Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedulallo/ elvalt edesanyak,...

Egyedulallo/ elvalt edesanyak, ti akik nincs kire bizhatok a gyereket, válaszoltok?

Figyelt kérdés

Mivel elvaltam es sajnos kulföldön lakom , teljesen egyedul vagyok a problemaimmal a gyerek körul .

Multkor eltört a kezem elesés következteben télen es egyedul kellett a gyereknek föznöm , bevasarolnom , vinnem hoznom az iskolaba . Most mar 10 eves de félek nehogy megbetegedjek merr nincs kire hagyni , egyenesen arvahazba kerulne .

Sajnos 10 evesen se lehet egyedul hagyni otthon.

En pont olyan helyzetben vagyok h kezem lábam megkötve ebben a helyzetben , es nincs kire szamitsak , volt ferjemre sem.

El vagyok keseredve , mas is van ilyen helyzetben ?

Tenyleg nincs kit megkerjek, semmire .



2016. aug. 12. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Babysitter.Bejárónő.Külföldön hol?
2016. aug. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Angliában
2016. aug. 12. 23:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is itt élek.Facebook csoportba beírod,hogy babysittert keresel,kb.százezren jelentkeznek majd.
2016. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

"Sajnos 10 evesen se lehet egyedul hagyni otthon. "


pontosan miért nem?

2016. aug. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

4- es , azert nem, mert 14 ev alatt ha egyedul hagyjak a gyereket az buntetendo, ez a torveny.

Kerdezo, en is itt elek es en is egyedul vagyok, 1 evessel.

Merre laksz ?

En a Facebook helyi baba- mama csoportban talalkoztam emberekkel, azota par csaladdal jo baratok lettunk. 30 percre busszal van a varos tehat nincs a fenekem ala tolva.

Muszaj neked is keresgelned!

2016. aug. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Én egyedül vagyok egy 5 évessel meg most születik a kislányom. Mindent meg lehet oldani. Egy 10 éves gyerekkel már nagyon könnyű. Bárkire rá lehet bízni, akár a szomszéd nénire is. Nem kicsi már, hogy ne értse meg mi a helyzet. Én az 5 évesemnek eltudom mondani, hogy mit meg, hogy fogunk csinálni. Mindig mondom neki, hogy egy csapat vagyunk és vigyáznunk kell egymásra. És ha azt mondom most ide vagy oda kell mennie és ott vigyáznak rá stb. akkor egy nyikkanás nélkül megy. Mellette én is dolgozom stb. Végül is nagyon nem értettem a problémádat. 10 éves gyerekkel mindent meg lehet oldani. Én is azt tudom javasolni, hogy ismerkedj másokkal, akikkel esetleg játék délutánokat tudsz szervezni. Akkor hol egyik szülő hol a másik vigyáz a kölykökre.
2016. aug. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem h nem lehet napokra egyedul hagyni , ha peldaul kórházba kerülnék. Megbetegedés kizárt
2016. aug. 13. 07:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Helyi családsegítőnek megfelelő intézményeknél érdeklődtél már? Szociális munkást, stb nem tudnak kijelölni ilyenkor?

Vagy bébiszitter, nanny, de az anyagi helyzetedet nem írtad.

2016. aug. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Angliaban 10 percre se hagyhatod egyedul, ha 3 hazra van a suli, oda se mehet egyedul, a jatszon se lehet egyedul, stb. En legalabbis igy tudom. 12 eves koraig.


Mindenkepp jo lenne, ha baratokat szereznel, ismerosoket, akikre lehetne szamitani veszhelyzet eseten.

2016. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudjuk,hogy miért muszáj neked Angliában lenni egyedül a gyerekkel. Gondolom az anyagiak miatt? Csak tipp. Ha ennyire nem boldogulsz és abszolút nincs kire támaszkodj külföldön, talán fontolóra kellene venni azt, hogy egy időre haza gyertek. Vagy tényleg nincs más.... ha beüt a baj akkor kénytelen leszel zsebbe nyúlni, meg bízni egy idegenben és szólni egy dadának. Én egyiket sem rizikóznám. De ez én vagyok. Próbálj tényleg olyan ismeretségeket kötni , hogy tudj valakire számítani. Bár a mai világban én nem hagynám ott senkire sem a gyereket. Nehéz helyzet, de ha nincs más út akkor haza kell jönni a kórházi ellátás idejére. Apja addig nem vállalja? Vagy itthoni nagyszülő?

Itthoni barát nem tudom. Én azért nem megyek el innen mert én kialakítottam már minden esetre egy kiskaput. Sajnos nekünk egyedülálló anyáknak ezt kell csinálni. Mindig kell legyen B terv.

2016. aug. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!