Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pár apro dolog amit nem...

Pár apro dolog amit nem tudok. Pl játszoteri kínálgatás, szobatisztaság, gyerekzene?

Figyelt kérdés

A játszotéren, de akár lépcsőházban, gyakran kínáltatnak a gyerekükkel szülők különböző nasikat a gyermekemnek(2éves).ropi chips kölesgolyo meg stb.

Gyermekem meg olyan, ha egyszer kap, utána rájár kérincsélni.ill megszokja és pl nem szeretném ha mindenkitől mindenfélét elfogadna, aztán én meg tiltom, miközben kínálja más és enné...szerintetek jol látom, vagy ti hogyan csináljátok ezt?pl más gyerek nyálas koszos kezéből pl kobor állatsimogatás után, nem venném szivesen ha elfogadna bármit is, de kínálgatják..


A szobatisztasággal ott járunk hogy néha sikerül bilibe, örül neki. De legtöbbször a padlo közepén fogad a látvány..ezt miért csinálja miközben tudja hogy a bilibe kell ami 1-2 méterre van a "produktum helyszínétől"? Hogyan vegyem rá, hogy nem hol ide, hol oda, hanem csak a bilibe?


A gyerek vagy babazene/mesének van értelme amugy háttérben vagy inkább az a "mérhetetlen" csend vegye körül míg játszik?az nem rosszabb?pl míg főzök vagy akármi


2016. aug. 11. 18:55
 1/4 A kérdező kommentje:
És még egy. Pl játszotéri alig látott idősebb hölgyeket kijavitgatnátok ha rosszul mondja a gyereketek nevét vagy nem strapálnátok magatokat elvégre ugy is "idegen"?
2016. aug. 11. 19:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Játszótéri kínáláskor a szülőt illik megkérdezni, szabad-e, de én még nem találkoztam olyannal, aki ne engedte volna, hacsak nem volt allergiás a gyerek. A szobatisztaságra valószínűleg még nem teljesen érett lelkileg, én nem erőltetném, nem kellemes dolog folyton szőnyeget sikálni, és 2 évesen nem vagytok még lekésve semmiről.

A gyerekzene és a mese jó dolog, de a csendtől sem lesz semmi baja. Nálunk soha nem ment háttérzajnak semmi, ha zenét hallgatunk vagy mesét néznek, akkor azzal vagyunk elfoglalva, de ezek mi vagyunk.

2016. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy arra szoktatják a gyereket, hogy mást is megkínáljon, de előtte a szülőt meg kell kérdezni. Gondolj bele, mi van, ha a gyerek gluténérzékeny, te meg ropival kínálgatod, érted... És kínálgatni nem kézből szokás, úgyhogy nyugodtan szólhatsz, hogy Pistike, a zacskóból vegyél.


Ja szerintem minden gyerek eljátssza ezt a szoba közepére pisilős/kakilós részt. AZért, mert jájön a szükség és nem tudja késleltetni, plusz a rutinja sem alakult még ki, hogy "ha pisi, akkor bili". Ez nem úgy működik, hogy elmondod neki és akkor ő már tudja és onnantól fogva úgy csinálja.


A csend és a zene szerintem vegyesen jó. Van, amikor a csend esik jól az embernek, van, amikor a zene. Nyugodtan játszat zene mellett, de csendben is.

2016. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kijavítgatással kapcsolatban: alapvetően nem tartom szerencsésnek olyan nevet adni, ami könnyen félreérthető, nehezen értelmezhető vagy nehéz kiejteni, de ha már így döntöttél, együtt kell élned vele, és még inkább a gyereknek, hogy folyton rosszul mondják. Ez sajnos attól sem lesz jobb érzés, ha kijavítgatod.
2016. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!