Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki este 8-kor ágyba dugja a...

Aki este 8-kor ágyba dugja a gyerekeket, adna nekem tanácsot?

Figyelt kérdés

Az enyém 2,5 éves. Reggel 7-kor kel, alszik 1-3-ig, este pedig fél 11-kor alszik el. Ha kimarad a déli, akkor csak 9-ig van fennt. Mindegy mennyi programunk van, hiába fáradt, az időpont nem változik. Ha korábban fektetem le, mert álmosnak tűnik, akkor egy órát dünnyög a szobában.

Keltettem már 6-kor hetekig, de csak magamat sivattam vele, mert így délbe aludt többet, az esti időpont nem csúszott vissza.

Hogyan lehet 8-kor elaltatni egy gyereket?


2016. júl. 24. 23:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az enyém már kicsiként is korán fekvő- korán kelő baba volt és ezt meg is maradt. Mikor csökkent az alvásigénye is korábban kelt inkább, a fektetés időpontja megmaradt. Nem azért, mert szigorúan tartottam volna magam az időponthoz (mondjuk az is megvolt de nyilván azért ha nem álmos nem fektettem volna le), hanem mert tényleg álmos volt addig.
2016. júl. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Fél nyolc-nyolc között fekszik. Kivétel fogzás, betegség, akkor lazítunk a szabályokon.


Ami bevált, az a rituálék szigorú betartása. Fél hét körül fürdik (imádja), majd vacsora, esti mese, csiklandozás és némi játék. Utána összeszedjük az alvóállatait, kap cumit és letesszük. 95%-ban nincs probléma belőle.

Ha valamiért mégsem alszik, bemegyek "tárgyalni". Nem veszem ki, de elmondom neki, hogy már apa is alszik, én is aludnék, a szomszéd kislány is alszik, és végigsorolok mindenkit, aki neki fontos személy. (Még a kutyákat is.) Emellett határozottan, de csendesen rápirítok, hogy feküdjön le és aludjon. Ennél tovább még nem kellett menni.


Ha beteg és orrotkell szívni, fájdalmai vannak, lázas, akkor borul, néha velünk alszik, de ezek kivételes esetek.


A férjem kevésbé sikeres ilyen helyzetekben (egészséges állapotú gyereknél), mert őt meghatja a nyafogás és inkább kihozza.

Az időpontot azért is tartom szigorúan, mert kicsivel hét után ébreszteni kell, hogy beérjünk a bölcsődébe, munkahelyre. Az éjjeli 11 óra pedig kell neki.

2016. júl. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én a helyedben fél 7-kor ébresztem , így egy kicsit előbb tudod napközbeni létének. A napközbeni alvásnál pedig másfél-két óra után ébreszteném. Annál többet nem kell aludni délben
2016. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem alszanak napkozben,sem a 2.5 eves(ha a kicsi elalszik du. 15-20 perc utan felkeltem),sem az 5 éves...pont az altalad irt dolgok miatt,nekunk is szükségünk van maganeletre a ferjemmel.Nálunk 6kor van vacsi,utana fürdés,olyan fel 8 korul már sötét es meseolvasas(most nyaron lazabbak vagyunk fel 9korul kezdodik a meseolvasas)

Egyebkent megertelek,en is befontam a szemoldokom mig bent kellett maradni velük...aztan elegem lett,es mondtam,hogy vége...villanyoltas utan meg egy-egy ének mindkettonek es kijovok...míg atalltunk kb. Egy hetig volt nyafogas,kijarkalas,kerek ezt azt..en azt csinaltam,hogy.miutan kijottem,nem szoltam hozzajuk,hanem robot modjara csinaltam amit kertek/kellett..inni,visszarakni oket az agyba,stb...es legy turelmes,ido lesz atszoktatni

2016. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én 8-kor fektetem le a gyerekeket. Viszont ők egyedül alszanak el. Én kicsi koruktól így szoktattam őket, nem tudom, hogyan lehet átvariálni, de gondolom csak következetesen, nem változtatva az alvásidőpontokon. Rá kell állni neki is az új rendszerre. Nálunk dél körül van ebéd, utána csendespihenő fél három, háromig. fél hétkor vacsora, fürdés, mese, alvás. reggel fél hatkor kelnek. Mindegyik gyerek óvodás. Ott is kötött rendszer van. Én azt látom, biztonságot adnak nekik a keretek. Annyi lazítás van, hogyha napközben olyan program van, akkor a délutáni alvás kimarad, de este picit korábban fekszenek. Soha nincs vita a lefekvésből, és jut időnk egymásra is a férjemmel.
2016. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ritkán alszik el 8 körül.

Úgy döntöttünk, ezen nem változtatunk, csak a feszkó volt miatta. Viszont azt megbeszéltük vele, hogy nem maradunk vele amíg elalszik. Este fogmosás, mese, éneklés aztán kijövünk a szobájából. Ha nem álmos, akkor nézegesse a könyveit, meséljen vagy énekeljen a plüsseinek. Úgy 2 hétig tartott, míg megtanulta.

Most is így alszik el, 5 éves. Délben már nem alszik, mégsem került korábbra az esti elalvása. Ő ilyen. Mivel napközben nem nyűgös, hisztis, ezért szerintem elég neki ennyi alvás.

2016. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
ez gyerekfüggő, van akinek jobb.van akinek rosszabb az alvókája. én 8kor fektettem, most,hogy világos van még,9kor,reggel ő horpasztana,én keltem fel 8kor. délben nem mindig alszik,ha igen akkor szintén keltem,hogy este ne ugráljon éjfélig,de ezt leszámítva semmit nem csinálok,ez inkább rajta múlik nem rajtam,születésétől nagy szunyagép (2 éves)
2016. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az alvásszükséglet adott. ha délután sokat alszik, estére nem marad. Keljen korábban reggel, aludjon kevesebbet délután. Az pedig nem baj, ha az ágyában nem alszik el. Adj neki képeskönyvet, plüssöket, és mese után hagyd ott. Hallgathat akár zenét vagy meséket is, csak filmet ne kapcsolj be. Nézz be 5-10 percenként, dicsérd meg, hogy az ágyban maradt, előbb utóbb elalszik.

Ha megszokta, nem kel már olyan sűrűn bemászkálnod.

2016. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

Tanácsot nem tudok adni, de leírom mit gondolok róla. Az én fiam (3 éves) is nagyjából így alszik, csak nálunk elég gyakran fordul elő hogy kimarad a napközbeni alvása. Esetleg reggel nem tudnátok beszélni a férjeddel? vagy néha ő is megvárhatná amíg végzel az altatással.

A felnőttek között is vannak korán fekvők-kelők és későn fekvő-kelők. Ha a gyerek más csoportba tartozik akkor nehezebb összeegyeztetni.

2016. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!