Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Igaz, hogy a még nem beszélő...

Igaz, hogy a még nem beszélő gyerekek az óvodában gyorsabban tanulnak meg beszélni?

Figyelt kérdés
3 éves ikerlányaim novemberben kezdik az ovit, de a beszéd terén még van mit fejlődniük. Max 2-3 szavas mondatokban beszélnek, egymást a maguk nyelvén nagyon jól megértik. Várható, hogy az óvodában fejlődik a beszédük?
2014. szept. 23. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, sokat fognak fejlődni.
2014. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

A fiunk is most kezdte az ovit, eléggé le van maradva beszédileg (külön fejlesztésre is kell járnia). Amióta elkezdte az ovit nagyon sokat fejlődött a beszéde.

Azért érdemes a logopédussal felvenni a kapcsolatot, hogy esetleg fejlessze őket. Nálunk a szülőin ezt el is mondta a logopédus, hogy melyek azok az esetek, amikor érdemes már a kicsiknél is logopédia pl. ikreknél az "ikerbeszéd" miatt.

2014. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az oviban fognak fejlődni ne aggódj.Hisz ott több gyerek van és nem csak ketten igy a nagyobbaktól vagy a náluk többet beszélőktől tanulnak.
2014. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a lányomnál pont az ellenkezőjét tapasztaltam. :(

Elég szépen beszélt, de az oviban eltanulta a selypítést, azóta l-nek mondja az r betűt is.

A ragokat mintha elfelejtette volna.

Latolgatom, hogy lassan keresnem kell egy logopédust.

2014. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy igen vagy nem.

Ha valami probléma miatt nem beszélnek, akkor ezután sem fognak.

De ha nincs problémájuk, akkor már csak a koruk végett is hamarosan elkezdenek beszélni, nem csak az ovi miatt.

2014. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem biztos,ha olyan a probléma akkor a közöségsem segit ,csak a minden napi logopédia.
2014. szept. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam tavaly szeptemberben kezdte az óvodát, és nagyon el voltam keseredve, mert alig-alig mondott valamit, mondatokat egyáltalán nem. Már beszédfejlesztésre akartam vinni, a gyerekorvos beszélt le róla.

Az óvónő is azt mondta, hogy kár aggódnom, karácsonyra folyamatosan beszélni fog. És láss csodát, nemhogy karácsonyra, októberre be sem állt a szája. Ahogy azóta sem... :)

2014. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!