Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok bocsánatot kérni a...

Szoktatok bocsánatot kérni a gyerektől?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem csak azért mert mondjuk picit megkarmoltad vagy rá léptél a lábára.

Elő szokott fordulni? Milyen gyakran?



2016. aug. 21. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

nem értem a kérdésed ,egy gyerektől miért ne lenne alap ,hogy bocsánatot kérjek?

persze ,hogy szoktam.

a minap a 1,5 évesemet arcon könyököltem és bocsánatot kértem tőle.

2016. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Hogy milyen gyakran, azt nem figyeltem még meg. Pl. vettem neki egy pogácsát, és félbe törtem neki, miközben apjára figyeltem és ő meg egyre hajtogatta, hogy ne törjem el, egyben szeretné. Így bocsánatot kértem, hogy ne haragudj, nem figyeltem rád. Stb...
2016. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ha meggyanúsítom őket valamivel, amiről kiderül, hogy nem ők voltak, vagy ha alapból ideges vagyok, és rajtuk csattan.
2016. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Általában akkor érzem szükségét amikor nem figyelek rá, vagy türelmetlen vagyok vele.

Tőlem pl soha nem kértek bocsánatot a szüleim - eltekintve a kérdező által is felhozott banális példáktól. Szóval én emiatt is nagyon figyelek erre. De szerintem a legtöbb ember úgy általában véve nem kér bocsánatot, pl a párjától sem.

2016. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónál megijedtem, hogy a kérdésem nem volt érthető. De mire a végére értem a többinek, láttam hogy voltak azért akik megértették.

Én is úgy gondoltam konkrétan, ahogy az utolsó (4.) válaszoló írta.

Például ha feszült vagy és később rájössz, hogy csúnyán mondtad neki a dolgokat. Esetleg ha nem azonnal hanem később visszatérsz rá.

2016. aug. 21. 23:22
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen. A későbbiekben én is elvárnám (2 éves), de ehhez meg kell tanítanom rá. Erre pedig egyetlen hiteles módszer, ha bocsánatot kérek, amikor én magam nem viselkedtem megfelelően.

Az meg tényleg alap, hogy véletlen "bántalmazásnál" bocsánatot kér az ember. Én már rúgtam fejbe úgy, hogy a lábamat akartam átlendíteni a feje felett, ő meg felállt.

2016. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen szoktam 2 éves és ha nagyon kiakaszt kiabálok vele ( tudom nem lenne szabad) mindig megbánom és utána bocsánatot kérek ezekkel a mondatokkal: bocsánat szívem hogy kiabáltam de már annyira kihoztál a sodromból nem szabad ilyet csinálni stb... vagy ha tévedek akkor is bocsánatot kérek pl mindig azt mondja az uborkára hogy béba( vagyis hogy répa) na én a savanyura az mondtam hogy itt a répa erre kijavított hogy uborka 😃😃 van hogy minden nap elhangzik 1v2 bocsánat
2016. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

természetesen. nekem is elgurul néha a gyógyszerem, ha már nagyon feszegeti a határokat.

olyankor utána bocsánatot kérek, hogy kiabáltam. persze azt is elmagyarázom, hogy attól még az ő viselkedése nem volt elfogadható, csak hát a végére az enyém sem.

milyen gyakran? ahányszor szükséges. van, hogy naponta, van, hogy hetekig semmi gond.

5 éves.

2016. aug. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Ha tévedtem, hibáztam, igazságtalan voltam, vagy véletlenül ráléptem, mindegy. Különben nem hinném, hogy elvárhatnám tőle az őszinte bocsánatkérést.
2016. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem alap a bocsánatkérés gyereknél? Ezt nem is tudtam.


Ha hibázok, akkor bocsánatot kérek, legyen az felnőtt vagy gyerek. Alap dolog.

2016. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!