Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fogjátok egyszerre a...

Hogyan fogjátok egyszerre a biciklit és a gyereket is?

Figyelt kérdés
mindig tudtam ha gyerekem lesz én nem merem majd biciklin vinni mint más átlagemberek,félek hogy elesek vele a forgalomban és magasról esik.én mindenben túl parás vagyok.de főleg a közlekedést nem tudom elképzelni,hogy hogy szállok fel ha már fent ül a gyerek,és hogy veszem ki a gyereket ha biciklit is fogni kell,mert eldől.plusz mire lezárnám a biciklit addig rég elszaladna a kövesútra.most másfél éves.vettünk neki tolókaros triciklit,amit szintugy nem tudok használni,pedig olyan boldog voltam kicsi és praktikus,de nem marad meg benne(babakocsiban sem),anyámat hivtam egyszer telefonon jöjjön értünk,mert szó szerint nem tudtunk hazamenni.kézben kellett vinnem mert össze-vissza szaladgál (ott is kapálozott mert maratt volna még szaladgálni) triciklit nem tudtam ezért hozni.anyának kellett.szóval már csak gyalog megyek vele játszótérig,néha vinnem kell,boltba már régóta nem megyek vele,lehetetlen vásárolnom.más hogy csinálja? :)( várom a beugatók válaszát is és szánom az életüket.) köszönöm
2016. szept. 29. 19:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
csak az egyensúly miatt félek bicajra szállni,mert igy is nehéz és ha izeg-mozog benne,plusz sok az autó,stb.a forgalom miatt.ha semmi közepén lennék ugy merném.
2016. okt. 1. 06:21
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de itt nem a szaranyasagrol van szo,miert lennel az? Nem tudjuk,hogyan bansz a gyerekeddel...

Itt egyszeruen arrol van szo,hogy onallotlan felnott vagy...

Minden anyuka latott mar triciklit szerintem, es nem a levegobe beszelt senki,mikor azt irta,h egyikbe gyerek,masikba bicaj...itt azzal van a baj,hogy azt,mint megoldást el sem fogadod..másnak is kapalozik a gyereke,addig megáll..tobbet ia setaltam mar bicajjal/motorral -gyerekkel,mint 3 utca...a biciklin félsz,ok,ezt tokre elfogadom...nalad inkabb azzal van a baj,hogy kifogasokat gyartasz es nem is akarsz egyedul boldogulni...nem csak neked van hisztis-orokmozgo gyereked..masnak is(sot van,akinek 2-3-4 is)

De fel kell noni hozzajuk,kreativnak lenni es megoldani..ez nem azt jelenti,hogy nem lehet segítséget kerni es elfogadni..de egyedul is el kell bírni velük...

2016. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem azzal van baj, hogy nem mersz felülni vele, hanem azzal, hogy nem fogad szót neked.

Olyan nem lehet, hogy csak úgy elszalad, ha nem fogod. Ki kell alakítanotok egy szokásrendszert, meg kell tanulnia szót fogadnia! Ez persze nem megy könnyen.


Szerintem eleinte gyakorold gyalogosan a közlekedést vele. Menjetek sétálni, engedd el a kezét, engedd, hogy menjen egy kicsit előre, majd várjon meg. Tanítsd meg őt a biztonságos sétára.

Ha ez már megy neki, akkor menjetek el egy parkba, vagy csak sima gesztenyeszedésre. Töltsetek el ott 10 percet, majd szólj, hogy még pl. 3 gesztenyeszedésre van idő, és indultok. Számoljátok együtt, és induljatok el. Ne hagyd, hogy ne az legyen, amit te akarsz. Akkor indultok, amikor te mondod.

Ha ezen is túl léptetek, és működik, akkor jöhet a vásárlás.

A bolt előtt közöld vele a szabályokat (nálunk ezek: sapka le, köszönés/integetés, a boltban nincs hangoskodás, szaladgálás, vagy a kezemet fogja, vagy beleül a kocsiba). Ha valamelyik szabályt megszegi, egyszer még figyelmezteted, hogy nem ezt várod tőle, a másodiknál kiviszed. (akkor is, ha a bolt közepén kell hagynod a vásárolt holmikat)

Ezt is addig gyakoroljátok, amíg nem megy flottul.

Játszótér jön, ha haza akarsz menni, előtte 5 perccel szólsz, hogy válasszon ki még 3 játékot, amelyiket legjobban szereti, és arra még 1x felmehet, utána indulás. Szintén csak gyakorlás kérdése az egész.


És így tovább...

Mindenre sok idő kell, ez nem megy egyik napról a másikra.


A második gyerekem igazán makacs teremtés, nála nehéz volt ez a tanulási folyamat, de kicsi korától komoly szabályaink vannak, és már működőképes a dolog. (most 3 éves)

Nem is menne másképp, hiszen a 3. gyerekünket várom, nem tudnék csak úgy szaladni utána.

2016. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!