Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az összefüggéslátás az logikai...

Az összefüggéslátás az logikai, kognitív, vagy milyen képesség?

Figyelt kérdés

Kisgyermekem a gondozók szerint kiemelten jo benne, ill korosztályát meghaladóan.

Szeretnék a témában olvasni.


Eddig annyi infot láttam meg véletlen korábban itt erről, hogy ez is kialakul egy gyermekben, szóval valamilyen fejlődésnek köszönhető, mint pl hogy kezdenek járni, beszélni meg stb


2016. aug. 16. 23:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És nem csak összefüggéseket lát, hanem ki is használja azokat helyzetelőnyként.


Pl látja hogy ki akar menni a gondozo a kávéval es előrestalad kinyitni neki az ajtót hogy segíthessen

Vagy látja hogy irigyek a nagyobbak, igy direkt a hintázo gyermek lapátjával játszik, hogy "megszerezze"a hintát(az a billegős rugós hinta)

Meg stb

2016. aug. 16. 23:33
 2/12 anonim ***** válasza:
A logika a kognitív egy része (szerintem). Viszont ne ess túlzásba a gyerek dicséretével, mert az elkényelmesíti őt. Ha azt akarod hogy később is fejlődjön, vedd természetesnek a tulajdonságait (legalábbis őelőtte), még ha anyai szíved repes is az örömtől - és méltán - hogy milyen okos kis lurkód van.
2016. aug. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű a matek lesz erőssége? Vagy mit lehet(ne) erre alapozni?


Én nem esem tulzásba, nekem eddig fel se tűnt, semmi különleges, ahogy lemaradás sem, mivel nincs hasonlítási alapom sem(egyetlen gyermek, rokonok messze).persze olvasom néha miket tud egy két éves, de olysn nagyjábol írják csak.

A szivem mostanság attol repes hogy olvastam ebben a korban kezd kialakulni bennük a valodi(felnőttes) szeretet szoval az énközpontuság kezd modosulni.

2016. aug. 16. 23:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Logikai, kognitív, kb. rokon értelmű szavak. És igen, ne dicsérd túl sokat azért AMILYEN, hanem a szorgalmáért, teljesítményéért. (Szidni se szidd olyanért, hogy buta vagy ilyesmi.)
2016. aug. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kognitív jelentése: értelmi.
2016. aug. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Ennek a kérdésnek semmi értelme.
2016. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre az ugrott be, hogy biztos ügyes sakkozó válna belőle. A Polgár lányok (sakkozók) neveléséről írtak a szüleik egy könyvet, azt elolvashatod. Egyébként nekem az a véleményem, hogy mint mindent, ezt sem szabad túlzásba vinni. Azaz persze, erősíts rá, ha valamiben ügyes, de ne csak ez legyen.
2016. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A neten kb körbeolvastam "mindent"ill minden másról találam infot.

Ebben a korban a finommotorikára és beszédfejlődésre teszik a hangsulyt.

Azokban szerintem nem egy profi...

2016. aug. 17. 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:
a kognitiv jelentése-"megismerő" gondolkodás
2016. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmeztem a kognitív jelentését, hogy a tapasztalatai, ismerete alapján egy uj "problémát/feladatot"megold. Szoval maga a gondolkodás mint pl a szerelő azon agyal hogy javitsa meg a mosógépet, egyszóval ötletelés talán.
2016. aug. 17. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!