Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság. Hagyjam rá a...

Szobatisztaság. Hagyjam rá a szüleimre, vagy szóljak bele?

Figyelt kérdés

Tényleg profi nagyszülők, a gyerek imádja őket, 99%-ban egyezik is a nézetünk a gyereknevelésről, így konfliktus sincs.

Most egy hétig náluk nyaral (27 hónapos, tehát 2 múlt).

Anyukám kitalálta, hogy megpróbálkoznak a szobatisztasággal és az udvaron nem lesz rajta pelenka.


Skype-on beszéltünk, pont bepisilt az udvaron. Nem láttam, hogy nagyon meghatotta volna, örömmel ugrált a létrehozott tócsában, ennyi.


Szerintem akkor kellene elkezdeni, ha az ingert már szóban ki tudja fejezni. Másrészt nem látom, hogy bármilyen problémát okozna a gyereknek a "baleset", szinte észre sem veszi - inkább a szüleimnek macerás, mert vihetik be fürdetni.


Hagyjam rájuk, mondván pár napig belefér, ha nem viseli meg, vagy tegyem szóvá?

Mi vettünk bilit, elmondtuk, hogy mire való, de csak a plüsseit pisilteti rajta, vagy ruhában ül rá. Szóban még nem tudja jelezni az ingert. Vagy ha jelez valamit, az inkább kitaláció (pl, mondja, hogy kakik, aztán sehol semmi fél napig)


2016. júl. 29. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez teljesen rendben van. Nincs rajta pelus, a nyár erre tökéletes. Ha megérik, akkor egyszer cask úgyis ráül a bilire, erőltetni nem erőltetik, ha jól értem. Nálunk is így van, ha bepisil, hát bepisil. Legalább szellőzik a feneke. De ő már szól, vagy cask gyorsan rácsüccsen a bilire.

A lényeg, hogy hagyni kell meztelenkedni, erőltetni semmit sem szabad, és nem leszídni, ha becsurran. Szerintem jól csinálják a nagyszülők :)

2016. júl. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eddig csak annyiba szóltam bele, hogy ne egy szál body legyen rajta, hanem inkább bugyi és póló. Ha bekakilna, azt elég kellemetlen áthúzni a fején. De ezzel egyetértettek.


Akkor nem feszegetem a témát, hagyom, hogy csinálják, ahogy jónak látják. (Bár én is a 3. születésnapom környékén lettem szobatiszta, tény, hogy negatív emlékem sincs róla, csak elmesélésből tudom.)

2016. júl. 29. 09:39
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem szabad erőltetni, majd csak szobatiszta lesz egyszer. Én szemtanúja voltam olyannak is, hogy egy 24 hónapos fiút épp bilire szoktattak, boxer és farmer volt rajta, és bepisilt. Az anyja fogta bevitte a nappaliba, leült a kanapéra, az ölébe fektette a fiát lehúzta a nadrágot és az alsót, és elkezdte verni a fia fenekét, de akkorákat csapott, hogy csak ámultam. Persze a fiú bőgött, erre bevitte a fürdőbe, levetkőztette, és hidegzuhanyt eresztett rá, mondván, hogy ne hisztizz. Ezután meztelenül, vizesen a fiút a sarokba állította, s mikor az leakart ülni, újabb ütések csattantak a popsiján, s utána már térdelnie kellett a sarokba. Mondhatom az én két éveseim csak néztek, hogy mi folyik ott. Mondhatom hogy azóta sem tud bilizni a fiú, és ilyen büntetéseket kap, ha bepisil. A minap például a nagyobb fia nálunk volt, mert barátja a nagylányomnak(7 évesek) vittük haza és arra megyünk hogy egy kisgatyó van a kezébe és ordít fel az emeletre a kissebbnek, hogy jöjjön le. Én már tudtam, hogy valami lesz és menni akartam, de megakart valamit mutatni a nagyobb a lányomnak így ott maradtunk. A kicsinek ott vannak a pajtásai, és játszanak. Anya megragadja a kezét és mutatja a boxert, hogy ezt találtam a szennyesbe, megint bepisiltél, pedig amikor kérdeztelek, azt mondtad nem bepisiltél
2016. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Folytatás. Nem pisiltél be, elakartad dugni, mi? Nekem nem hazudhatsz megértetted? A fiú elszaladt, hogy megússza a verést, az anya elkapta, felkapta és lehúzta az alsót, már csattantak az ütések. Fiú sírt és kiabált, hogy engedje el, de csak verte tovább az anyja. Persze jött a hidegzuhany, a fiú meg próbált szabadulni és csapkodott a kezével. Az anyja kihozta és leült a lába közé fogta a gyereket, megfogta az egyik csuklóját és ütött a kezére is. A fiu sírt ment a sarokba, leült, anya felhúzta, popsira kkapott, le térdre. Már nagyon akartam menni szóltam is a gyereknek, mondta egy perc. A fiú pajtásai kérdezték játszik e , anya mondta, nem játszhat, addig fog csupaszon térdelni, amíg az apja haza nem jön.
2016. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Ez nagyon durva, és kimeríti a bántalmazást. Ezt nem lehet megengedni, hívnám a rendőrséget. Ráadásul egy picivel... Hát összeszorul a torkom.
2016. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyik anyuka már szólt a gyermekvédelmiseknek, de ott dolgozik ismerős. Nem akarom védeni az anyát, de amúgy egy rendes anya, csak szerinte lehet veréssel nevelni. Azt mondja mindig, hogy popsira, kézre lehet, arcra nem. Meg hogy ha hisztizik hidegzuhany lehet. De komolyan ha sír mert fáj a feneke a veréstől az nem hiszti. Apuka dolgozik és csak annyit tud amennyit. Este mondja neki az anya, hogy kapott a fenekére, de csak azt hiszi, hogy egy legyintést. Mondom nem akarom védeni az anyát, de hazudnék, ha azt mondanám minden mást nem csinál jól. A naggyal leül házit írni, meghallgatja őket, viszi játszótérre, külön foglalkozásra viszi őket, otthon játszik velük, engedi segíteni őket főzni, dicséri őket. A táplálkozásukra figyel a legjobban. Egyenek zöldséget, gyümölcsöt, kapnak édességet ha szépen ettek. De mondjuk a nagyobb már nem igen kap, néha néha. Nem nagyon tud mit kezdeni a kicsiknél a bilireszoktatással. Nem érti hogy pozitív megerősítés kell a kicsinek. Igazából csak azért soroltam fel ezt a sok mindent hogy tudják hogy nem az olyan fajta aki nem törődik a gyerekével, hanem csak veri.
2016. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
4+6: Hát viheti játszótérre meg adhat neki édességet, de aki ilyet mer csinálni, ráadásul ilyen kicsi gyerekkel, az nálam nem anya, hanem valami zsarnok gyerekbántalmazó vadállat, aki gyereket szülni tudott, ráadásul kettőt is, de nevelni az már fárasztó...
2016. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
T udom hogy nem nagy kunszt ha játszótereznek, és én is tudom hogy egy zsarnok és nem neveli túl jól a gyerekeit. Ezért is sokszor hívjuk át hozzánk őket, hogy ne kelljen otthon ezt tűrni. Én gyerekeim egy idősek kettejükkel, a középső öt, de őt is át szoktuk hívni. Állítólag az anya elkezdett valami terápiára járni, és büszkén mondta, hogy a héten csak egyszer csapott a kicsire és a kezére. Hát mondhatom nagyon ügyes. Még a kezére se szabadna csapnia. Nem mondom magam egy szentnek, de jobb anyának. Én is legyintettem meg a gyerekeim, de nem így és nem is vagyok rá büszke. De a különbség köztem és közte, hogy én nem rendszeresen verem a gyerekeim, és nem is tartom jónak, hogy elszaladt a kezem. Nálunk buntiszonyeg van, bevált. A bilizéshez annyit, hogy én nem szidtam ha bepisilt, de jutalmaztam ha nem. Nálunk az működött, hogy egy m&m et kapott ha bilibe pisilt. Na meg persze sok dicséretet. Csináltam táblázatot az vált be legjobban. Mikor apja este hazajött büszkén mutatták hogy ma öt matricát kaptam. Mindenesetre nem szabad erőltetni.
2016. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: Gratu. Jó anya vagy :)
2016. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de az utolsó 5-6 komment hogyan kapcsolódik a kérdésemhez? A lányomat szerencsére nem veri senki, a bepisiléshez is kedves hangon annyit fűzött hozzá anyukám, hogy "Látod, most bepisiltél. Ha szólsz, akkor gyorsan idehozom a bilit és abba is tudsz!"


Bántalmazásról szó sem esett, ha az lenne, akkor fel sem merül a kérdés. Ők se verik, mi se verjük.

2016. júl. 29. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!