Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mennyire viselhet meg egy...

Ez mennyire viselhet meg egy 1,5 évest?

Figyelt kérdés

A baj az, hogy a lányom (majdnem 1,5 éves-16 hós) és elég sokat szopik még. Reggel amikor felkelünk, mászik át hozzám (baba-mama ágyunk van) és így indul minden reggelünk. Azután egészen délutánig "nincsen baj". Majd amikor a du alvásból felébred megint. Ezután a következő alkalom lefekvés előtt van és éjszaka kb 2x ébred még "ezért".

Az igazi probléma nem is ez, hanem az, hogy 6 hónapos terhes vagyok és kettő gyereket én biztosan nem fogok szoptatni egyszerre, azon felül, hogy szerintem már akkora gyereket nem is egészséges.


Tartok ettől viszont egy picit.

1) Fogalmam sincsen, hogyan fogom leszoktatni

2)Ha sikerül is, milyen lesz amikor a kicsit látja

3)Nem elég, hogy testvére születik, előtte kb egy hónappal bölcsit kezd + még ez ? Félek, hogy nagyon meg fogja viselni...


Már egy csomót gondolkoztam rajta. A reggeli része könnyen le lesz tudva, mert már (holnaptól) azt fogom megpróbálni, hogy én előre felkelek és "valahova" sietnünk kell majd. Ezt a sietést úgy értem, hogy mondom neki, hogy öltözzön mert mennünk kell, stb... mint ahogy majd bölcsibe is megyünk. A délutáni is, mivel ott fog aludni. De mi lesz az estivel/éjszakaival?


Szerintetek így fokozatosan próbáljam, vagy drasztikusan 8egyiknapról a másikra?)



2016. aug. 31. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem beszéld meg vele és utàna dönts a tempóról. Egy a fontos nagyon nagyon hatàrozottan tartsd be amit megbeszéltek/ kigondolsz. Ne visszakozz ne légy engedékeny mert vissza fog élni vele.

A reggeli cicit jó ötlet ìgy "megúszni", az esti éjszakait meg a különalvàs oldanà meg szerintem. Kapjon egy " nagytesós" fekhelyet a hugitól/öcsitől. Vagy vmi kis ajàndékot is lehet ìgérni a tesó nevében. Amelyik szimpibb. Nekünk ajàndékot hozott a tesó, mert külön volt a nagy.

2016. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy terveztem, hogy egyesével vonom meg tőle a szoptatott étkezéseket, de egyszerűbb volt egyszerre. Volt 3 nap hiszti, aztán szépen abba maradt.


Nekem a köv terhesség miatt kellett abbahagynom, mert görcsöltem kicsit. Orvos szerint még folytathattam volna a szoptatást, de számomra ez így megnyugtatóbb volt.

2016. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy mások elültették bennem azt, hogy ez érzelmileg túl nehéz időszak lesz és hogy megértik a helyzetemet, de a lányomat meg sajnálják, hogy "már ez sem lesz neki". Furcsán hangozhat, lehet értelmetlen is. A lényeg az, hogy bölcsi, tesó, és még ez is. De a szoptatás dolog kellene, hogy a legkevesebb legyen, nem?

2016. aug. 31. 23:55
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egyesével hagyd abba, és igaz, hogy a fő gond itt az lesz, hogy akkor megy bölcsibe, mikor jön a tesó. Ez a legrosszabb, amit tehetsz, minek megy bölcsibe?
2016. szept. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Miert paterolod el otthonrol, ha ugyis otthon leszel a kisebbel ?
2016. szept. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nagyon rossz ötlet bölcsibe vinni, mikor jön a tesó!

Azt fogja érezni, hogy a kisbaba miatt elpaterolod otthonról. Ne tedd. Én sem tettem, nem is volt testvérféltékenység. Jó volt itthon hármasban a két picivel.

2016. szept. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem a bölcsi részét a dolognak. Teljesen felesleges, és magadnak is plusz problémát csinálsz. Gondolj bele, milyen lesz egy újszülött babával esőben, hóban, vagy épp rohadt melegben vinni a "nagyot" bölcsibe, aztán mi van, ha pont alszik a pici, amikor érte kell menni? Én biztosan várnék még egy évet ezzel...
2016. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem lennél terhes, teljesen normális még ekkora gyereket szoptatni. Szerintem fokozatosan próbáld leszoktatni, mármint ez esetben a te szervezetednek jobb döntésnek tűnik fokozatosan átállni, mint egy hirtelen hormoningadozás, hiszen ez még elég intenzív szoptatás. Sajnos, mivel szorít az idő és jó lenne, ha nem emlékezne túlzottan, mire a tesó újrakezdi, nagyjából hetente, kéthetente egy alkalmat céloznék meg. Tippem szerint a reggeli szopit lenne talán elsőnek a legkönnyebben elhagyni, utána a délutánit, aztán az éjszakait és az estit. Könnyebb lesz neki is, ha más altatja, más kel hozzá ebben az időszakban - már ha van rá vállalkozó. Egyébként nem biztos, hogy ezért ébred (az én egyik gyerekem már fél éve leszokott az éjszakairól "ezért", de ugyanúgy 2-4x ébred).

Ha ragaszkodsz a bölcsihez, jobb lenne előbb kezdeni (ha van rá lehetőség), mert a beszoktatás is két hét lesz és a tesó sem biztos, hogy óramű pontosan érkezik majd, így pedig elég zűrös lesz. (Plusz elég sok gyerek sajnos beteg lesz az új közösségben az első időkben...) Sok bölcsis gyerek szopik még egyébként este, éjszaka, így a leszoktatást és a beszoktatást lehetne akár párhuzamosan is csinálni.

2016. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A bölcsin gondoltam, hogy lesznek akik "fennakadnak". Én értem az álláspontot, hogy a gyereknek az anyjával a legjobb, stb... De az enyém reggel 7től simán elvan a ebédig/alvásig AKÁRKIVEL! Anyukám, anyósom, húgom, nővérem, barátnőm, sógornőm, bárkivel elvan. Mindig is sokat vitték csavarogni. Például most is a barátnőmnél van. Nekünk nincs az, hogy egyfolytában velem van. Nincsen sírás egyáltalán. De "ez a fajta" kötődés megvan. Én nem látom okát annak, hogy ne menjen bölcsibe. Eleinte biztosan csak ebédig marad ott. Aztán majd meglátjuk, bár nem bánnám, ha ott aludna, de ez majd kialakul. Egyszerűen nem érzem azt, hogy "Tök jó lenne itthon 2vel". Ha muszáj lenne egyértelmű, hogy megoldanám, de nem kötelező és én szeretnék élni ezzel a lehetőséggel.

A bölcsibe elvinni és hazahozni nem lesz gond, mivel már most sok a jelentkező :) De persze ezzel csak akkor élnék, ha nem lenne más megoldás. Például ha a kicsi alszik, áthívom anyukámat vagy húgomat (nagyon közel laknak) és akkor ők otthon maradhatnak, amíg én elmegyek a nagyért vagy fordítva. Emiatt nem aggódok.

A testvér féltékenység pedig másból is fakadhat, még ott is előfordul, ahol nem megy bölcsibe, oviba. Szerintem nagyon sok minden kiválthatja, szóval attól, hogy nem vinném, nem oldódna meg.


Köszönöm a válaszaitok, úgy tűnik tényleg nem lesz egyszerű, ha kettő lesz.

2016. szept. 1. 12:17
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Tudtad, hogy a bolcsi azoknak van akik dolgoznak ?
2016. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!