Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önálló elalvásra szoktatás,...

Önálló elalvásra szoktatás, hogyan? Tippeket várnék.

Figyelt kérdés
1,5 évesem cicin alszik e délután és este is. A délutánt már próbáltuk apukás altatással "kiváltani", mert amúgy ha nem vagyok nem kéri a cicit. Viszont esélytelen volt a próbálkozás. Szépen lefekszik, hogy alvás, de nem tud magától elaludni.
2016. okt. 11. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor apa beszéljen hozzá, énekeljen neki, olvasson neki, simogassa a hátát, hagyja, hogy a gyerek megtalálja a saját altató rituáléját. Van, aki a haját tekergeti, más a pelenka sarkát gyürkészi, megint más apa fülét simogatja. Legyen sötét, ez lényeges, és persze egyen-igyon a gyerek elalvás előtt, lgyen tisztában. Ha esti altatásról van szó, akkor fontos az ezt megelőző rituálé, pl. evés, fürdés, bújás.
2016. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Fiam erre 3,5 évesen volt képes először egyedül. Nem mondom, hogy ennek így kell lennie, de az tény, hogy vannak gyerekek, akik könnyen, ahogy elálmosodnak, szinte eldőlnek, és elalszanak, és vannak, akiknek ez az átmenet nehézkes, segítséget igényelnek hozzá. nem azért, mert a szülő elrontott valamit, hanem mert ilyen típusúak, és a gyerekeknek legalább a fele ilyen:) Ha ezt el tudod fogadni, akkor semmi rossz nincs abban, ha ennyi idősen még cicin alszik el, nem vagy ezzel egyedül. Ha nagyon zavar a dolog, akkor fokozatosan, nagyon pici lépésenként meg lehet tanítani egyedül elaludni, de ne várj csodákat. Előbb csak cicizés helyett simogatás legyen, aztán simogatás helyett maradjon csak a mese, éneklés, amíg el nem alszik, végül már csak az, hogy csendben ott vagy mellette. Hónapokig eltarthat, és lesznek visszaesések is, és ez is normális:) Kitartás!
2016. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Most elnézést, hogy offolok, de ilyen kérdéseken mindig meglepődök. Meg amikor éjjelente tízszer ébred az egyéves gyerek, vagy akár két éves. Szerintem ez az egész szoktatás kérdése és nevelés kérdése, egészen babakortól kezdődően.

Nekem három gyerekem van. Hogy lehet, hogy nekem mind alszik éjjel? Egy éves a legkisebb. 4,5, 3 és egy évesek. Délután sem kell őket altatnom, mert tudják, hogy mi a dolguk. Pici megissza a tejét a kiságyban. Puszi, simi és durmol is. Nagyokkal sincs semmi gond etéren. Nem hinném, hogy valamit extrán jól tudok vagy jól csinálok, egyszerűen így vannak szoktatva.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak. Én a következőképp csinálnám. Szopi a szokásos módon, összebújás, puszi, simi és be a kiságyba. Megbeszélném vele, hogy aludnia kell egy nagyot és délután sok játék lesz még. Lehet ezt elsőre nem fogja díjazni, de el sem hiszed, hogy két-három nap után magától tudná, hogy mi a dolga, azaz, hogy alvás a kiságyban. Ez esetleg annyi áldozattal járhat, hogy sírni fog, hisztizni stb. Ha nem tudod hallgatni és nem vagy erős, akkor nyugodtan csináld tovább 3-4 éves koráig ezt és még akkor sem fog aludni önállóan.

2016. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Sírni fog, igen, de nem hisztizni. Sírni fog, mert hiába jelzi, hogy hiányzik anya, senki nem felel. Valóban, akit hagynak sírni, az rájön, hogy el kell aludnia, úgyse fogja anya a füle botját se mozdítani, akárhogy sír í gyerek. Szóval, előző, én se gondolom, ahogy te sem, hogy valamit extra jól csinálnál. Biztos ez is működik, ahogy te csinálod, én neked biztos jobb így, és nem nyilván a gyerek sem lesz ettől alkoholista nagy korában, de jót se tesz neki.
2016. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Hármas vagyok! Én nem így csinálom, csak csinálnám...

Így csinálom: Két nagyot bekísérem az ágyba, betakarom őket, lehúzom a redőnyt és alszanak maguktól. Még a két nagytól búcsúzok, a kicsi a másik szobában issza a tejet a kiságyban. Mikor végez, puszi, simi stb és önállóan sírás nélkül elalszik. Nálunk ez van. És nem hinném, hogy ez véletlen, mert mind a három alszik. Az egész szoktatás kérdése. Mindegyik boldog, kisegyensúlyozott, akaratát erőteljesen érvényesítő gyerek, nem lelkisérült.

2016. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére az enyém se lelki sérült.

Azért egy cicis gyereket nem lehet hasonlítani a cumisüveggel alvó gyerekekkel. Ha annó tápszert választok, biztosan most könnyebb dolgom lenne,

2016. okt. 11. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a babakocsiba hajlandó elaludni ha tologatva van de úgy 5-10 perc alatt elalszik ha elég mélyen alszik már átteszem a kiságyba kap cumit és tovább alszik mondjuk ő még csak 11 hónapos.
2016. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted, hogy anno tápszert választok?

Ez úgy jött ki, hogy én a tápszert választottam...Elárulom, hogy eg éves a gyerekem, 10 hós korig szoptattam. Nem a könnyebb út a tápszer...Mindegyiket majd egy éves korig szoptattam. Aludtak éjjel is és nappal is...

2016. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15 hós a kislányom és ugyanígy vagyok mint te, kérdező. Csak cicin alszik el. Nagyon ritkán van olyan, hogy beteszem az ágyba amikor még nem alszik és el tudja magát altatni. Ő sajnos nem hajlandó lefeküdni. Ha nem alszik akkor azonnal feláll a kiságyban és üvölt torka szakadtából. Nem halkan nyöszörög vagy ilyesmi. Ha ő lenne az egyetlen gyerekem, azt hinném hogy ritka sz.r anya vagyok. Szerencsére van egy nagyobb lányom is, aki viszont magától aludt el már szinte az elejétől fogva, sosem volt gond az alvásával. Pedig ő is anyatejes volt (bár 13 hósan saját magától leszokott róla).
2016. okt. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
Hármas örülj neki, hogy nyugodt gyerekek jutottak neked. Egyébként te hogyan szoktattad önálló elalvásra őket és mikor?
2017. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!