Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok hogyan sikerült...

Nálatok hogyan sikerült elérni, hogy a gyerek egyedül egyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 17 hós. Esetek 98%-ában (mert vannak kirívó esetek :) ) az etetőszékben eszik már a hozzátáplálás óta. Nagyon szeretett enni kezdetektől, nem válogatós, megeszik mindent. Viszont már kb 2-3 hete küszködök kicsit az evéssel, mert nagyon keveset eszik...nem is nagyon akar maradni a székben, mert menni akar ugye vissza "dolgozni" felfedezni a világot :) Szóval kb 5 kanál után megunja a dolgot. Persze jön a foga...és ráadásul a szemfoga, de érdekes módon ha már nem a székben kell enni, akkor úgy már jobban eszik. Lényeg, hogy eddig nagyon szépen lekötötte, ha ő próbálkozott az evéssel, de már most az sem. Most legutóbb több időt hagytam 2 etetés között, mert arra gondoltam, hogy egyszerűen csak nem éhes...én meg tömöm mint a libát :D Talán egy fokkal jobb is, viszont direkt úgy csinálom, hogy elé rakom, hogy egyen ő, próbálkozzon. Viszont az van, hogy magától bekap vagy 3 falatot, aztán játszik az egésszel. Mancsikál, ütögeti a kanalat stb. Szóval nem eszik :) Majd kinövi ezt is és rájön hogy jobb enni :) vagy mit csináljak, hogy rávegyem, hogy ne játsszon az étellel, hanem papálja? :)

2016. aug. 23. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor elvittem az asztaltól és a következő evésig nem kapott semmit. Mondtam, hogy az étellel nem játszunk. Pár nap után evett rendesen.
2016. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapjáraton én is azt vallom, hogy az étel nem játék, de ebben a korban simán hagytam pár percig, hogy felfedezze a lányom az ujjaival az ételt.. ha láttam, hogy abszolút nem eszi, akkor elvettem tőle.


Vegyél neki színes kanalakat, hadd válasszon étkezés előtt, hogy melyikkel szeretne enni, próbálj úgy időzíteni, hogy te is épp falatozz valamit amikor ő is eszik, mutasd meg neki, hogy hogy kell fogni a kanalat, hogy kell bekapni, hátha kedve támad utánozni.


Egyébként az én gyerekem nagyjából 2 évesen kezdett el ügyesen, önállóan enni, szóval még bőven van időtök. :)

2016. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En hagytam maszatolni,egyedül próbálkozni(mert mint mondod,tud enni egyedul),aztan mikor mi befejeztuk,ot is kivettem a szekbol...legkozelebb akkor volt kaja,mikor megint ettünk...egyik se halt éhen, es megtanultak egYedül enni is:)
2016. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Én is egyetértek azzal, hogy hagyni kell maszatolni, mert így ismerkedik az evéssel. Pl. nekem nagyon ritkán csinája azt, mondjuk úgy 10-ből 9-szer, hogy ha maszatos a keze, akkor bekapja. Egyáltalán nem eszik pépes kaját a kezéről, csak játszik vele. Bezzeg a barackot/banánt ilyesmit, ha felvágom azt megeszi kézzel :D Az úgy leköti, hogy bombát is lehet robbantani mellette :D

Hát most ott járunk, hogy egy bekapás egy szaladás, mert a székben egyáltalán nem akar maradni és nem is eszik...úgyhogy most ez van egyelőre. Székben csak olyat adok neki, amit meg tud enni kézzel, mert az leköti. Aztán a rendes kajáknál beültetem, megpróbáljuk, hogy ő eszik kanállal...megy ameddig megy...aztán ki a székből és úgy adok neki enni, mert úgy meg megy befelé :D Hát mindegy, majd túl leszünk ezen is :)

2016. aug. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!