Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Ez mit jelenthet egy gyerektől?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves kislányról írok. A párbeszéd az apja és közte:

- Hol van anya?

- Nem tudom. Biztosan mindjárt jön. Felhívjam?

- Nem, nem kell. (Rám néz!) Innentől kezdve legyél te az anyukánk...


Számomra ez meglepő volt. Kívancsi vagyok anyukák, ti mit gondoltok erről. Akár mint anya, akár mint akinek mondják. A kérdéseim:

1. Jó a kislánynak a viszonya az anyjával?

Persze azt tudom, hogy nem fogja fel milyen lenne az élete az anyja nélkül. Egyértelmű. Komolyan emiatt nyilván nem is lehet igazán venni ezt a mondatot, de talán sok mindent elárul. Pl: a kapcsolatukat. Engem az lep meg igazán, hogy nem is erölteti, hogy hívjuk>nem várja az anyját. Mennyire normális ez 4 évesen?

2. Én imádom őket. Akkor ezt ő is tényleg érzi?

3. Ezt felfoghatom úgy, hogy ő is nagyon szeret?


Egyébként ő is és a húga is pici koruktól kezdve ismernek. Tehát nem egy jó nap után kimondott mondat. Elképzelhető hogy mélyről jön?



2016. júl. 26. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ezt kb annyira kell komolyan venni, mint amikor a 3 éves kislányom azt mondja nekem "anya, most egy kicsit hagyjál békén, mert dolgom van!"
2016. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekek sokszor azt mondják, amit hallani akarsz, de nem gondolják komolyan, vagy rosszul fejezik ki magukat. Nyilván kicsit furcsa az egész, de nem kell szerintem túlgondolni. Lehet benne düh is, amiért az anyukája nem jött, amikor ő hiányolta, te meg ott voltál, szereted is, adva volt, hogy te leszel most az anyukája.
2016. júl. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:

Az a "baj", hogy az anya szerepe nagyon sokszor van rajtam. Most a nagyobbról írtam, de így lehetne a kicsiről is. Kb. 1 éves volt a kicsi és 3 a nagy, amikor először aludtak velem egyedül. (Ez volt az első különtöltött éjszakájuk az anyjuktól) A kicsi elindult az ajtó felé 7 óra körül és mondta, hogy "anya?" Erre mondtam, hogy "apa reggel jön a munkából és hazavisz hozzá" Innentöl kezdve eszükbe sem jutott az anyjuk. Számomta ez két különböző korú gyereknél nagyon érdekes. Másik eset: mind a két gyerek beszokott úgy közösségbe, hogy egyáltalán nem sírtak az anyjuk után. Első nap ott hagyhatta őket, egy könnycsepp nem volt. (kicsi:bölcsi, nagy: ovi) Amikor a nagy velem megy oviba sír, nagyon fáj ott hagyni. A kicsi is egész úton mondja " nem akarom". Az anyjuk meg büszke erre, én nem lennék...

Egyébként az, hogy nem akarnak hazamenni, náluk teljesen normális. Az apjuknak is mondják hazafele, hogy ne! Tőlem mindig azt kérdezi a nagyobb, hogy " apa holnap is elhoz?"

Én valahogy nem ilyennek képzelek egy szülő- gyerek kapcsolatot. És nem egy gyerekről van szó!

Azt kár volt kérdezni, mert érzem, hogy nagyon szeretnek!

2016. júl. 27. 00:17
 4/70 anonim ***** válasza:
7%

A gyerekek nem mondjak azt amit a felnött hallani akar hanem az igazsagot , föleg 4 evesen.

Ha azt akarja h te legy az anyukaja , mindegy h jatekbol stb , azt jelenti h nem jo a kapcsolata az anyjaval , es keresi az anyafigurat .

Gyerekpszichológiat tanultam. Kisgyerek ilyet jódolgaban nem mond

2016. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
2%
Az jó h nalad megtalálták a szeretetet , melegseget
2016. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
97%

Az apuka új párja vagy?


Önmagában nem sokat jelent egy ilyen mondat. Kamaszként gyermekvigyázás közben nekem is mondta rendszeresen nálam levő kislány, hogy legyek az anyja, meg hogy hozzám költözik. Egyszerűen jól érezte magát velem, meg nyilván nálam más szabályok voltak mint otthon és több időm volt rá ezért nagyon szerette az együtt töltött időt.

A szüleit is imádta és én sem váltam az anyjává 15 évesen :D


Az hogy szeret az egyértelmű, de az anyával való kapcsolata ennyiből nem derül ki.

2016. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
96%
Az hogy hogyan megy a beszoktatás,szerintem nem a szereteten múlik. Én lányommal se volt semmi gond soha,se bölcsibe,se oviba. Most volt neki sok kiesés a hónapban,mert mindenki vitte nyaralni,hétfőtől meg már szünet. Előző héten volt három napot,első nap sírt ébredés után,hogy hol vagyok,de ennyi. És ha anyóssal,anyámékkal vagy nevelöanyámékkal van,haza se akar jönni,pedig anyuékkal és apuékkal is nagyon ritkán találkozik,mert messze vannak. Eszméletlenül hiányzik nekem ,ha nincs otthon,de örülök mindemellé,hogy elvan másokkal. Az apjánál annyira nem szeret lenni. Most vasárnap délutántól ott van,mert a héten még dolgozom,tegnap voltam ott átvinni valamit és nem igazán akart maradni. Páromat is apának hívja már jó ideje úgy,hogy soha senki nem hivta annak őt a lányom előtt. Az egy éves azt szereti,aki sokat van vele,ő még nem szívből szeret,hanem észből,aki többet van vele,aki eteti,azt. Szóval nem feltétleb van bármi gond ott nálatok se,csak ha ott van apa,te,lehet jobban családban érzi magát,mint egy szál anyával. Én pl apuékkal éltem,nekem anyu névileg anyu,de nevelöanyám az,aki mindent tud rólam.
2016. júl. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanazt, amit az utállak, nem vagy az anyukám mondat jelent:semmit. Neki csak a pillanatnyi hangulat kifejezés eszköze.


1, A gyerek és az anya viszonya ebből nem derül ki.

2, A gyerek érzi ha szeretik és azt is ha nem.

3, Lehet hogy szeret, lehet hogy nem. Abban a pillanatban amikor ezt mondta, szeretett.


Mindenesetre nem kellene ebből komoly kovetkezteteseket levonni és megfurni az anyával való kapcsolatukat

2016. júl. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ez nem jelent semmit. Pontosabban azt jelenti, hogy bábucibá, nem te vagy az anyukám anyu, hanem a másik néni.:) A gyerekek szoktak csufolodni es kimondani mindenfeleket, ami az eszukbe jut. Az, hogy nincsenek gatlasaik, az nemcsak azt jelenti, hogy oszintek, hanem hogy beszelik, ami eszukbe jut csak ugy.
2016. júl. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
100%
Ebből az egészből csak annyit lehet leszűrni, hogy neked tuti nincs gyereked.
2016. júl. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!