Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjam meg ezt a konflikt...

Hogy oldjam meg ezt a konfliktushelyzetet a párommal? (3 éves kislány elhelyezése 2 napra)

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg, hogy nekem el kell utaznom, párom pedig még 2 hétig reggeltől estig dolgozni fog. Van egy 3 éves kislányunk, akinek kéne valaki, aki vigyáz rá csütörtök reggeltől péntek estig. Férjem okosan kitalálta, hogy adjuk oda a nagymamájának. Erre én egyből mondtam, hogy szó se lehet róla. És vita kerekedett, hogy miért nem, mikor azért még jó erőben van (68 éves), bírni fogja. Mondtam neki, hogy nem is azzal van baj, de itt nem folytattam, mert mégse akarom megbántani a páromat, mikor az ő rokona az a szipirtyó. De az az igazság, hogy ki nem állhatom. Nagyon buta, tök idiótaságokat beszél, sőt, szerintem a gyerekneveléshez is hülye. Férjem korai gyerek, vannak neki jóval fiatalabb unokatestvérei, akik közül az egyik még jó pár éve rá volt bízva erre az asszonyra, az meg olyan orbitális baromságokat beszélt neki, meg amúgy is fárasztó.Meg mikor még új voltam a családban, volt egy rokon kislány, aki akkor volt 4 éves, és félt tőlem, mert idegen voltam neki. Erre az az okos nagymama, ha rosszalkodott a gyerek, mondta neki, hogy majd az Ágika betesz téged a ZSÁKJÁBA és elvisz. Gratulálok... Annyiból lenne jó maximum, hogy egy városban lakik velünk, többi rokon pedig távolabb. De az én gyerekemnek, aki már most magasabb agyi szinten van, ne beszéljen ilyeneket. Hogy értessem ezt meg a férjemmel úgy, hogy ne szidjam az öreganyját? A gyereket meg inkább elviszem 50 km-el odébb, a nagyszüleihez.
2016. aug. 3. 09:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%
Ja igen, idegenek előtt lehordani az öregasszonyt mindennek, az rendben van anonim, de elmondani amit gondolsz róla normálisan, azt már nem vállalod fel. :)))
2016. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
Tudod 11-es, mi nem bántódunk meg, ha leírja, mennyire gáz a dédi, a férjének viszont nem biztos, hogy jól esne, elvégre a nagyija.
2016. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De én a stílusról beszélek. Nagyon csúnyán írt róla, ami biztos jogos valamilyen szinten, de szerintem normális hangnemben ezt meg lehet értetni bántás nélkül is a férjjel. Vagyis az őszinzesêg nem egyenlő a bunkósággal.
2016. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!