Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy nagyon megsértődtetek egy rokon gyerek beszólása miatt?

Figyelt kérdés
nem szeretném leírni pontosan mi tortent, de úgy érzem, hogy egy ideig nem akarom látni se. ti hogy kezeltétek a hasonló szitut?
2016. okt. 2. 19:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, utolsó, a te 7 hónaposod is el fog egyszer jutni abba a korba, amikor a világ legviccesebb dolgai a pisi, a kaki és a hányás lesznek, akkor majd jusson eszedbe, hogy te ezen mennyire megsértődtél...

Lehet, hogy meg tudnék bántódni, ha olyat mondana, amit teljesen egyértelmű, hogy a szüleitől hallott, de az messze nem a "hányás" kategória.

2016. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban nagyon őszinték. Ami a szívükön, az a szájukon. Rögtön kimondanak mindent, amit gondolnak vagy amit másoktól hallottak. Nem mérlegelnek. Szóval ez a gyermeki őszinteség néha nagyon rosszul tud esni pláne, ha érzékeny ponton talál el, de megsértődni emiatt egy 4 évesre. Nem, mivel még csak egy gyerek. Volt rá példa, hogy olyat mondott az unokaöcsém, hogy anyukámnak nagyon rosszul esett és a mai napig mondogatja, hogy ezt biztos hallotta és nem magától találta ki. Szóval fájt neki, de nem sértődött meg. Vagy mondott olyat a 4 éves unokaöcsém, amikor meglátta a szomszéd nénit, hogy "de csúnya ez a néni!". Tetőtől talpig elvörösödtem, és próbáltam kimagyarázni. A most 2 éves kislányom pedig azt mondta a nagynénémnek, hogy "húúú, de büdös vagy". Szóval tudnak azért olyat mondani, ami rosszul eshet... De nem szabad emiatt egy ilyen kicsire megsértődni.
2016. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Errol az jut eszembe, amit egy buszon lattam. Anyuka 2 kisgyerekkel, szemben veluk egy idosebb no, aki iszonyu erosen festette magat.

A ket kiskolok beszelgetese:

- Hu, nezzed de csunya a neni!!!

- (elgondolkodva) : Hat, nem is annyira csunya. Inkabb nagyon oreg.

Szegeny anyuka azt hitte elsullyed, a fel busz probalt ugy csinalni, mintha nem hallana, kepzelheted mit gondolhatott az idos no. Szerencsere jofej volt es bar lehet kinjaban, de elnevette o is az esetet.

Szoval tenyleg tudnak nagyon sertot mondani a kisgyerekek, de esszel azert a felnottek felmerik altalaban, hogy megsertodni felesleges. Es persze azert tudnak direkt is gonoszkodni, csak nyilvan nem merik fel, hogy milyen fajdalmas es banto dolgot is kepesek mondani.

Meg aztan duhukben is mondanak olyat, amit komolyan sem gondolnak, csak elonti az agyukat az epe.

Anelkul, hogy tudnank mi volt a konkret eset, azert en nem tudok elkepzelni barmi olyat is, amitol tenyleg tartosan megsertodnek egy 4 evesre.

2016. okt. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én 4 évesem ezt így adta elő:

-Anya, az a néni öreg?

-Igen, egy kicsit már öreg.

-És mikor fog meghalni????


Nem volt égő, ááá...

2016. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akármit mond egy 4 éves gyerek, azon nem kell megsértődni.


Nekem egy 6 éves gyerek mondta többször is azt, hogy ronda vagyok, de nem sértődtem meg rajta, szerintem neked sem kéne.

2016. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!