Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéren a homokozó készlet...

Játszótéren a homokozó készletét a gyermeked összepakolja veled, vagy egyedül? Ha ez nálatok elvárás és nem akarja, hogy veszed rá?

Figyelt kérdés
Az én lányom egy ,másfél éves kora óta összepakolja. Mostanában sokat ment apukája homokozó , aki ezt nem követelte meg tőle , inkább saját maga elmosta elpakolta.Persze kell is türelem , amíg a gyerek pakol gátja és így gyorsabb. Az eredmény persze kézenfekvő. Könyörögni kell minden egyes darabrért, mindig kér még egy utolsót stb...Ez borzasztó fárasztó rám nézve , élveztem a türelmet , így még nehezebb pakolás bírni.
2016. aug. 1. 14:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Oke, kreativ ember vagyok, de ezek mit jelentenek?:

-"az eredmeny persze kezenfekvo"

-"elvezem a turelmet"


Es joindulatu vagyok, mert ezeket megertettem kreativitassal:

-"sokat ment apukaja homokozo"

-"amig a gyerek pakol gátja"

-"igy meg nehezebb pakolas birni"

2016. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
1-1,5 évesen sokkal kooperatívabbak mint 2-2,5 évesen, hidd el. a lányom is, mint a kisangyal végzett el olyan dolgokat 1-1,5 évesen, amiket most vagy megcsinálok én vagy 3 óráig tart és könyörögni kell érte...először még lefegyverzi őket az újdonság varázsa, hogy végre megértik mit szeretne anya, és nincs is jobb mint engedelmeskedni nekik..de aztán rájön hogy van olyan opció is, hogy nem pakol el, mert tovább játszhat akkor a játszótéren...nem kemény az elvárásod, csak nem időszerű.
2016. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
a másik kategóriában felteheted a kérdést az autocorrect kikapcsolásáról.
2016. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"az eredmeny persze kezenfekvo" = az eredmény persze kézenfekvő (magyarra fordítva:egyértelmű )


"elvezem a turelmet" = elvesztem a türelmemet

2016. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
na akkor hogy ezt tisztáztuk a kérdésre is koncentrálhatnátok :) azért nem volt olyan baromi nehéz megérteni :)
2016. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, olyat nem szabad csinálni hogy csak akkor játszhat mással ha az előzőt eltette, mert rombolja a kreativitást, képzelőerőt, nyugodtan foglalkozhatnának egyszerre több dologgal vagy egymás után visszafelé is.


Én nem korlátozom ilyenekben a gyermekem, ha jön velem pakolgatni, akkor jöhet, ha nem, hát nem.és ő az egyetlen aki segít pakolni a bölcsiben is..(20 hónaposan)

A másik 2,5 éves is mindent csinálna velem teregetne, mosogatna.


Van így is elég szabályzat nekik az életben, a játék pakolását is játékként állítom be nekik, soha nem kötelező feladatként.


Amit kiemelnék, a gyermek tisztaság-, rendszeretete a környezetéből adódik nem abbol hogy mit dirigálnak neki.

Ha minden nap pakolás takaritás beágyazás stb van, neki is igénye lesz rá.mert ez lesz neki a természetes és a norma.

2016. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

1. lehetőség:közösen pakoljuk össze.Ha nem segít,nem baj,rengeteg szabályt kell betartania a játszón,csak olyat kérek tőle ott,amit feltétlen muszáj.

2. lehetőség: amíg ő a földön fetreng,ordít,elrohan,addig gyorsan összekapom a cuccainkat.A többi szülő kedves,olyankor segítenek ők is keresgélni.:)

2016. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

En "versenyeztem" veluk mikor ennyi idosek voltak.

Elso korben megkertem.ha nem pakolt,odamentem es azt mondtam,hogy tuti En gyorsabban osszramolom.vagy versenyezzunk ki rak el tobbet.

Ugy pakoltak mint a kigyangyal 😂😂😂

Itthon is ez ment.meg ki talal bele a dobozba(kockanal,legonal)

Igy jatek volt a pakolas is.

Persze En mindig egyre kevesebbet raktam,vegul mar maguk csinaltak.

Most 9es7 evesek,szo nelkul pakolnak este.

2016. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!