Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Középsős óvodás gyereked...

Középsős óvodás gyereked milyen és mennyi különórára jár? Beleértve az óvodában tartottakat is, ha van olyan.

Figyelt kérdés
Mennyire terhelhetők a gyerekek ebben a korban? Én úgy vettem észre, ha hazajövünk az oviból rögtön szeretne kicsit leengedni, leülne a tv elé, amit én max.negyed órát engedek- ezután hiszti van, nagyon nehéz közös játékra bírni.

2016. szept. 9. 11:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Kuzdosportot kozepso ovisnak?

A judon kivul mas nemigen johet szoba, de azzal is varnek meg amig 7-8 eves nem lesz.

2016. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ovival járnak majd úszni heti egyszer októbertől. Szintén októbertől heti egy néptánc és egy angol, szintén az oviban délutánonként.

A nagyobbikat középsősként még heti 2 úszásra is járattam, de ő októberi, a pici meg augusztusi, szóval az egyik 4 a másik majdnem 5 volt, mire középsős lett. Jövőre a pici is elkezdi a heti 2 úszást a többi mellett.

2016. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Eléggé megoszlanak a vélemények.jelenleg nem pontoztam még senkit, így nem tőlem kaptátok a reagálást.

Nálunk vegyes csoportok vannak, elég magas létszámmal. Az oviban különóra nincs, sem délelőtt, sem délután. Úgy gondolom, hogy a mi csoportunk talán a legjobb az oviban, az ovónők sokat mesélnek, játszanak, kézműveskednek a gyerekekkel.

Ősszel, ha napokig esik az elő, télen ha kicsit hidegebb van már nem mennek ki, tudom, mert a gyerek is elmondja és a ruhája állapotán is látom, hogy egész nap a csoportszobában punnyadtak. Heti 1x van közös tornázás. Tehát van kb. 3-4 hónap amikor alig mozog a gyerkőc, alig van levegőn - télen ovi után még szoktunk sétálni egyet mielőtt hazamegyünk.

2016. szept. 9. 12:15
 14/20 anonim ***** válasza:
Heti 1 mozgás az oviban borzasztó kevés. Nálunk majd ősztől lesz a rendes tornaóra, tornateremben, amikor kint már nincs jó idő. De most, délelőttönként az udvaron is van 20-25 perc irányított mozgás (fogócska, sorverseny), mert van jópár gyerek aki inkább rajzol meg színez az udvaron is mozgás helyett.
2016. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Miért nem mennek ki???
2016. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Én nem különórát keresnék ilyen esetben, hanem olyan óvodát, ahol nem sajnálják az időt és energiát a normális öltözésre, és kiviszik a gyerekeket játszani. Attól, hogy fúj a szél, esik az eső, vagy a hó, még ki lehet és ki is kell menni a levegőre, minden nap. Nem a gyereket túráztatom, hogy plusz foglalkozásokkal mozgassam. Hanem olyan helyet keresek, ahol ezt megadják neki. Ezt is tettem. Mert rossz idő nincs, csak rossz öltözék.
2016. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Oviban úszik heti egyszer,de az csak így szeptember elején,jó időben,aztán májustól újra,közbe télen helyette van torna.Angol oviba jár,úgyhogy mindennap van angol foglalkozás,de az játékosan van beiktatva,már egy idő után tök természetes ez a kicsiknek.És ovin kívül jár még heti kétszer balettra.4 és fél éves.
2016. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Még pontosan nem tudom mik lesznek az oviban, de valószínű kisfiam focira fog járni, ami délelőtt van. Ovi után nem viszem őket különórára, marad a játszótér, bicajozás. Lánykám néptáncra járhatna, de nem szeretne, nem erőltetem.

Angol, hittan felejtős nálunk.

Tv előfizetés nincs otthon, játszanak, olvasunk. Oviban néznek viszont mesét, nem ugrálok érte.

2016. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4,5 éves. Heti 1 alkalommal, zeneoviba jár (ez szintén óvodaidőben van, 8-8:45-ig, nagyon szereti, énekelnek, labdáznak, állatokat utánoznak és a tanító néni gitározik) kis műsorral is készültek már, ahol különböző egyszerű ütős hangszerekkel zenéltek. Erre nagyon büszkék voltak a gyerekek.


Pénteken délután tornára járunk, ahol - többnyire az óvodából ismert gyerekekkel - szaladgálnak/mozognak zenére, ügyességi játékokat játszanak (kezdetleges szekrényugrás, gyűrű, labdázás, padon felmenés, bukfencezés, labdadobálás)


Szerintem ez elég a kisfiamnak és nem megterhelő. Sőt inkább úgy érzem, többet akarna. Én is híve vagyok a szülővel való együtt foglalkozásnak (gyurmázunk, színezünk, rajzolunk, kirakózunk, megoldófüzetezünk, legózunk, autózunk, amihez kedve van) Semmit nem erőltetek, ha érdeklődik, annak mindig örülök és azt az Ő szintjén kipróbáljuk. Mesélek Neki arról, hogy én miket szerettem gyerekként csinálni, miket sportoltam. Ha érdeklődik, együtt játszunk, focizunk is. Sokat bicajozik (egyedül tanulta meg, segítség nélkül)

Bizony mi tévézünk is. Korlátozottan, de én engedem. Vannak napok, amikor kicsit fáradtabb, kedvetlenebb. Olyankor bepróbálkozom valamire rávenni, ha nem megy, akkor békén hagyom, amíg jobb kedve nem lesz. Mindig figyelek arra, hogy mit néz és meddig. Van, hogy okos dolgokat mond, amiket tudom, hogy nem én mondtam Neki. Olyankor megkérdezem, honnan tudja ezt? Többször kiderül, hogy egy meséből. Sokszor nézek én is dokumentumfilmeket. A múltkor pl. fogaskerekekről volt szó az egyikben ( https://www.youtube.com/watch?v=L691zurrLgo&list=PLvUe7PaaD4.. én néztem, mert már este volt és elaludt. De kijött hozzám és le volt nyűgözve attól, ahogy a fogaskerekek egymásba kapaszkodnak. Magamtól biztosan nem tanítottam volna ilyesmire, de ha érdeklődik, akkor a kíváncsiságát a korához mérten kielégítem.

De hogy a kérdésre is választ adjak, vannak napok, amikor nyűgösebb és nem tudom én sem játékra bírni, olyankor megkérdezem, mi volt az oviban, beszélgetünk és néha együtt tv-zünk.

2016. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Két ovis korú kislányom van, 5 és 3 évesek.

A nagyobbik lányom második éve jár hetente kétszer táncra (formációs latin tánccsoport), hétfőn és pénteken 1-1 órára. Sok fellépésük volt tavaly, versenyek, remek tanárok, jó közösség és a szülői közösség is nagyon jó.

Most két hete beírattam balettra is, mert annyira szerette volna kipróbálni, és az is motiválja, hogy anno én is 9 éven át jártam balettozni, ide kedden és csütörtökön visszük, félórás foglalkozások (tavaly is akart már, de ide 5 éves kortól lehet).

Majd kiderül, mennyire bírja a kettőt együtt és kell-e választani.


A 3 éves kislányom kiscsoportos, ő egy másik helyi tánccsoportba jár heti egyszer fél órára manótáncra (szintén latin jellegű). Oda szeretett volna, ahová a nővére is, de csak 4 éves kortól lehet.


Az ovival hetente egyszer járnak úszásra, hetente kétszer van nekik angol is (játékosan tanulják), heti egyszer pedig tornájuk is van, de ők sokat vannak az udvaron is.

2016. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!