Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik még ilyen gyerek a...

Létezik még ilyen gyerek a világon vagy csak én kaptam ki a főnyereményt?

Figyelt kérdés

A kisebbik lányom 4 éves. 2 éves koráig mintagyerek volt, onnéttól kezdve 180 fokos fordulat.

Elmondom a ma reggelünket:

Mosolygós ébredés, gyerünk álljunk neki öltözni. Az előző nap kikészített farmer nem jó közölte, miután felcibálta magára, mert már kicsi. Jó, vegyünk másikat. Felhúzta a farmer legginst a vádlijáig, amikor is közölte, ez is szűk. Mondom nem szűk, ilyen a fazonja, húzzuk fel teljesen. Felhúztuk. Akkor már bő, mert lecsúszik a fenekéről. Zoknija van vagy 40 db, abból 5-öt hajlandó felhúzni, a többi szintén nem jó, mert zavarja a varrás. Harisnyával ugyanez a helyzet, zavarja a varrása a lábát és totál behisztizik rajta. Nagy nehezen túljutunk a gatya, zokni kombináción, nettó fél óra alatt, akkor induljunk végre, vegyük fel a cipőt. Ő gumicsizmát vesz. Mondom nem veszel, mert nem esik és be fog sülni a lábad. Akkor szandált. Mondom ahhoz hideg van, vegyél edzőcipőt. Az nem jó, mert már kicsi. Mondom nem kicsi, most vettük, ráadásul eggyel nagyobb, mint a lábad, biztos kényelmes lesz. Nem, az kicsi. Akkor vegyél topánkát. Az is kicsi. Nem kicsi, hiszen tegnap is az volt rajtad. Akkor is kicsi. Nagy nehezen végre felveszi a topánkát és indulhatunk. Ami a nagylánnyal nettó öt percig tart az a kicsivel ma reggel 25 volt.

Ezzel nincs gond akkor, amikor van rá ennyi időm, de a reggelek nem arról híresek. Mi a bánatot lehet kezdeni ezzel a viselkedéssel, ha rángatja le magáról a nadrágot és zokog közben, hogy nem jó?


2016. szept. 21. 10:56
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Reggel két általam jónak gondolt ruhát mutatok neki abból választhat, hogy melyiket kéri, így megvan a választás szabadsága. Esetleg egy próbát megér, hisz így úgy érzi ő is beleszólhat. De harmadik választás nincs.
2016. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
És mit csinálsz, ha mégsem hajlandó felvenni?
2016. szept. 21. 11:02
 3/42 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is van ilyen műsor nem egyszer. Szerintem meg kell találni az arany középutat. Nem az a megoldás, hogy te meg kiabálsz vele (mert én néha szoktam, amikor már idegbeteg vagyok), és megy a cirkusz, hanem el kell neki magyarázni szépen, hogy időjárásnak megfelelően kell öltözni, mert megfázol, beteg leszel, mehetünk orvoshoz stb. stb.

Lehet, hogy nem épp a mai divatos liberális módszer szerint nevelem a gyerekeimet, de nekem bevált: egyszer a nagyobb lányom olyan 4 éves volt, amikor kijelentette, hogy márpedig ő kabát nélkül megy oviba. Marha hideg volt, ment a szokásos cirkusz. Én elraktam a kabátját a táskámba és mondtam, hogy jó, oké, de ha megfagysz, már nem megyünk haza. Na most azért nem vagyok egy barbár, az ovi a házunktól néhány percre van. Elindultunk, már a kapunk kilépve majd megfagyott. Mondtam, hogy na irány az ovi. Egész úton vacogott, meg hogy anyának volt igaza. Amikor beértünk, kiraktam az öltözőjébe a kabátot. Nem fázott meg, nem lett semmi baja, viszont ezzel nálunk meg is szűntek az ilyen cirkuszok, mindig emlékeztettem arra a fagyos reggelre.

2016. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%
volt olyan cirkusz is, amikor neki sem volt jó egyik ruha sem, na akkor meg fogtam, ráadtam a cipőt és úgy ahogy volt, pizsiben indultunk el :) hát ne tudjátok meg, hogy iszkolt visszafele, hogy felvegye a ruháit, akkor már jó volt.
2016. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%

Na én így törtem miszlikekre egy IKEÁás fa széket, mert időre kellett menni, a lányomra ráerőszakoltam (a megbeszélt) ruhát, majd mire magam felöltöztem, addigra ő egy szál bugyiban ácsorgott a bordásfal tetején.


Annyira mérges lettem, hogy szét tudtam volna tépni, de mivel azt nyilván nem lehet, ezért a kezem ügyében lévő széket vágtam földhöz... :D


Szóval azt mondanám, átlagos.

Most a 3. lányom van ebben a 4 éves korszakban, és épp ma reggel sopánkodtam, mert olyan tiri-tarkára öltözött fel, hogy szégyelltem picit, de mivel az időjárásnak megfelelt, nem akadékoskodtam.


Amúgy a gumicsizmán én már nem akadok fenn, vegye csak fel és majd bepunnyad a lába, nálunk volt, hogy utólag maga is rájött erre. :)


Szóval csak akkor vállalok konfliktust, ha nagyon muszáj.

2016. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ez a zokni varrat. Bátyám volt ugyanilyen meg minden ruha kényelmetlen, minden cipő is rossz. De ő felnőttként is ilyen es van még pár fura szokása (csak egyféle állagú ételt eszik egyszerre, pl darabos joghurttol öklendezik, ha sáros lesz már minden baja van) és felnőttként én derítettem ki, amikor a fiunknál is kezdődtek a jelek, hogy ez idegrendszeri probléma és pl egy ilyen gyereknek a varrás a zoknin tényleg fájdalmat okoz. Vagy ez áll a háttérben vagy simán hisztis. Más dolgokkal is ezt csinálja? Tehát játékoknál, etelnel, fürdésnél stb is van hiszti? Ha igen, akkor csak nevelési módszert kell valtani, pl két féléből választhat.
2016. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

7 éves lesz a nagyobbik lányom.

Kb 3 éves koráig egy kisangyal volt ő is.

Aztán... hasonlókon átmentünk mi is (táncolni járt, a fellépés elötti nap még jó volt a cipő, de aznap a helyszínen már ordított, hogy szorít és nem veszi fel....)

Most kezdte az iskolát, a helyzet most durvult el méginkább.

Mivel a kicsi nekem 3 hetes, nem tudok mindig figyelni, mit vesz fel reggel a nagy, ha épp etetem a kicsit, de öltözés után jön mindig, hogy a haját megcsináljam.

Múltkor megjelenik melegítőgatyában hosszított kockás blúzzal... a hajam égnek állt.

A szobája olyan, mint a II. Világháború. Ha ő vesz ki ruhát magának, akkor a szekrény is...

3 hete jár iskolába, de már most utálja, nem egyszer közölte, ő nem megy, neki ez túl fárasztó. Reggel negyed órát ül az ágyon pizsamában, néz maga elé, mikor amúgy is szorít az idő...

Eddig azért harcolt, hogy mindent egyedül akar csinálni. Most segítsünk mindenben...

2016. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok nálunk diktatúra van, szóval ha nem hajlandóak választani kettőből, akkor én döntök. De mi is indultunk már el pizsiben fél órás hiszti után...
2016. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Eddig konkrétan zokni fóbiája volt csak, idén bejött az, hogy nem csinálhatok neki akármilyen frizurát csak copfot, de azt meg úgy meg kell szorítani, hogy kvázi kínai lesz a gyerekből. Meg a cipőivel van gondja, gondolom ez is a zoknival függ össze. Úgy tűnik baromira allergiás a lábára. Nem kéne ezzel pszihológushoz vinnem? Esküszöm reggel már komolyan ezen gondolkodtam.

Olyan már nekem is volt, hogy közölte nem vesz kabátot, mondom akkor állj ki az erkélyre 5 percre és eldöntheted kell-e mégis kabát. Persze, hogy kellett. De ha reggel így behisztizik, hogy a sarokba vágja a nadrágját, fel mégsem erőltethetem rá, próbálom szép szóval. Sokszor a 7 éves nővére az, aki végre fel tudja öltöztetni.

Mással szerintem nincsenek ilyen gondok és sokszor tök normálisan öltözködik reggelente is. De van egy-két nap, amikor szinte hallom, hogy kattan a fejében valami és bevágja a durcit.

2016. szept. 21. 11:19
 10/42 A kérdező kommentje:
8-as, de akkor mi a bánatot csinálsz? Felerőszakolod rá? Fordulok kettőt, már rángatja le magáról és üvölt közben az apjáért. De rá meg még annyira sem hallgat, mint rám....
2016. szept. 21. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!