Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha már szinte képtelennek...

Néha már szinte képtelennek érzem magam bármilyen szellemi munkára. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször fordul elő, hogy képtelen vagyok bármilyen szellemi munkát elvégezni pl. megtanulni egy verset, anyagrészt. Képtelen vagyok koncentrálni, rossz a memóriám és a logikus gondolkodás is nagyon nehezen megy. A depresszió jelentősen fokozta ezt, de kisebb mértékben már korábban is jelentkezett ez a probléma. Mi segíthetne? Esetleg sport vagy étrendkiegészítők? Ha van bármilyen ötleted kérlek írd meg nekem!

2015. márc. 22. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni még néhány háttérinfót, bár az már tuti, hogy nem sportolsz. Igen, a sport hatásos lehet, illetve az egészséges táplálkozás, ugyanis a kellő vitaminok nélkül is rosszabbodhat a koncentrációs készség.
2015. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
valamennyit sportolok csak nem eleget(heti 2-3 óra), depresszió, magány, rossz jegyek, 19/L
2015. ápr. 28. 21:59
 3/3 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok és nekem ebben az esetben vagy a rossz napjaimon egyetlen egy dolog segít: ha nem foglalkozol vele egy darabig. Próbáld meg ne a probléma oldaláról megközelíteni, hanem hogy mi csinálnál szívesen. Bevallom én spec. a rutinfeladatok elvegzesere vagyok keptelen. A napi vagy heti 3x-i edzes korabbi elkezdese eseten megoldas lenne de itt nem feltetlenul. Mozdulj ki jobban keresd azok tarsasagat akikkel joban vagy es akik szeretnek ok is segitenek neked majd atveszelni ezt a nehez idoszakot. A levegovaltozas pedig mindenkeppen segit, pl masfajta sportag kiprobalasa vagy zeneles ahol ujabb kihivasokkal szembesulsz es megtanulod a kevesbe fontosabb dolgok kezeleset is.kitartas!
2015. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!