Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha meggyógyul a gyerkőc, be...

Ha meggyógyul a gyerkőc, be szoktál szólni a bölcsibe, óvodába, hogy hétfőtől/holnaptól, akármikortól megy?

Figyelt kérdés
Ha igen, kinek? Óvodatitkárnak vagy?
2016. okt. 12. 01:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Azt mondtam, hogy biztos meddig nem megy. Nem szóltam be előző nap, mert így egyértelmű volt, hogyha pl. azt mondtam, hogy szerdáig beteg, addig lemondták a kajáját, de csütörtökön már menni fog.
2016. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nálunk is úgy van a rendszer, hogy 9-ig lehet lemondani a másnapi kaját. Vagyis ha reggel betelefonálsz, hogy nem megy a gyerek, akkor, ha nagyjából biztosra veszed, hogy az orvos nem fogja engedni közösségbe, akkor egyből le kell mondani a másnapi kaját, különben nem csak az aznapit, de a másnapit is kell fizetni. Aztán, ha már tudod, hogy meddig lesz a gyerek otthon, akkor újra telefon, a többi nap miatt. Viszont hálistennek csak addig húzzák ki az ételrendelésből, amíg mondjuk, nem kell emiatt újratelefonálni, "újraaktiválni" a gyerek ételrendelését.
2016. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nekem menetirányba esik az ovi, az ovonőnek jelzem, hogy beteg a gyerkőc, húzza ki, és amikor van igazolás, hogy cca mikor mehet megint szólok, hogy mikortól megy.

Nálunk, nem csak az ebéd, hanem a hiányzás miatt is kérik, hogy szóljunk, mert ha nem tudnak a gyerekről akkor jelezniük kell a gyermekvédelem?? felé.

A sulit hívni kell, közvetlenül a konyhát, ott vezetik, az ebédeket, kérik a tól-ig.

2016. okt. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Köszi, már csak az a gond, hogyha 4 után van az orvos, és másnap mehet a gyerek, akkor már nincs titkárság, nem tudok kinek szólni. Ilyenkor viszem és kész? Mert én szívem szerint jelezném előtte.
2016. okt. 14. 17:33
 25/29 anonim ***** válasza:
21%
Viheted csak úgy, ha nem zavar hogy valeszeg nem nagyon fogv tudni mit enni, mivel nem rendeltek neki.
2016. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Cinizmusod butaságot takar.

Ha nem mondom le az ebédjét, márpedig az orvos utáni napra értelemszerűen nem mondom le, miért ne kapna?

2016. okt. 14. 21:53
 27/29 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem voltam cinikus. Nálunk pl úgy van hogy ha egy hétig beteg a gyerek, akkor csak úgy előre nem rendelheted meg az ellátását hogy pl szerdán megrendeled, hogy hétfőtől megy. Csakis előző nap reggel 10ig lehet megrendelni. Tehát nálunk, ha csak úgy beviszed,hogy előző nap nem szóltál, akkor nincs ellátás.
2016. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

"ha nem zavar hogy valeszeg nem nagyon fogv tudni mit enni" -hmmm.

Elhiheted, hogy nem vagyok olyan ostoba, hogy így vigyem a gyereket, vagy ez nem magától értetődő számodra? Kicsit sem lenéző ám.


Csendben megjegyzem, a gyerekek hatalmas többsége előző hónapban (!) megrendelt ételt fogyaszt a közétkeztetésben, tehát amit nem mondunk le, az jön, ez az általános. Ha nálatok másképp van, az a meglepő és nem fordítva. (Bár csodálom, hogy előző nap meg lehet rendelni az ételt, de ez más kérdés. Ilyet még a pár száz lelkes faluban élő barátainktól sem hallottam, de legyen.)


Ezen gondolkozz el, és ha nem tudsz értelmeset, hasznosat írni, akkor maradj csöndben, ugyanis válaszolni nem kötelező.

2016. okt. 15. 20:53
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk naponta kell megrendelni az ételt és nem hónapra előre. És errefelé minden oviban és bölcsiben is, eddig nem is hallottam hogy van más szokás is.
2016. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!