Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezelhetetlen 2,5 évest...

Kezelhetetlen 2,5 évest hogyan nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
3 hónapja tart ez az állapot és nemhogy javulna egyre rosszabb...Már ott tartunk ,hogy képes 1,5 órát is magánkívül ordítani..eddig csak nappali ellenkezés volt de most már az alvásokat is érinti..eddig szépen aludt a szobájába mostmár csak a kanapén..és 11 előtt nem is alszik el..nyugodt típus vagyok de már kezd elszakadni a cérna..hagytam már hisztizni próbáltam elterelni a figyelmét bábozni olvasni..de csak ordít és ismételgeti hogy nem alszok vagy kimenni kimenni és nem lehet kizökkenteni...Már azon vagyok,hogy elviszem orvoshoz
2016. júl. 14. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak azt nem írtad, MITÖL kezd el ordítani?

Lehet mozgáshiány, túl nagy meleg, túl kevés alvás, szorongás, meg mßeg rengeteg egyéb ok, annyiból, amit a kérdésben írtál nem lehet sokat mondani.

2016. júl. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
37 hetes terhes vagyok...eddig mindig mentünk játszótérre szomszédolni barátokhoz..Most hogy elég meleg volt pihennem kelett így többnyire bent voltunk...ha délután elalszik akár 2,5 -3 órát is alszik..próbáltam.Már hamarabb ébreszteni de akkor.méginkább kifordul magából...sokszor van hiszti ha nem kap meg valamit..főleg játékoknál..
2016. júl. 14. 07:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Dackorszaknak tűnik, az enyém másfél évesen kezdte, most három, talán csitul. Nálunk egyetlen dolog vált be: átölelem és nagyon nyugodtan beszélni kezdek hozzá.
2016. júl. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én se tudom mi a megoldás, 2,5 évesem is nagyon hisztis, képes 10 percet szenvedni azon is, ha véletlen én kevertem meg a kakaóját és a nappali alvásokat bojkottálja, csak kétnaponta alszik, és folyton fáradt-hisztis emiatt. Szóval együttérzek, van mellette egy 3 hónapos, nem könnyű. Mindent kipróbáltam már, ami az "okosok" mondtak.
2016. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem ertem, miert hagynak ekkora teret a hisztinek a mai anyukak. Nem is olyan reg, mikor en voltam 2-3 eves, akkor meg nem volt ilyen szabados neveles. Ha en hisztiztel volna a boltban h keeell, kellll, akkor szinte biztos, hogy anyum nagyon pipa lett volna. Szerencsere nem voltam ilyen hisztis fajta gyerek.
2016. júl. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Az előző hozzászólóval értek egyet… amikor én anno hisztiztem, kaptam egy pofont, vagy meg lettem rángatva és tudtam hány kilós vagyok. Nem még én voltam felháborodva. Nem azt mondom, h laposra vertek, de igenis egy jó időben elcsattanó anyai/ apai pofon csodákra képes. Ha most ezt csinálják a pár éves gyerekek, mi lesz később?
2016. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Utolsónak: sok olyat ismerek, aki megveri a dackorszakos gyerekét ha nem tud mit kezdeni vele. Még kezelhetetlenebbek mint akiket nem vernek meg. Ez nem megoldás. A kisgyerek is szenved attól, hogy nem bír urrá lenni az érzelmein. Majd elmúlik ez a korszak is, ki kell bírni, bármilyen nehéz is.
2016. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem könnyű most neked, nyár közepén, 37. hétben, 2,5 évessel. Most meg itt a hidegfront. Valaki nem tud segíteni? (apa, nagyszülő, szomszéd, ismerős) aki elvinné egy kicsit játszótérre, biciklizni, szaladgálni. Ha napközben 2-3 órákat alszik akkor ne várd el tőle, hogy este hamar elaludjon. Én a helyedben megpróbálnék egy olyan napirendet kialakítani ami könnyebb mindkettőtöknek. Nekem is van egy közel 3 éves fiam és szeptemberben jön a tesó. Lehet sokan nem értenek egyet velem, de én próbálom kitalálni, hogy pl. miért viselkedik a fiam úgy ahogy és az alapján megoldani a helyzetet (őket is zavarják a frontok, a meleg, lehet rossz napjuk...). Fent említették az ölelést, az tényleg jó ha gyerek is azt akarja (ha nem akkor veszélyes lehet a kis tesóra pl. véletlenül megrúgja a hasad). Minden ember más, vannak kitartóak és azok nem törődnek bele olyan könnyen a helyzetbe (ismerek ilyen kisgyereket, sőt az alvás igénye is sokkal kevesebb).
2016. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk, (szintén 2.5 éves duracell nyuszi) az vált be, mikor hisztizik az alvás ellen, hogy mondom neki, jó, nem kell aludni! Csak feküdjünk, pihenjünk. Beszélgetünk, mesét olvasunk, simizem, bújunk. Aztán szèpen elalszik.

Gondolom így a végefelé fáradt vagy, nyűgös vagy, izgulsz, Ö is biztos èrzi a közelgő változásokat...


Úgy èrzem az írásodból, hogy nem tudod a hisztit kezelni, engedsz neki, eléri amit akar, ezèrt annál jobban hisztizik.


Hidd el, az èn fiam is képes volt addig és úgy ordítani, hogy összehányta magát. Mivel nem jött be neki, nem csinálja már! Csak pár alkalmat kell kibírni. És légy következetes!

2016. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyilván minden gyerek más...nem vagyok a verés híve...de már volt rá példa hogy kapott egyet a fenekére vagy a kezére mert épp 7 x rászóltam elmagyaráztam neki épp miért nem szabad ezt vagy azt csinálni elszakadt a cérna.....de nem fogom megpofozni csak mert hisztizik mert nem.érek vele semmit...őt nem.hatja meg...nincs segítségem így még rosszabb a helyzet párom 4,5 hetente jár haza....de most itthon lesz szabadságon egy hónapot igyekszünk megtalálni a megoldást...de most eléggé nehéz....és próbálok rájönni a.megfelelő megoldásra...de az nem.segít hogy anno nem volt ilyen..hozzászólások....
2016. júl. 14. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!