Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon apás időszak?

Nagyon apás időszak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a két és fél éves lányunk teljesen rá van gyógyulva az apjára. Nem történt semmilyen változás az életében, de valamiért most az apja a sztár. Néha kerek-perec arrébb is vagyok küldve (báááár, anyám röhög a markába, mert állítólag én is csináltam ilyen nagyjából ennyi idősen), de érezhetően kevésbé kellek most.


Ha felébred, akkor az apját hívja. Ha rosszat álmodik vagy elesik, mindketten meg tudjuk nyugtatni, de ezen kívül az apja kell.

Első gyerek, nem igazán tudom eldönteni, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy egyszerűen most ilyen időszak van és majd elmúlik? Vagy a lányok inkább apásak és emiatt?

Néha már én érzem kellemetlenül magam, amikor reggel hoznám ki az ágyból, ő meg a vállam fölött néz ki és az apja után érdeklődik. Minősített esetekben én ki se vehetem, csak az apja, vagy csak nagy birkózás árán.


A férjem egyébként kiváló apa, egy rossz szavam nem lehet rá.


2016. okt. 12. 14:49
 1/3 A kérdező kommentje:

Még talán annyi, hogy mostanában csúcsosodik ki a dackorszak nála. A hisztikkel rólam általában lepattan, nem tágítok, míg a férjem idegeit gyorsabban szétnyírja a visítással, sírással és ő hamar beadja a derekát.

Itt olyan helyzetekre gondolok, mint például főétkezés helyett ő inkább csokit enne, de én nem adok, csak rendes étkezés után, az apja viszont "hajlítható" ilyenkor.

2016. okt. 12. 14:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csinalsz semmit rosszul! Ez most egy ilyen idoszak nala, bar teny, hogy a lanyok valoban apasak szoktak lenni, aztan majd kovetkezik egy "anyas idoszak".

Az en kislanyom 3 eves, nalunk is korabban szinte ugyanez volt, mint amit te leirtal, az utcan nem akarta az en kezem fogni, apuka vigyen ide, apukaval akarok aludni, apuka oltoztessen stb.

Aztan fordult a kocka es velem akar mindent csinalni, talan annyi, hogy mostanaban tobbet babusgattam, olelgettem, simogattam stb., de nem hiszem, hogy emiatt valtozott volna meg.

Nalatok is biztosan valtozni fog a helyzet idovel :-)

2016. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk pont most megy ez az időszak. Apa az Isten!

Apa ha megy dolgozni bőg, apa ha jön akkor szaladva puszilja meg. Apa ha kiszáll az autóból,mert fodrászhoz megy mar övült és vele akar menni. Apa,apa,apa!

Én nagyon bevagyok békélve ezzel a helyzettel.

Megmondom neked miért!?

Mert addig is van egy kis lélegzetételnyi időm a kicsivel foglalkozni.

Apával alszik.

Bár este nem tudja megnyugtatni ha sir mert nincs türelme, akkor jó vagyok én is a lányomnak.

Majd kinövi én úgy vagyok vele.

2016. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!