Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Középsős óvodás gyereked...

Középsős óvodás gyereked milyen és mennyi különórára jár? Beleértve az óvodában tartottakat is, ha van olyan.

Figyelt kérdés
Mennyire terhelhetők a gyerekek ebben a korban? Én úgy vettem észre, ha hazajövünk az oviból rögtön szeretne kicsit leengedni, leülne a tv elé, amit én max.negyed órát engedek- ezután hiszti van, nagyon nehéz közös játékra bírni.

2016. szept. 9. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem iszonyatos mozgásigényük van. Nálunk a kicsi most kezdte a középsőt, ha hazajön nem lehet becipelni a lakásba fél7 előtt, semmi leeresztés. (Nálunk csak vacsora után meséznek.) Ovin kívül jár tornázni heti 1x, oviban fog karatézni (uzsonna után) és úszni (délelőtt). Lenne több program az oviban délutánra.
2016. szept. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Az én gyerekem nem járt oviban semmilyen különórára.Játszótérre mentünk ovi után, meg sétáltunk sokat.
2016. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Most év elején szerintem minden gyerek jobban elfárad, amíg bele nem rázódik a nyári szünet után az új rendbe. Az enyém középsősen heti 1x járt úszni, 1x tornázni, 1x rajzolni (bár ez utóbbiakat inkább télen), az oviban meg volt sakk. De ebben a korban a legfontosabb, hogy nagy helyen jó nagyot futkározzon a kortársakkal :) Szerintem szép időben - ha belefér - előbb menjetek játszótérre, ott üldögéljen veled pár percet (meséljen, eszegessen) aztán játsszon még egy-két órát és otthon csak fürdés előtt/után nézzen meg egy mesét (vagy elítélhetőbben vacsora közben).
2016. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudnak tv-zni, mert készülék sincs hozzá, a gépeket meg jelszóval védtük és ki vannak kapcsolva. A választék az, hogy itthon játszanak szabadon, vagy sétálunk, kirándulunk valamerre. Azt csinálhatnak, amit akarnak, ők döntik el. Semmilyen különórára nem járnak, még jó pár évig. Nem tartom fontosnak. A játékot igen.
2016. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Lányom középsős. Heti egyszer fog járni táncra délután. Ennyi. Nem gondolom h ennyi idősen "terhelni" kellene őket, ahogy azt a kérdező fogalmazta. Még kicsik, hadd legyenek gyerekek.

Úszásra 1-2 év múlva tervezem beíratni.

2016. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Kozepso ovodas meg kulonora? Minek?


Egyaltalan minek terhelni? Nem ertem.


A tevezest meg azonnal szuntesd meg, annak semmi ertelme, sot kifejezetten karos.

2016. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
Én testvéreimmel angol 2 nyelvű oviba jártam. Hétvégén zongoráztunk (most is), heti kétszer úszás, tánc vagy ilyesmi szintén ovis kortól. Egyáltalán nem terhelt le egyikünket sem. Rengeteg időnk maradt ettől még játszani. Hisz oviban is játszottunk főleg. Nem értem mi terhelő van szinte egész napos játék mellett 0,5-1 óra foglalkozásban. Nekünk csak előnyünk lett belőle. Normálisan beszélünk több nyelvet, jó a hallásunk a zene miatt, nem vagyunk elhízva a sport miatt. Mind hasznos dolog. És ha tetszik ha nem, van gyerekkorunk. Mindig is volt.
2016. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

" ha tetszik ha nem"


Ha tetszik ha nem, ez egy olyan plusz terheles, amire semmi szukseg egy 5 eves gyereknek. Nyilvan ha valakinek az a kattanasa, hogy zeneszt vagy sportolot farag a gyerekbol, akkor csak csinalja, de vannak szulok akik nem a sajat be nem teljesitett almait akarjak a gyerekukkel megvalositani...


Nekem az a benyomasom hogy azok a szulok rangatjak allandoan kulonorarol kulonorara a gyereket, akiknek egyebkent otletuk sincs hogyan tudnak ok maguk elfoglalni a gyerekuket, hogyan tudnak kozosen eltolteni az idot hasznosan es tartalmasan. Inkabb lepattintjak kulonorara, adig sem kell vele foglalkozni.


Ennek a primitivebb valtozata a teve ele ultetes. Hadd zombuljon a gyerek, addig sem a szulo idegeit koptatja.

2016. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok: Én azt nem értem, hogy egy ovis napirendbe épített úszás/néptánc/karate/mindegy miért külön terhelés? Ha szeretné csinálni, akkor miért ne, ha van rá lehetőség? Fél 5 körül vége a foglalkozásoknak, előtte amúgy sem tudnék értemenni. Az hogy tornázik heti 1x délután az az én döntésem, nagyon sokat ügyesedett amióta jár, szereti, minden adottsága megvan hozzá. Ha iskolás lesz majd meglátjuk. (A más iskolás testvérének is volt mindig ovis különprogramja és ovin kívüli is. Most is sportol heti legalább 3x, két helyen.)
2016. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
1 úszás, 1 fejlesztő torna, 1 jóga, 1 lovaglás egyenlőre. Még valami küzdő sportot keresek.
2016. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!