Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik visztek nasit a...

Anyukák, akik visztek nasit a játszótérre, megmagyaráznátok, miért?

Figyelt kérdés
Különösen akkor, amikor egy lakótelepi környezetben két főétkezés között 500 méterre távolodnak el az otthonuktól cirka másfél-két órára. Olyat még nem láttam, h ez jól sült volna el. Egy icipici gyereknél még megértem, de nagyobbaknál többet árt, mint használ... Nem provokációnak szánom, de kivagyok tőle. Vagy mindenki eszik és alig jut annak, aki hozta vagy a többi gyerek nézi, ahogy egy eszik. Az én gyerekem így se, úgy se jár jól, mert reggeli után megyünk ki és ebédre hazajövünk vagy ebéd után és vinném haza vacsorázni. Ha nasizik, akkor nem kell "normális" kaját. Azt meg pláne nem jó nézni, ha sóvárog.

2016. aug. 3. 20:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
Minden rosszindulat nélkül írom, hogy te sem gondolhatod komolyan, hogy mivel te nem engeded a lányodat nasizni, ezért más se engedje a saját gyerekét. Mi egyébként akkor vittünk, amikor nagyon kicsik voltak a gyerekeim, és mivel nagyon sokan vittek, ők pedig folyton kinézték a többiek szájából, kezdett már kellemetlenné válni. Nekem nincs ezzel elvi bajom, akinek volt, lerendezte a saját gyerekével.
2016. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
kinek mi a nasi.... gyümölcsöt én is viszek mindig, vagy pl. kesudiót, mert teljesen normális, hogy a játszótérre oda-vissza séta meg az ottani mozgás miatt megéhezik. Nem tartunk zsúrt, ha megéhezik szól, megmosom kezét, elvonulunk egy padra, és eszik, annyit viszek csak és annyit adok, ami köztes kisétkezésnek felel meg, és semmi hatása nincs az ebédre vagy vacsorára. Itt ritka, hogy több gyerek is lenne a játszótéren, ha valakivel egütt játszott éppen, akkor természetesen őt is megkínáljuk (és ő is fog tudni mégenni otthon egy gerezd alma, vagy 5 szem kesudió után), de nem visszük körbe, és kínáljuk végig az ismeretlen gyerekeket, akikkel egy szót sem váltottunk előtte. Itt így szokás, ez számít normálisnak.
2016. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindegy neked, hogy más hogy csinálja? Te úgy csinálod, ahogy te akarod. Ennyi
2016. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%
Azért, hogy ne kunyerálja el másét.
2016. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

talán mert sok esetben szinte egész nap kint vagyunk ...


reggel 8körül indulunk és éppen csak délre esünk haza

kell a tízórai neki és nekem is :)

ja ha jó az idő akkor délután is olyan 3-7ig

panel szal jobb a gyereknek kint

ált csavargunk mindenféle játszókra programokra látogatóba stb...

2016. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

Én ugyan nem viszek, mert össze-vissza járunk, de ha vinnék, akkor azért, mert az az ÉN dolgom, az meg, hogy Te nem viszel, az a TE dolgod.

Köszönöm, de majd én eldöntöm, hogy mit hogyan csinálok, és megengedem másoknak is, hogy ők is eldöntsék.

A jelenség adott. Hogy Te ezt úgy kezeled, hogy viszel Te is, vagy úgy, hogy elmagyarázod, hogy Ti miért nem, a Te dolgod.

2016. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Eszter76 ***** válasza:
95%

Én azért viszek, mert a legidősebb gyerekem enyhén autista és többek között rágási kényszere is van - és még mindig jobb, ha elrágcsál pár szál ropit, mint ha szétrágja a pólója nyakát. Ha pedig neki viszek, akkor nyilván a középsőnek is.

A legkisebbnek meg azért viszek (leginkább gyümölcsöt), mert neki sokszor van ott az uzsonna. Amíg a másik kettő játszik, addig őt megetetem egy padon és mindenki boldog.

Amúgy nem csak enni-innivalót viszek, hanem tiszta pelust, törlőkendőt stb. is. Ha egyszer nekiindulunk, akkor rendszerint nem csak 10 percet maradunk.

2016. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöt, répát szoktunk vinni. Nyáron van, amikor kinn is uzsonnázik pléden, nyilván akkor nem csak gyümölcs van, zabkeksz, péksüti, mikor mi.

Kézfertőtlenítő, törlőkendő is van nálunk.

Egyébként az én fiam egész nap enne. Volt, h még kisebb korában ki akart venni másnak a babakocsijából egy becsomagolt kalácsot. Megállt más eszegető gyerekek előtt ilyen három napja nem ettem fejjel. Hát inkább viszek.

2016. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok egy Nobel díjas gondolkodó, fe könnyen el tudom képzelni, hogy azért, mert nem akarnak hazamenni a játszóról, valahányszor a kisgyerek elnyiffantja magát, hogy éhes vagyok... AZ meg abszolút nem tartozik másra, hogy kinek mi a "nasi", lehet, hogy amit te nasinak nevezel, másnak uzsonna. Egy kisgyereknek ötször kell ennie egy nap, nem háromszor, sőt, felnőttnél is ez lenne a jó.
2016. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%
miért viszek? mert ha a gyerekem éhes, enni adok neki. én már csak ilyen vagyok.
2016. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!