Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik visztek nasit a...

Anyukák, akik visztek nasit a játszótérre, megmagyaráznátok, miért?

Figyelt kérdés
Különösen akkor, amikor egy lakótelepi környezetben két főétkezés között 500 méterre távolodnak el az otthonuktól cirka másfél-két órára. Olyat még nem láttam, h ez jól sült volna el. Egy icipici gyereknél még megértem, de nagyobbaknál többet árt, mint használ... Nem provokációnak szánom, de kivagyok tőle. Vagy mindenki eszik és alig jut annak, aki hozta vagy a többi gyerek nézi, ahogy egy eszik. Az én gyerekem így se, úgy se jár jól, mert reggeli után megyünk ki és ebédre hazajövünk vagy ebéd után és vinném haza vacsorázni. Ha nasizik, akkor nem kell "normális" kaját. Azt meg pláne nem jó nézni, ha sóvárog.

2016. aug. 3. 20:09
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ha nasizik, akkor nem kér* "normális" kaját. Elnézést, elírtam.
2016. aug. 3. 20:12
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Én speciel azért, mert cukorbeteg.

Ebből adódóan egy: ha leesik a cukra legyen nálunk valami

Kettő: ha megkívánja a többi gyerektől a nasit, akkor ne legyen hogy ő nem falatozhat semmit.

Ráadásul a mi játszóterünket körberakták lángosozóval, fagyizóval/cukrászdával, így állandóan ki vannak téve a gyerekek a csábításnak, amit anyagilag se mindenki bírná, ezért inkább visznek le hazait.

2016. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Ezen már én is gondolkodtam. Én 10 alkalomból 1x viszek (gyümölcsöt). Ilyen akkor fordul elő, ha a szokásostól eltérő időpontban megyünk. Ma pl. más időpontban aludt a lányunk (valamiért nem akart aludni) és nem evett az ebéd után semmit. Viszont pár falat gyümi után a játszótéren kívül a boltot is el tudtuk intézni és hazaérve evett rendesen vacsorát is. Ha nem viszek gyümit, akkor sír, hogy éhes. Ha eszik, akkor nem vacsorázik. Ha meg megvárom, hogy majd itthon eszik egy kis gyümölcsöt, akkor nem jutunk el a játszótérre.

De ez tényleg ritkán van.

2016. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Mi elég speciális okból viszünk. Cukorbeteg vagyok, nem hagyhatok ki étkezést. Uzsiidőben járunk el otthonról, így jön ki a lépés.

Ha én edzek, a gyerekek is megkívánják.

Amúgy meg az ilyen helyzeteket mindenkinek meg kell tanulnia kezelni. Függően a gyereke korától, habitusától. Elég problémás lenne, ha kitilanák az evést a játszóról, mert mit szól a másik gyerek, vagy anyuka. Összeszokott közösségben meg lehet ezt beszélni, idegen helyen meg nem annyira bátrak a gyerekek.

2016. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Edzek=eszek. 4. voltam.
2016. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

mondjuk ha már így ujjal mutogatsz, az se normális, hogy nálatok reggeli, ebéd és vacsora van csak, a köztes étkezés, a gyümölcs és a tejtermék meg kimarad.


én amúgy nem szoktam vinni, de nem izgat ha más gyereke koszos kézzel eszik. enyém megkérdezte ő miért nem eszik a játszótéren, elmagyaráztam, hogy én miért szeretem jobban ha otthon eszünk vagy legalább kézmosás után, így nincs ebből vita, nem is volt :) egyedül azt nem szeretem mikor megkínálják és tényleg a macskaszaros homokos kezével...

2016. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%
a lányom 2 éves, és az utóbbi időben óránként éhes, tényleg rendesen mondja hogy "éhes vagyok", és valóban eszik is...ezért nem indulok el 2 órára úgy, hogy nem viszek magammal dobozba egy kis répát vagy gyümölcsöt (ez nasinak számít??) ráadásul csiga lassan haladunk, de ha kaját kap, hajlandó beleülni a babakocsiba, ami nekem nem jön rosszul most hogy várandós vagyok, és bazi nagy pocakkal sétálunk..ha úgy adódik hogy a játszótéren megéhezik, és ott kér enni, miért ne adnék neki? nem úgy tolom oda a homokozóba a többi gyerek orra alá, hanem odébb viszem és egy padon odaadom és ott megeszi. ez miért gond? (persze 2 évest szoptatni a játszótéren gondolom teljesen rendben van)
2016. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
utolsó vagyok, a kezét természetesen megmossuk a csap alatt (van egy a játszótéren), ez nem kérdés. de ha nem volna csap vinnék kézfertőtlenítőt vagy legalább törlőkendőt.
2016. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Így már kicsit árnyaltabb a kép, különösen a cukorbeteg gyerekek anyukáival :-(


6. Nem, ennél kicsit bonyolultabb a rendszer, csak nem akartam hosszan részletezni, meg a kérdés szempontjából lényegtelen. Biztos, hogy én mutogatok ujjal és ítélkezek elhamarkodottan kettőnk közül, ha te ennyi alapján kivágod, h a gyerekem napi háromszor eszik csak, gyümölcsöt, tejterméket meg egyáltalán nem kap? :)

2016. aug. 3. 20:32
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Megéhezik, megszomjazik, látja a másikat aki eszik és nem szeretném ha sírva nézné azt aki eszik vagy hogy kérjen a másiktól. Gyerekről van szó nem pedig felnőtt emberekről akik az irodában esznek állandoan munka közben.
2016. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!