Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te gyermeked tud egyszerre...

A te gyermeked tud egyszerre több dologra figyelni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nagyon butaságot irok.

Azt vettem észre az 5 éves lányomon, hogy nem tud egyszerre több dologra figyelni, például, ha mesét néz, nem tud közben enni. Ha mesét néz, nem tud közben öltözni. Mindig rá kell szólni, hogy "egyél", azt eszik egy falatot. És ez ismétlődik egészen addig amíg el nem fogy a reggeli.

Az öltözésnél mindig szakaszonként halad, ahogy éppen rászólok.

Nálunk reggel szokott menni csak a mese. Utána nincs, így azt nem tudom, hogy mondjuk egy délutáni mesenézés közben Ugyanez lenne.

Van egy testvére. Ő tud enni és öltözni is közben.


Tudom, hogy nagyon gyerekes és nevetséges ez a dolog így leírva, ám engem mégis gondolkodóba ejtett.


Gondolom nem sokan lesznek, akik ilyen szinten megfigyelték gyereküket, ám annál többen akik majd jól kinevetnek.


Azért köszönöm, ha vki érdemben tud majd írni



2016. aug. 28. 22:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

szerintem tud ő, csak nem akar. elbambul, leköti a mese, és nem jár közben a keze. ez nem "nem tudás" kérdése.


de amúgy evés közben nincs mese, és máris megoldva. öltözés közben sincs. enyém is 5 éves, és reggel csak akkor kapcsolom be a tévét neki (1 részt megnézhet a Sárkányokból), ha evett, felöltözött, fogat mosott. ha nincs már 20 perc indulásig, mese sincs.

2016. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!