Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet az, hogy egy 2...

Mitől lehet az, hogy egy 2 éves túl sokat csetlik, botlik, beüti a fejét? (gondozók szerint)

Figyelt kérdés

mivel nekem nincs viszonyítási alapom, mert csak egy gyerek van, így nem tudom, hogy ez valóban sok vagy természetes e ebben a korban.

De észrevettem, főleg olyanok, hogy bebújik valami alá, vagy asztalsarokhoz közel guggol le, azután feláll és beüti a fejét.


De pl motorozásnál is elesik néha(pedig már profi szinten motorozik, nem a technikával van baj)

De jellemző, pl fogócskázásnál, vagy ha gyorsan szalad, abból szinte tuti esés lesz.


Vagy múltkor arrébb húztam a nagyágyat, "együtt" rendeztük a szobát, mutattam is hogy nincs a falon már az ágy, de legközelebb a szokásos ágytámlamegmászásnál mégis beesik mögé. (púp a homlokon.) ugyanezt megcsinálta még egyszer..


Gondozó szerint a hasra esés úgy volt, hogy mindkét kezében játék volt, ezért nem támasztott ki megbotlásnál, hanem arcra esett(szájrepedés lett belőle). (amúgy ki szokott támasztani)


Most elkezdtem adni a D vitamint, egyebet nem kap (C, omega nincs itthon)


2016. okt. 14. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Figyelmetlenebb az átlagnál, vannak ilyen gyerekek, próbáld meg mindig figyelmeztetni csak rájön. Neki se jó amikor beüti valamilyét. Az meg hogy csetlik-botlik, lehet egy kicsit még vannak gondok a mozgáskoordinációjával. Az enyém állandóan elesett ebben a korban, annyira csámpázott hogy a saját lábában botlott el. Most meg gyönyörűen szalad, mászik, nagyon ügyes lett.
2016. okt. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, ha már kezd fáradni. Az én fiam akkor 10 másodpercenként esik.
2016. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva, de idegrendszeri probléma.

Ajánlom a www.dszit.hu oldalt. Ott sokmindenre választ kaphatsz.

2016. okt. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az enyémek akkor csinálnak állandó eséseket és asztal alatti fejbeveréseket pár napig / egy hétig, ha épp megnőttek kicsit. Aztán újra megtanulják a testképüket.

Egy ismerős gyereknél meg valami olyat találtak, hogy súlyához képest nem volt elég erős a karja, így ha esett, nem tudta kitámasztani magát és valahogy így nem is tanulta meg, hogy essen "jól" (aztán gyakorlatokkal pár hónap alatt helyrejött).

2016. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én kivizsgáltatnám. A d vitamint mondjuk folyamatosan kell szedni, de ehez annak nincs köze.
2016. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is megemlíteném a háziorvosnak, és keresnék szakembert. Ha nevelő nénije Szólt - akinek van összehasonlítási alapja -, én biztos nem nyugtatnám magam azzal, h figyelmetlen v fáradt. Ugyanis a többi gyerek sem más ezen a téren. Egészen komoly oka is lehet az ilyen csetléseknek. Megijedni persze nem kell, de elbagatelizálni sem szabad!
2016. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az öcsém volt ilyen,ő egyszerűen csak túl hirtelen akart mindent. Mindenbe ment bele mint egy tank ész nélkül. Volt, hogy 2 púp is volt a fején egymás mellett 😁 Télen a sapka kidudorodott a fején... Fel sem vette ezeket, nem sírt ment tovább. Most 24 éves ugyanilyen bumm bele mindenbe természet... Viszont a háziorvosnak meglíteném biztos ami biztos. 😊
2016. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elvinném szemorvoshoz.
2016. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen gyerek voltam. Nekem szemüveg kellett és bár továbbra is ügyetlen voltam. :D az elején még rontott is a helyzeten a szemüveg mert gödröket láttam magam előtt ameddig nem szoktam meg.

Mindig leborítottam a poharakat, elestem, bevertem a fejem stb.

De idővel javult.

Bár mai napig gyakrabban fordul elő mint másoknál.

2016. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

fülét nézesd meg. én ezt szoktam első körben ajánlani az esős gyerekek szüleinek :)


D-vitamint mindig adjad, napi 1cseppet

2016. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!