Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet az hogy örömét...

Mitől lehet az hogy örömét nem minden esetben fejezi ki arcmimikával, sőt? Mit hol rontok el?

Figyelt kérdés

2 éves.

Nem pókerarcú, pl hatalmasakat képes ugyan nevetni bújócskától, kukucsjátéktól, csikizéstől, vagy mosolyog ha segíthetett, vagy átölelem, vagy sikerül valami, stb.


DE.Alapvetően nem.

Pl amikor kapott egy biciklit, pontosan láttam rajta, hogy azt érzi, "na neee, el sem hiszem, tényleg a pénztárhoz megyünk, hazavisszük a biciklit, lesz egy biciklim" és mintha belsőleg ujjongana csak, "ez az, már csak pár lépés, és lám, betették a csomagtartóba yeahhh".


Vagy társaságban, pl strandon más gyerekekkel, amíg mindenki hangosan csapkod ugrál sikítgat, ő átmegy megfigyelőbe(nem tudom rátesz e, hogy egyedüli gyermek, azaz nincs testvére) holott olyan jól érzi magát, hogy inkább nem eszik, nem iszik, nem alszik,nem pihen, csak egésznap a medencében lehessen, drámázik, ha kiveszem.


Ugyanez pl első sergőzés, nagy komolyan "vezeti"az autót a sergőn, egy mosoly se villan, komolyan tekint ki ránk, mint aki koncentrál, holott amikor lement a kör, le se lehetett majdnem szedni.


Az való igaz, hogy én se vagyok egy vigyorgós, nevetős ember, de ha játszunk, nevetünk mindig, vagy mosolyogva dícsérem meg stb


2016. aug. 20. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért mert beleéli magát a helyzetbe, és még nagyon kicsi.

Gondolj bele, élete első sergője, mozog zen egyedül ül benne, mintha ő vezetne :)

Srmmi baj nincs vele!

2016. aug. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz. Fiam is ugyanez, 2 éves. Ezt nehéz megítélni innen. Én viszem felmérésre, ott gyermekpszihologus megnézi.

Nem azt mondom, h baj van nálatok, de a gyermekorvosom szerint az anyai aggodalmat nem szabad elbagatelizalni, h "minden rendben". Vidd el, nezesd meg, így megnyugszol.

2016. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Decemberre van csak időpontunk...

Tegnap pl gyerekkoncerten minden baba/kisgyerek ugrált, tapsolt, gyermekem összreakciója egész koncert alatt annyi volt, hogy amíg azt énekelték, felmászott a mókus a fára, mutogatta a fákat.

És egész rendezvény szinte ez volt. mondhatni, a feladatokat megcsinálja(pl horgászik), vagy kíváncsian nézi a lovakat, szereti a lufit, de mosoly vagy bármi...sehol...

2016. aug. 21. 12:37
 4/4 A kérdező kommentje:
*egész rendezvény alatt
2016. aug. 21. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!