a hangoa beszédről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Nagyon erős hangja van. Már a kórházban a csecsemős nővéreket is meglepte a hangereje. Nem túlzok!

2,5 éves és szinte folyamatosan ordítva beszél. Ha nagyon lelkes 300 m-re is hallják. A hallása rendben van (legfeljebb alkalmi süket) Mi nem vagyunk hangosak, nem kiabálunk. Próbálom csitítani. Hiába szólok rá, 2 perc múlva megint hangos.

Ha sít, hát akkor meg kb mint akit nyúznak. A szomszédok azt hiszik verem kb úgy cifrázza. Ez is elég elkeserítő, mert sajnálják és mindenki azt hiszi neki van a legrosszabb sorsa...pedig nem. 2-3 naponta van egy nagyobb hiszti, egyébként jókedvű, közvetlen, barátságos.

Néha elnézem a kortársait. Egyik-másik tényleg egésznap bőg vagy inkább csak pityereg. De max 10 méterre hallatszik.


2016. júl. 21. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Rászólsz 2 másodpercenként! Nagyon mást nem tudsz tenni,mert az agyuk ilyenkor kb. mint egy madárnak, 2 másodperc és már el is felejtette!

Tehát rászólsz 2 másodpercenként és ha minden jól megy akkor úgy 10-20 év múlva sikerül róla leszoktatni!

2016. júl. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Mindenképpen egy részletes kivizsgálás kell, hogy tényleg nincsen hallás zavarja. Ha az nincsen akkor kérdés, hogy tényleg ugy hallja-e a külsö beszédet, zajokat ahogy más, vagy is esetleg valami más elváltozás a van-e a fülnél.


Ha minden ok, akor lehet elkezdeni halkan beszélni, gyakorolni, hogy suttogjon, hogy amit mondani akar azt halkan mondja, és te minden egyes hangos mondatot halkan elismételtetsz vele.

2016. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Az én fiam is ilyen. Azóta ilyen mióta oviba jár (megszokta, h hangosbak kell lenni, h hallják). Kijárta a kiscsoportot, még mindig beszèl hangosan, de legalább megtanult suttogni is, mivel közben tesója született. De ugyanúgy csítitom:-) szóval egy tanév lement, max még egy és 5 évesen csak megtanulja:-D
2016. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Az én kisebbik lányom is ilyen. Meg egy barátnőmnek a nagyobbik lánya. Nehogy rászólj 2 mp-enként! Ha olyan környezetben vagytok, ahol ezzel nem zavartok másokat, akkor hadd beszéljen, ahogy neki jól esik, Te meg normál hangerőben válaszolj neki, esetleg néha szólj neki hogy legyen kicsit halkabb. Elég akkor csitítgatni, mikor indokolt, pl. késő este vagy korán reggel, valaki alszik, nyilvános zárt hely...

Ahogy nő, majd egyre jobban tud erre figyelni, egyre jobban tudja szabályozni a hangerejét. Néha játszhattok suttogósat, mikor suttogva beszéltek. Az én lányom már 5 éves, és még mindig elég hangos, de ha szólok neki, visszább tud venni. Szerintem 2,5 éves korában neki még nem volt elég fejlett a hangképzése ahhoz, hogy normális hangerővel beszéljen, vagy kiabált, vagy hallhatatlanul suttogott.

2016. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Unokocsem ugyan ilyen. Most lesz 4 eves. Mar egyre ritkabban visit/kiabal. Parszor mondtam neki, hogy ez faj nekem, olyankor par percre abbahagyja. Szoval kitartast, majd kinovi.
2016. júl. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez is fontos pedig mint ahogy az is hogy kirohangálhassák magukat.

Én bevezetnék rendszert.vinném pl meccsre vagy nagyobb játszoterre ahol kiélheti magát ill könyvtárba kisebb boltba ahol megismerkedhet a "csenddel" szokásokkal.


Szoval tantgatnám arra hogy mindennek megvan a maga ideje.eddig gyermekemnél működik, hogy át tud váltani más üzzemodba :)

2016. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*szoval én ugy tanitgatom mint amikor az ellentéteket tanuljuk.hideg-meleg, kicsi-nagy, es ott a csendes-hangos is.

Amerre épp megyünk/vagy ahol vagyunk, körbeirom

2016. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen impulzív, hangos gyerekek. Nálunk a harmadik ilyen (3 éves). Ma például egy igazi "ördögűzös" jelenetet vágott le. Csitítom, ha tudom, és nem foglalkozom a szomszédokkal. Nálunk sem kiabál senki, a testvérei sem. Szervi baja nincs. Ő ilyen.
2016. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak riogatni,de az én fiammal ugyanez volt,már csecsemő korától nagyon hangos volt.3 éves korában vettem észre,hogy nem jól hall :( kivették az orrmanduláját,és most fog kiderülni,hogy kell-e tubus a fülébe. Szóval én a helyedben elvinném fülészetre,ártani nem ártasz vele.
2016. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem meg azért csesztettek kiskoromban, mert halkan beszéltem. A szülőknek semmi se jó??? Egyébként meg szerintem nincs dühítőbb annál, mint amikor egy gyerek motyog és nem lehet érteni amit beszél, szóval inkább tiszteletreméltó a te gyereked.
2016. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!