Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többnyelvű gyereked mikor...

Többnyelvű gyereked mikor kezdett el beszélni és milyen nyelven?

Figyelt kérdés
Olaszo-ban élünk, én magyarul, férjem olaszul beszél a gyerekekhez. A kisfiam 2 múlt és most kezd szavakat mondani, de mondatokat még nem. Hozzáteszem, hogy a férjemmel angolul beszélünk, így azt a nyelvet is hallja.

2016. szept. 16. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
szintén 2 után, és rögtön vegyesen. angol - magyar szavakkal :)
2016. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Mi is kint élünk, férjem olasz. Van egy 9 hónapos fiúnk, ő még nem beszél csak dünnyög meg mutogat, de ha apa olaszul beszél hozzá akkor ő is nyomja a maga nyelvén de ha én magyarul csak néz nagy szemekkel mi is van most. :)

Nagyobb lányom 8 éves olaszul magyarul anyanyelvi szinten beszél.

Ő 2.5 évesen kezdett el beszélni mondatokban mind a két nyelven. Apa olaszul, én magyarul beszélek hozzá.

De észrevehető volt az olaszt jobban, kifejezőbben használta mint a magyart. Két éve tanul angolul, de már megkérdezte magyar helyett beszélhetünk-e itthon angolul.

2016. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
3 éves, még mindig szavakban beszél magyarul és angolul is. De nem keveri, legalábbis én csak magyart szoktam tőle hallani. Mostanában tanítjuk neki, hogy mi az, hogy "magyarul/angolul"
2016. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Unokahúgom másfél évesen már elég osk mindent mondott.

Nekünk magyarul, anyjának hollandul - csak néha keverte egy picit. Egy ideje teljesen folyékonyan beszél, és bármikor vált a két anyanyelve közt.

A húga már nem fog tudni nagyon magyarul, mert átköltöztek Hollandiába.

2016. szept. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!