Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viszonylag sok gyümölcsöt...

Viszonylag sok gyümölcsöt (naponta többet és többször) fogyasztó egészséges gyerekek szülei, ti aggódtok, hogy sok cukrot is fogyaszt ezzel a gyerek?

Figyelt kérdés

Voltam egy előadássorozaton, amit dietetikus (is) tartott, és ott vetődött fel, mint valós problémaforrás a kicsinyek körében.


Kíváncsi vagyok a véleményekre.


2016. okt. 29. 09:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én csak akkor aggódtam, amikor egy évesen úgy imádta a barackot, hogy szószerint felnőtt adagokat megevett belőle, pl 3-5 óriásit egyhuztomra, nem győztem pucolni, szelni..kicsit likvidáltam is a napirendből, erre két évesen meg totál maximálian elutasítja..már meg ezen aggódtam..



5 ¤ a cukor pont hogy felpörgeti őket, nem véletlenül szoás délelőtt adni főleg tízóraira gyümölcsöt

2016. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Többen írják, hogy inkább egyen gyümölcsöt, mint édességet. Persze, ez így van, csak nem ez volt a kérdés. Gyümölcsöt sem lenne szabad korlátlanul fogyasztani, mint ahogy húst, tejterméket, gabonát, stb. sem. Viszont nem hiszem, hogy bármelyik gyerek extrém mennyiséget enne gyümölcsből, úgyhogy én nem aggódnék emiatt. Szerintem nem bírnak annyit megenni, ami egy egészséges gyereknek problémát okozna.
2016. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha mértéktelenül fogyasztja, belehalhat.

Ugyanígy a zöldség, pékcuccok, csoki, hús, tejtermék stb esetén.

Ugyanez a vitaminokkal, fehérjékkel...


Aranyközépút. Mindenben, és akkor nincs baj.

2019. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!