Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te gyermeked tud egyszerre...

A te gyermeked tud egyszerre több dologra figyelni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nagyon butaságot irok.

Azt vettem észre az 5 éves lányomon, hogy nem tud egyszerre több dologra figyelni, például, ha mesét néz, nem tud közben enni. Ha mesét néz, nem tud közben öltözni. Mindig rá kell szólni, hogy "egyél", azt eszik egy falatot. És ez ismétlődik egészen addig amíg el nem fogy a reggeli.

Az öltözésnél mindig szakaszonként halad, ahogy éppen rászólok.

Nálunk reggel szokott menni csak a mese. Utána nincs, így azt nem tudom, hogy mondjuk egy délutáni mesenézés közben Ugyanez lenne.

Van egy testvére. Ő tud enni és öltözni is közben.


Tudom, hogy nagyon gyerekes és nevetséges ez a dolog így leírva, ám engem mégis gondolkodóba ejtett.


Gondolom nem sokan lesznek, akik ilyen szinten megfigyelték gyereküket, ám annál többen akik majd jól kinevetnek.


Azért köszönöm, ha vki érdemben tud majd írni



2016. aug. 28. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A négyéves unokaöcsém sem eszik vagy csinál bármi mást mesenézés közben, egyszerűen mert annyira leköti a mese, hogy csak arra koncentrál.
2016. aug. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát az enyém olyat is szokott,hogy mondom neki,hogy mosd meg a fogad,utána pisilj,ő elindul,majd az ajtóból vissza fordul,hogy: mit kell csinálnom? :) szintén 5 éves,állandóan fantáziál,meg a fellegekben jár,lehet a tied is ilyen,míg a tesó fejben mindig ott van.
2016. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én olvastam olyat,hogy felnőttnek sem egészséges tv mellett enni, mert akkor a szervezet nem az emésztésre koncentrálódik.

A kicsiknek pl a két évesemnek is megáll a szájában a falat amíg hipnotizálja a tv. A korral jár hogy a nagyobbak már esznek rendesen tv alatt, de ahogy írtam, ez nem egészséges.


Az öltözködésről meg pont nemrég hallottam hogy nekünk is rosszul esne ha azonnal parancsolva várnák, hogy vegyük a cipőt stb. Ők még rengeteg infora nyitottak, egy cselekvéssorozat nem megy ugy egy gyereknek mint pl egy dolgozónak a futószalagos melo


Magyarán egészséges amiket írtál.jelen esetben a szülőnek kéne a gyermekhez alkalmazkodni. Normálisan enni, játékosan öltöztetni.

2016. aug. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdésre pedig, az én gyermekem ha pl a kisvasútján két sorompó zárva, mindig csak az első jut eszébe felnyitni, a másodikra meg fepaszírozza a vonatot és csak az utolsó vagont nézi miért nem tudja tovább tolni, holott az egész vonat kisiklott. Kíváncsi vagyok én is, mennyi idősen szélesedik a koncentrációs görbéje :)
2016. aug. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Úgy tanultam annak idején, hogy az iskolaérettség egyik kritériuma, hogy egyszerre több dologra tudjon figyelni egy gyerek, tehát tudjon mondjuk úgy öltözködni, hogy közben beszél. Úgyhogy 5 évesen teljesen normális, hogy nem megy neki.

Amúgy a felnőtt férfiak nagy része is hadilábon áll ezzel, úgyhogy pláne nyugi. :)

2016. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Az én négyevesem miközben hegedül és olvasok neki Fekete Istvánt, utána ha kikérdezem belőle, simán visszamondja.


Mesét nem néz, de ha nézi az angol BBC-t, közben összedob nekem egy lasagnet, bár a múltkor picit száraz lett a tészta. Azzal védekezett, hogy közben bepakolta a mosógépet, így nem szidtam le.

2016. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nalam is ilyem volt a kozepso.a nagy mar reg reggelizett,es feloltozott mig o csak nezte a meset :) mar 7eves elmult,szerencsere mostmar O is szepen eszik,oltozik.mehet kozben a tv.

En egy idore felfuggesztettem a tv t reggel.a nagy mar sulis volt,idoben menni kellett.

Egyszeruen bekebelezte a tv.

De pl mast tudott csinalni egyszerre,pl az idegeimen tancolni es kozben jol szorakozni :D :D :D :D

Probald ki Te is,hogy addig nincs mese mig nem evett es oltozott fel.mese nellul gyorsabban megy,plusz van motivacio,hogy ha gyorsan elkeszul akkor meg marad ido meset nezni

2016. aug. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Kicsit le van maradva a tied, de nem lehet csodálkozni. Gép neveli. Ennyi évesen sokan már iskolába járnak. A hegedű pedig nem vicces. Ázsiában 4 évestől sem ritka.
2016. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim egyszerre egy dologra sem tudnak figyelni, nemhogy többre! Nem szoktak reggel mesét nézni, mégis, ha öltözni kell, közben muszáj megállni elrendezni a legókat, vagy enni adni az éhes babának. A nagylányom a legszétszórtabb ilyenben, neki pl. azt mondom, hogy "menj és moss fogat", elmegy a fürdőszobába, és pisil. Vagy azt mondom neki, hogy vegyen fel egy pólót, mire odaér, elfelejti és zoknit vesz. A reggelt igyekszünk futószalagra bejáratni, mert így egy óra, mire a három gyerekkel elindulunk bárhova.
2016. aug. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyébként csak reggel megy a mese, amikor még nincsenek felhúzva a redőnyök stb. Hétvégén mindig együtt reggelizik a család!

De hétköznap vmi oknál fogva ezt sajnos nem tudjuk mostanában megtenni. Sokszor menni kell és ha nem kelnek, a mesével csalogatom ki őket.

2016. aug. 29. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!