Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket tud, mivel jatszik a 14...

Miket tud, mivel jatszik a 14 honapos koruli gyereked?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Egész nap sikítozik, kiabál. Még nem mond szavakat csak ismételget 1-1 szót. Se anyát nem mond se apát, illetve mondja csak nem célirányosan, nem nekünk szánja.

Formabedobózik, ha mutatom melyikbe dobja bele, gyűrűpiramist épít, de csak ha én adom a kezébe hogy melyik jön.

Szaladgál egész nap, meg mindenhova elbújik. A nemre nevet, de persze folytatja a tiltott dolog matatását, rágását. Sokkal okosabb mint hinném amúgy, huncut. Sokat bújócskázunk, ha a szemét eltakarja, elvileg nem lát/látom. :D

A te babád miket tud? Miket szoktatok játszani?

2016. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

14,5 hónapos.

Hallgat a nevère, az esetek 80%-ában a "nem"-re is. Kèrèsre feláll,leül, odahoz, lerak,felrak, berak,rárak, odanèz, becsuk, kinyit, felkapcsol-lekapcsol, bemegy-kimegy, cipőket felvesz, pohárból iszik, kanállal eszik,bár kicsit ügyetlenül ès csak szilárdabbat.

Pár dal elejèt dúdolja(hinta palinta stb) felismerhetően. :)

Mondja, hogy apa, papa, dinnye, láb, traktor(tattó :)), lámpa, ott van, ès vannak, amiket csak èn èrtek. :D. Sok szónak az első 2 betűjèt mondja.

Nyávog,ugat, berreg.

Tudja a testrèszeit, simogat, sokat huncutkodik. :)

Szinte mindent èrt, felismeri a minket napi szinten körülvevő tárgyak/ emberek nevèt.

Megèrtet szinte mindent, amit akar, húz, mutat, addig ügyeskedik.

A játèkok annyira nem èrdeklik, inkább jön utánam. A csipeszeket fogdossa, vannak edènyei a konyhában+befőttesgumik, dobozokban bújkál, bújócskázik, nyitogat, ki-be pakol. Nagyon szereti a könyveket, olvasok neki, vagy csak nèzegeti. Formabedobózik segítsèggel, kockákból èpít.

Nem vagyok a fejlesztèsère rápörögve, de minden házimunka közben beszèlek hozzá, viszem sokfelè. Szeret játszóterezni. ;)

2016. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leginkább azt szereti ha valami kis edénnyel tud játszani ,a lényeg ,hogy teteje legyen amut leszed - visszatesz ,összeszed bele amiket útközben talál.Emeletes a házunk ,a lépcsőn felmászni négykézláb imád ,persze csak felügyelettel.Amúgy kísér mindenhova ,pisilni ,fürdeni stb.Minden nagyon érdekli ,a játékok nem annyira ,mindig azt akarja hogy én játsszak velük.Duplozni szeret ,azon kívül inkább csak felnőttes dolgok érdeklik.
2016. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az enyém is kb. ilyesmiket csinál. Megy egyedül de azért sokszor még fogja kezem úgy biztonságosabb, a játszótéren szeret hintázni, visszafelé felmászik a csúzdán.


Nagyon szereti az apró, babrálós, matatós dolgokat. Egy szem morzsat eltologat az ujjával a földön 20 percig. Ma pl. zsirkretakat rakosgatott A dobozból ki be ezt is 30-40 percig. De közben szereti ha ott vagyok vele.

Mindig mászna rám csimpaszkodik belém, így nem igazán tudok főzni például olyankor be kell raknom a járókába. Ő is szereti a könyveket lapozgatni és nagyon szereti ha olvasok neki .

Meg fésüli a saját haját kérésre az enyémet is, ha lat egy Zsebkendőt elkezdi törölgetni az orrát, törölgetni a földet törölni a papucsokat, nagyon cuki :)

Autókat is el tologat.

Néhány szót mond, anya , cica , kutya ,hinta A többi szónak meg az első két betűjét.

2016. aug. 21. 23:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért a telefonról diktáltam
2016. aug. 21. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!