Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy valamiért...

Lehetséges, hogy valamiért elbutulok?

Figyelt kérdés

Régen nagyon jó voltam matekból, az a típus, aki ránéz a táblára az óra 45percében és megérti, aztán firkál tovább. Most már nagyon nehezen fogom fel a dolgokat. Régen szerettem sakkozni, ma elővettem telefonon, neten játszottam és szétvert mindenki, de még én is lestem magamon,hogy de hülye vagyok.


A legnagyobb problémám az,hogy régen csak úgy fostam a szót, most meg alig tudok beszélni. Régen nem kellett azon gondolkodnom,hogy hogyan építsek fel egy mondatot, csak láttam a szavakat egymás után és kimondtam őket, ma már abba is beledadogok amit még értek is, és nincs stressz helyzet.

Meg nem tudom felismerni, ha valaki hazudik,pedig régen még ment valamennyire, de ma már nem tudom megkülönböztetni, még a leggyengébb lepattintó szövegeket sem veszem észre.


Mondjuk 4éve iszom+cigizek, de a drogokat kerülöm, csak néha egy kis fű (5havonta kb 1 kör)



Vagy ez csak átmeneti állapot, és agytornával újra formába lehet lendulni?


20/F



2015. jún. 3. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha 90-110 kozott elersz akkor jo vagy :)

2015. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam pályaválasztási tanácsadónál, ott 124-127lett asszem.
2015. jún. 3. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy a cigi, pia és fű használnának...
2015. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
110
2015. jún. 4. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy egyre kevésbé jó az agyam. A nem megfelelő táplálkozásra gyanakszom, valamint arra, hogy sajnos már nagyon régóta pocsékul alszom. Minden reggel fáradtan ébredek.


Nálad ezek a problémák nem áll fent?


Alkohol nem hiszem, hogy ennyi idősen ekkora hatással lenne. Persze ettől függetlenül nem ártana a fogyasztását visszafogni, cigiről nem is beszélve.


21/f

2015. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én még kb nem is keltem kialudtan az utóbbi 4évben. Meg a táplálkozás az nekem is ott van, hogy ügyelni kéne rá.


Lehet a sport még sokat dobna rajta..

2015. jún. 4. 13:29
 7/8 anonim válasza:

Ha nem használod az agyad, akkor leépül. Pl. ha régen sokat beszélgettél, akkor gyakorlottan ment a kommunikáció. Ha újra elkezdenél beszélgetni, akkor ez szépen visszajavulna. Sokat segít az is, ha valaki olvas, mivel ezzel bővíti a szókincsét. Ugyanez igaz a matekra is.

Én pl miután megszereztem a diplomámat, kihagytam pár évet a tanulásban. Ami nem azt jelenti, hogy nem sajátítottam el új dolgokat, mert a munkahelyemen be kellett tanulni, stb, de az a fajta tanulás, ami az iskolára jellemző, megszűnt. 5 évvel később kitaláltam, hogy elvégzem az MSC-t. Pár hónap kellett, hogy visszarázódjak és ugyanúgy fogjon az agyam.

Az agy (meg az egész szervezet) úgy van kitalálva, hogy a felesleges (nem használt) dolgokat leépíti, a sokat használtat fejleszti. Ezért izmosodik pl. aki sportol.

Nyilván a cigi és pia rátesz a leépülési folyamatra, de nem csak és kizárólag az okozza.

2016. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ezen a teszten 125+ lett az IQ-m, ami szerintem nem valami valószínű. Ez a teszt semmit sem ér :D
2021. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!