Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki este 8-kor ágyba dugja a...

Aki este 8-kor ágyba dugja a gyerekeket, adna nekem tanácsot?

Figyelt kérdés

Az enyém 2,5 éves. Reggel 7-kor kel, alszik 1-3-ig, este pedig fél 11-kor alszik el. Ha kimarad a déli, akkor csak 9-ig van fennt. Mindegy mennyi programunk van, hiába fáradt, az időpont nem változik. Ha korábban fektetem le, mert álmosnak tűnik, akkor egy órát dünnyög a szobában.

Keltettem már 6-kor hetekig, de csak magamat sivattam vele, mert így délbe aludt többet, az esti időpont nem csúszott vissza.

Hogyan lehet 8-kor elaltatni egy gyereket?


2016. júl. 24. 23:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Tanácsot nem adok, csak kérdezek.

Miért akarod 8-kor lefektetni? Miért baj, ha 1 órát dünnyög még az ágyban? Miért vagy önmagad ellensége (kelsz- kelted hajnalban, mikor alhatnátok még)?

2016. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Mi a baj ezzel? Én sem értem. Az én 2,5 évesem is fél 10 körül fekszik, van h 11kor még ébren van. Ha majd muszáj lesz korán kelni, akkor ez változni fog. Ha lerakod 8kor, akkor számíts rá,h hajnali 5kor fog kelni. Én megőrülnék.
2016. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tanacsot nem tudok sajnos adni, nalunk a gyerek alakitotta igy maganak. Este 8 es 9 kozott alszik el, ennek fuggvenyeben kel reggel 8 es 9 kozott. Majd del es 1 kozott alszik el es 2 es 3 kozott kel. Tehat fixen 14 orat alszik egy nap, o ennyit igenyel 1 eves kora ota. Maszik be az agyaba magatol. 21 honapos, tehat joval fiatalabb, mint a tied. Szerintem mindenkeppen erdemes lenne megtartani a napkozbeni alvast, hogy delutan kezelhetobb legyen, meg jokedvu. Esetleg kecsokkenteni 1 orara? Nem tudom, hogy mukodne-e. De egyebkent szerintem nem baj, ha dunnyog az agyaban. En ma 8kor fektettem a gyerkocot, olvastam neki meset, 'beszelgettunk' mar amennyire ugye o tud, utana meg mondta egy kicsit es kb 9re aludt el.
2016. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én két és fél évesem tavasszal, ősszel és télen alszik este nyolckor. Ő is 7-kor kel , 12-kir alszik 2-ig és így este 8-kor alvás. Ha 2-nél tovább alszik napközbeni , akkor csúszik az esti lefekvés. Minden nap játszótrrezünk , le van fárasztó , de észrevettem , hogy ha túl sok a játszótér , vagy program , az is kihalt az alvás ára és olyankor nem tud 8-kor aludni. Nyáron most 9-kor alszik. Valahogy eltolódik minden.
2016. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A férjem 10-kor elalszik. 3 tagú a családunk, ez a rendszer csak egynek jó. Semmi magánéletünk nincs az apjával. Nem azért mert állandóan szexelnénk (de már az is nagyon ritka), hanem egyszerűen olyan dolgokaz már meg sem beszélünk, ami nem gyereknek való téma pl haldokló családtag, gyerek nevelése, problémák..
2016. júl. 24. 23:37
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

nálunk napirend van, nem azért fektetem le mert álmosnak látom, hanem mert itt a lefekvés ideje. szünetekben, tehát most is 9kor van fekvés, ovi időben 8kor.

ez úgy néz ki, hogy, fürdés, vacsi, kis közös játék, majd 8kor fogmosás, pisilés és ágyba bújás. akkor választhat, hogy mesélek vagy beszélgetünk, ez 10-20 perc, jó éjt puszi és kijövök. már 1,5 éves korában is így volt amúgy, akkor is, és most 7 évesen is "dünnyög" kicsit, van, hogy egy órát is. de pihen közben és levezeti a napját vele, nem értem miért baj ez.

most nyáron ugye 9kor van fekvés, de mindent ugyanúgy csinálunk este, mert ez vezeti rá a szervezetét arra, hogy most az alvás jön :)

2016. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Fix napirendünk van.

Az a gond, hogy nem alszik el egyedül. Bennt kell ülnöm mellette. 9.30-töl 10.30-ig csak forgolódik. Ha 10-kor hozom aludni, akkor is 10.30-kor alszik el. Kb így tolódott ki az alváda. Nincs idegrendszerem a forgolódáshoz aszisztálni és közben egy órahosszát énekelgetni. Mire elalszik kirojtozom a szőnyeget..

Ébresztgetni nem érdemes, mert egy hisztigép lesz belőle, de az alvás nem változik.

2016. júl. 24. 23:57
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen igaza van a többi valaszolonak


Arra meg nem válaszoltál, miért baj, ha dünnyög?

2016. júl. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem hogy lehet szerintetek normális, ha egy 2,5 éves 10-11 ig fent van éjjel. Az már rég alvasido ebben a korban. Itt egy táblázat, igaz, csak 5 éves kortól. Az 5 évesnek fel 8kor kellene lefekudnie, ha reggel 7kor kel. [link]



Kezdjetek el korábban az esti ritualekat,sotetits be teljesen. Pár naponta egy fel oraval korábban. Át lehet állítani a gyereket, csak ido kerdese. Ha magyaráz, csendesitsd le és te csak akkor beszélj, ha muszáj

2016. júl. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

És ha megpróbálnál első mese utàn kijönni?

Ne maradj bent egy órát.

Persze elején nehez lesz egy párszor visszaviszed az ágyàba,elmondod miért ..stb hosszabb folyamat de ha kitartó vagy beválik .

Enyém bölcsis volt így ő korán kelt de este nyolckor siman letettem,mese simi puszi tíz perc s aludt.

De azt is tudod ahogy mi sem így a gyerekek sem egyformák:)

2016. júl. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!